Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Bardzo głośna praca silnika, brak mocy powyżej 100km/h, usterki silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=312314)

Riegel31 21-08-2020 15:40

Bardzo głośna praca silnika, brak mocy powyżej 100km/h, usterki silnika
 
Siemanko,

Chcialbym opisać problem z moim Mondeo, z ktorym nikt nie może się uporać, ale do rzeczy.

Kupilem Mondeo z silnikiem 2.0 TDCi około miesiąc temu, po 2 tygodniach z racji urlopu mojego mechanika wymieniałem rozrząd, olej i filtry. Z racji tego że nie robiłem żadnych dłuższych tras 2 dni po wymianie zapchał mi się dpf, poszedł do prania, wyczyscili mi również katalizator, nie udało sie przeprowadzić adaptacji dpf bo komputer odmawiał przeprowadzenia procedury (wszystkie czujniki wskazują poprawne wartości), ale nie to jest głównym problemem.

Od czasu naprawy dpf, silnik pracuje niemiłosiernie głośno, rozpedzenie go powyżej 120 km/h graniczy z cudem a przy dłuższej jeździe na wyzszych obrotach wyswietla sie usterka silnika.

Raz pokazał się błąd z przepływomierza, sprawdziliśmy filtry, szukaliśmy nieszczelności ale wszystko było ok.

Sprawdziliśmy egr pracuje prawidłowo.

Turbina również pracuje ale oddaliśmy ją do sprawdzenia.

Rozrząd jest zestrojony idealnie więc to też nie to.

Czy ktoś może spotkał się z podobnym problemem?

Czy możliwe jest że silnik pracuje tak głośno przez brak adaptacji dpf? Elektronik stwierdził że nie, mało tego powiedział że nie ma żadnych nowych błędów.

Podrzućcie mi jakiś pomysł na to co to może być bo już mi ręce opadają. Dodam że komputer w czasie pracy samochodu nie wykazuje żadnych nieprawidłowości.

slawek-kali 21-08-2020 15:51

Odp: Bardzo głośna praca silnika, brak mocy powyżej 100km/h, usterki silnika
 
samochód oddany sprawny na rozrzad? niech sie mechanik męczy.. chyba ze to nie jego wina tylko trupa kupiles.. dpf sie nie zapcha tak szybko.. juz musiał byc zawalony przy kupnie

Garbojad 21-08-2020 16:11

Odp: Bardzo głośna praca silnika, brak mocy powyżej 100km/h, usterki silnika
 
Może wtryski trzeba sprawdzić

mondeo70235 21-08-2020 21:45

Odp: Bardzo głośna praca silnika, brak mocy powyżej 100km/h, usterki silnika
 
kolego proponuje zaslepić egr i sie przejechać lub fizycznie wyciągnąc egr
miałem taki przypadek w fordzie kolegi że wszystko było ok żadnych błędów i zapychało mu DPF co chwila wymuszałem wypalanie na kompie
wreszcie nie dało mi to spokoju bo auto brak mocy
na kompie egr zapylał jak nowy wyciągnołem go a tu zonk siłownik w egr chodzi super tylko że klapa w nim sobie lata jak chce odleciała od siłownika
nie pisze bo jestem pewny że u ciebie to jest przyczyną ale na logike jesli egr plata figle to dpf się zapycha
A po regeneracji DPF musisz go na kompie oznaczyć przeprowadzić adaptacje bo sterownik go widzi jako zapchany i mym zdaniem to jest przyczyna brak adaptacji


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.