Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] pompka wody układu chłodzenia (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=319951)

herscher 04-05-2021 14:52

pompka wody układu chłodzenia
 
Witajcie.

w zeszłym roku w moim s-max 1.6 ecoboost 2013r miałem akcję serwisowa polegająca na dodaniu czujnika układu chłodzenia, by alarmował o zbyt niskim stanie płynu chłodniczego.

Po kilku miesiącach zauważyłem, że ubywa mi płynu w układzie, zacząłem dolewać, dwa razy nawet pojawiłam i się kontrolka awarii silnika - okazało się że czujnik jest na tyle wrażliwy, że już gdy poziom płynu zbliża się do minimum, załącza się kontrolka awarii silnika. Złożyłem reklamację do ASO, gdyż podejrzewałem że coś się dzieje złego z ich robotą, po ich akcji serwisowej.

A tu niespodzianka. Okazuje się że u nich wszystko OK, a przecieka pompka wody układu chłodzenia. Podobno baaardzo rzadko się to zdarza.

Mieliście może ten sam problem?

Danielo_82 04-05-2021 16:47

Odp: pompka wody układu chłodzenia
 
Jeszcze zależy, która "pompka". Czy pompa wody czy dodatkowa pompka ogrzewania *9G9N-8564-AB. Jeśli to drugie to ja właśnie zabieram się za naprawę. Najpierw chce jednak rozkręcić ja i w jakiś sposób uszczelnić.

firlej 04-05-2021 19:56

Odp: pompka wody układu chłodzenia
 
Czy w Focusie mk3 1.6 ecoboost też jest ta pompka? Jeżeli tak gdzie ona się znajduje?

Danielo_82 04-05-2021 20:11

Odp: pompka wody układu chłodzenia
 
Nie wiem czy w Focusie jest. U mnie jest na ścianie grodziowej, tuż nad katalizatorem, na odcinku węży przed wejściem do nagrzewnicy w kabinie.
Jeśli kapie to prosto na katalizator i zaraz odparowuje. U mnie musiało być nieszczelne już dawno, bo pamiętam że przy zakupie zwróciłem uwagę na białe plamy na wygłuszeniu maski. Teraz już wiem od czego.

herscher 05-05-2021 09:31

Odp: pompka wody układu chłodzenia
 
Cytat:

Napisał Danielo_82 (Post 3340466)
Jeszcze zależy, która "pompka". Czy pompa wody czy dodatkowa pompka ogrzewania *9G9N-8564-AB. Jeśli to drugie to ja właśnie zabieram się za naprawę. Najpierw chce jednak rozkręcić ja i w jakiś sposób uszczelnić.


mam wskazanie że chodzi o pompkę z nr katalogowym 1810732, właśnie gdzieś tam przy ścianie grodziowej jak zresztą napisał jeden z kolegów.

Danielo_82 05-05-2021 12:01

Odp: pompka wody układu chłodzenia
 
No to to. Ile aso zaśpiewało za wymianę?

herscher 05-05-2021 12:22

Odp: pompka wody układu chłodzenia
 
Cytat:

Napisał Danielo_82 (Post 3340739)
No to to. Ile aso zaśpiewało za wymianę?

coś koło 1300zł, bo niby sama pompka w oryginale kosztuje ok 900zł, ale są zamienniki po około 300zł

Danielo_82 05-05-2021 15:58

Odp: pompka wody układu chłodzenia
 
Pierburg, który idzie na pierwszy montaż kosztuje 260 zł. O kosztach rb to się nie wypowiadam, ale ze wszystkim to maks godzina roboty.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.