Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 1994-2000] Bardzo ciężko zapala, brak mocy, nieróno chodzi i rozrusznik lekko kręci. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=216796)

zbyszek_k007 21-12-2014 23:57

Bardzo ciężko zapala, brak mocy, nieróno chodzi i rozrusznik lekko kręci.
 
Witam.

Mam następujący problem z transitem. 3 dni temu ojciec nim jechał po obwodnicy z prędkościąkoło 110-120 km/h, a mam wejsję najdłuższą i raz podwyższoną-czyli z wolnym mostem. Silnik chodził na wysokich obrotach. Wócił, zgasił go i już nie chciał zapalić. W końcu po podgrzaniu świecą udało się go zapalić i chodził w miarę dobrze, ale wolniej wchodził na obroty i nie miał mocy. I tak jest do tej pory. Na dodatek rozrusznik jakośtak lekko nim kręci jakby silnik stracił sprężanie... I te wszystkie objawy wystąpiły nagle. Z miesiąćtemu sam regulowałem zawory, około 7-8 miecięcy temu też je regulowałem (jakoś dziwnie szybko się rozregulowały). Około 3 lata temu strzelił w nim rozrząd, miał wymienioną głowicę i pasek, od tego czasu zrobił z 50 tys. nie wiem czy ojciec wymieniał rolki, mówi, że chyba nie.

wojtekjanus 22-12-2014 08:47

Odp: Bardzo ciężko zapala, brak mocy, nieróno chodzi i rozrusznik lekko kręci.
 
Sprawdź może ustawienie rozrządu (na kołkach), ewentualnie sprawdź sprężanie - skoro tak szybko gubi ustawienia luzu zaworowego...

zbyszek_k007 29-12-2014 17:01

Odp: Bardzo ciężko zapala, brak mocy, nieróno chodzi i rozrusznik lekko kręci.
 
Sprawdziłem dziś rozrząd i okazało się, że pasek był luźny, ale nie przeskoczył. Napiąłem i podważyłem dodatkowo rolkę lekko żeby go napiąć trochę mocniej niż robi to sprężyna, ale dalej to samo.. Zdjąłem pokrywę zaworów i niektóre były wręcz podparte. Wszystkie wyregulowałem i zaczął normalnie kręcić ale dalej nie odpala. Psiknąłem samostartu i zaskoczył, ale zgasł. Dopiero jak znajomy zaczął kręcić, a ja dozowałem samostart to zapalił i chodził normalnie. Po przygazowaniu zaczął spadać z obrotów, a po odpuszczeniu gazu miał bardzo niskie obroty jakby miał zgasnąć... Jakieś sugestie?

salom 29-12-2014 18:18

Odp: Bardzo ciężko zapala, brak mocy, nieróno chodzi i rozrusznik lekko kręci.
 
Pisał już Ci Wojtek, sprawdż sprężanie w cylindrach, to jakich sugesti jeszcze oczekujesz ??

wojtekjanus 29-12-2014 19:04

Odp: Bardzo ciężko zapala, brak mocy, nieróno chodzi i rozrusznik lekko kręci.
 
Cytat:

Napisał zbyszek_k007 (Post 2323319)
Zdjąłem pokrywę zaworów i niektóre były wręcz podparte.

Coś jest nie tak z klawiaturą - sprawdziłbym wałek dźwigienek zaworowych - czy któraś z jego podstaw mocujących (5 szt.) nie jest wyrwana z głowicy. To się zdarza w tych silnikach. Warto sprawdzić śruby mocujące podstawy...
Inne podejrzenie to wypalone grzybki zaworów wydechowych (lub gniazda) - czy brak luzu występuje tylko na zaworach wydechowych, czy także na ssących?

Czy rozrząd sprawdzałeś na kołki?

baner 29-12-2014 21:07

Odp: Bardzo ciężko zapala, brak mocy, nieróno chodzi i rozrusznik lekko kręci.
 
tam koło wału jest na luźnym klinie? niedawno miałem bardzo podobnie w osobówce. Rozrząd ustawiony, pierwsze odpalenie piękne a drugie już upa. Koło cofnęło się na klinie o pół zęba, to skutkowało luźnym paskiem więc przestawionym rozrządem. Sprawdzanie rozrządu na znaki nic nie dało bo było... prawie dobrze. Dopiero kołki pokazały problem

zbyszek_k007 21-03-2016 22:08

Odp: Bardzo ciężko zapala, brak mocy, nieróno chodzi i rozrusznik lekko kręci.
 
Sorry, że tam późno. Po tych wszystkich operacjach wymieniłem filtr paliwa i wszystko wróciło do normy.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.