Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] ubywa płyn chłodniczy po spadnięciu przewodu z chłodnicy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=320885)

ch1ps3k 06-06-2021 21:11

ubywa płyn chłodniczy po spadnięciu przewodu z chłodnicy
 
Witam Serdecznie, dzisiaj wracałem z trasy i miałem nie przyjemną sytuacje na S3 wypadł albo się zsunął wąż ( z płynem chłodniczym) prowadzący do chłodnicy. Oczywiście zjazd na pobocze i ogarnięcie. Ogarnąłem wszystko dolałem płynu do kreski pomiędzy ( MIN a MAX ) oczywiście po odczekaniu chwili na ostygnięcie. Dojechawszy do Poznania zauważyłem że "trochę" ubyło płynu w zbiorniczku. Teraz pytanie czy czasami nie bedzie problem z uszczelką pod głowicą, a jeśli tak to od czego? Termostat był wymieniany 2 lata temu

Vultar 06-06-2021 21:29

Odp: ubywa płyn chłodniczy po spadnięciu przewodu z chłodnicy
 
Na razie obserwuj, miałeś silnik rozgrzany więc termostat był zapewne otwarty, układ się zapowietrzył. Dolej znowu do max i pilnuj. Dymi Tobie na biało? Masz serek pod korkiem oleju? Jeśli nie to skąd pomysł, że uszczelka pod głowicą?
Patrzyłeś na wskaźnik temperatury jak to się stało? Jeśli tak to jakie było wskazanie?

szneider 06-06-2021 21:45

Odp: ubywa płyn chłodniczy po spadnięciu przewodu z chłodnicy
 
Łudziłem się podobnie, że to nie jest uszczelka pod głowicą. Zaczęło się od przecieku chłodnicy płynu. Wymieniłem na nową, jazda testowa i wywaliło wąż. Założyłem jeszcze raz mocniej dociskając, ale nie wiele to zmieniło bo płyn nadal ubywał. Za pierwszym razem po prostu płyn znalazł sobie najsłabszy element w postaci starej chłodnicy i się wydostał na zewnątrz, ciśnienie zrobiło swoje. Miedzy czasie wymieniony korek zbiorniczka, chłodniczka spalin, ale z marnym efektem. Test spalin niestety wykazał, że jest walnięta uszczelka.

ch1ps3k 06-06-2021 21:53

Odp: ubywa płyn chłodniczy po spadnięciu przewodu z chłodnicy
 
Jechałem i w pewnym momencie biała struga dymu białego. Momentalnie jak płyn wyleciał na chwile w ciągu dosłownie 5sekund od 60 do 100 podbiło . Nie mam żadnego masła pod korkiem . Dymi na biało dopiero powyżej jakby 4tys obrotów

Vultar 07-06-2021 07:52

Odp: ubywa płyn chłodniczy po spadnięciu przewodu z chłodnicy
 
Zrób test spalin jak @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] .
Jaki masz przebieg?

ch1ps3k 07-06-2021 09:46

Odp: ubywa płyn chłodniczy po spadnięciu przewodu z chłodnicy
 
300k przebieg

ch1ps3k 07-06-2021 21:16

Odp: ubywa płyn chłodniczy po spadnięciu przewodu z chłodnicy
 
Przy okazji buczenie silnika powyżej 2250obrotow na trasie to normalne ?

ch1ps3k 09-06-2021 14:23

Odp: ubywa płyn chłodniczy po spadnięciu przewodu z chłodnicy
 
test spalin nic nie wykazal wszystko ok

Vultar 09-06-2021 18:39

Odp: ubywa płyn chłodniczy po spadnięciu przewodu z chłodnicy
 
Co do buczenia to według mnie nie. Buczeć może łożysko na kole, na pasku osprzętu a biorąc pod uwagę Twoją awarie to może pompa wody.
Wiesz kiedy był wymieniany rozrząd i czy był wymieniany razem z pompą wody?

ch1ps3k 10-06-2021 14:00

Odp: ubywa płyn chłodniczy po spadnięciu przewodu z chłodnicy
 
Cytat:

Napisał Vultar (Post 3348951)
Co do buczenia to według mnie nie. Buczeć może łożysko na kole, na pasku osprzętu a biorąc pod uwagę Twoją awarie to może pompa wody.
Wiesz kiedy był wymieniany rozrząd i czy był wymieniany razem z pompą wody?

sam wymieniałem rozrząd z pompką 30k temu, łożysko faktycznie było ogarnięte 2tyg temu bo szumiało strasznie. Cały przód zawieszenia praktycznie nowy , wahacze, drążki kierownicze, łącznik stabilizatora. Te buczenie to raczej wydaje mi sie że dochodzi od silnika


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.