Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Aktywacja modułu haka (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=308545)

krolinho 28-04-2020 14:56

Aktywacja modułu haka
 
Witam, potrzebuję pomocy przy wykonaniu procedury aktywacji modułu haka w programie forscan. Zamontowałem hak Brink'a z dedykowanym modułem do mojego Mondeo MK5. Na forach pojawiają się szczątkowe informacje na ten temat lecz dotyczą jedynie usterek tych modułów, bądź pojedynczych ustawień.
Gdyby ktoś opisał dokładną procedurę krok po kroku, co trzeba zmienić i w których modułach, byłbym niezmiernie wdzięczny.
Czy aktywacja modułu haka zmienia również parametry pracy skrzyni automatycznej, gdy jest podpięta przyczepa?

tombalt 28-04-2020 15:31

Odp: Aktywacja modułu haka
 
ja aktywując hak zmieniałem:

Moduł IPC wskaźniki że jest hak
720-03-02
xxxx xYxx
Y = 0 bez haka holowniczego
Y = 1 z hakiem holowniczym


Moduł PAM (moduł wspomagania parkowania wie że jest hak)

736-01-01
xxxY xxxx хx
Y = 0 bez haka holowniczego
Y = 5 z hakiem holowniczym

Moduł BdyCM (moduł który ma moduł
Moduł przyczepy jest dostępny)

Linia 726–49–01
xxxx xxxY хxxx
Y = 0 bez haka holowniczego
Y = 1 z hakiem holowniczym

krolinho 28-04-2020 16:33

Odp: Aktywacja modułu haka
 
Super! Dzięki bardzo, nie wiem ile godzin przed kompem spędziłem szukając tych ustawień.
Już wprowadzone, wszystko działa jak należy.
Jeszcze raz dzięki!

tedi_k 28-04-2020 20:25

Odp: Aktywacja modułu haka
 
Cytat:

Napisał tombalt (Post 3246041)
ja aktywując hak zmieniałem:
...

Jeśli jest Sync2/Sync3 to ewidentnie brakuje parametryzacji APIM by prawidłowo wyświetlało na ekranie, że zapięta jest przyczepka na wizualizacji czujników...
Uprzedzając prośbę - nie używam do tego kodowania FORScana i programowo nie przeliczam kodów na FORScan. Nie chce mi się.:568:

tombalt 28-04-2020 21:30

Odp: Aktywacja modułu haka
 
Mi wyświetla przyczepę po podpięciu wtyczki. I działają wyłącznie przednie czujniki.

krolinho 28-04-2020 21:54

Odp: Aktywacja modułu haka
 
Cytat:

Napisał tombalt (Post 3246133)
Mi wyświetla przyczepę po podpięciu wtyczki. I działają wyłącznie przednie czujniki.

U mnie działa dokładnie tak samo

tedi_k 28-04-2020 22:46

Odp: Aktywacja modułu haka
 
Cytat:

Napisał tombalt (Post 3246133)
Mi wyświetla przyczepę ....

Cytat:

Napisał krolinho (Post 3246137)
U mnie działa dokładnie tak samo

Zakładał się nie będę, ale na moją pamięć aktywacja haka w GFDRS ustawia w APIM "Trailer Backup Assist" na "Available". Także zawsze to robiłem. Nawet wydaje mi się, że kiedyś sprawdzałem czy bez tego działa. Coś musiało być nie tak, że mam to na liście 'to do' przy aktywacji haka.

kiler7 27-05-2020 16:56

Pytanie amatora: czy po założeniu oryginalnego zestawu Bosal z dwoma modułami do Mondeo mk5 kombi trzeba jeszcze aktywować hak?

Drugie pytanie amatora: czy w roczniku 2019 (ten do którego nie da się dostać forscanem) pozostaje mi tylko ASO, czy ktoś w Warszawie ogarnie mi to poza ASO?

Nikt nic?

tombalt 27-05-2020 19:55

Odp: Aktywacja modułu haka
 
Nie wiem jak Bosal. Ja miałem instalowaną dedykowaną westfalię i wszystko działało... no prawie. Dopiero po aktywacji, którą westfalia wykluczyła w instrukcji montażu, działa dezaktywacja czujników....

kiler7 27-05-2020 22:09

Odp: Aktywacja modułu haka
 
Cytat:

Napisał tombalt (Post 3253692)
Nie wiem jak Bosal. Ja miałem instalowaną dedykowaną westfalię i wszystko działało... no prawie. Dopiero po aktywacji, którą westfalia wykluczyła w instrukcji montażu, działa dezaktywacja czujników....

Aktywację robiłeś w ASO, czy poza?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.