Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Edge (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=194)
-   -   [Edge 2015- ] gdzie są czujniki poziomowania HCM (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=313226)

kolopeter 22-09-2020 08:47

gdzie są czujniki poziomowania HCM
 
Troszke namieszalem w ustawieniach lamp i sie mi przestawily na dolną pozycje.
Chcialem zasymulowac prace czujnikow poziomowania swiatel i kurcze nie moge ich znalezc ! Leze pod autem , szukam i kicha , ani z przodu ani z tylu nie ma czujnikow przymocowanych do wahaczy.
w aucie są ledy ori usa, jest ori HCM i to wszystko. Ma ktos pomysl jak mogą byc sterowane lampy, albo gdzie sa jakies czujniki od obciazenia auta . Silniczki do podnoszenia lamp są. jestem w kropce....

no dobra , czujnikow nie ma. ani na przodzie ani na tyle. co prawda kable z hcma wychodza ,ale pewnie ostatni kawalek nie jest zamontowany , bo w koncu nie ma czujnikow. i teraz pytanie jak wymusic zmiane ustawien swiatel ? jakis pomysl ?

SRS 22-09-2020 11:48

Odp: gdzie są czujniki poziomowania HCM
 
czujniki znajdują się z tyłu wahacza przedniego , oraz z tyłu - USA

Edge43 22-09-2020 12:25

Odp: gdzie są czujniki poziomowania HCM
 
Cytat:

Napisał kolopeter (Post 3283274)
T
w aucie są ledy ori usa,

W wersji USA nie ma samopoziomowania... tak przynajmniej mi się wydaje.

W wersji Europejskiej FD LED ma 2 czujniki, są na wachaczach (jeden na przodzie i jeden na tyle), trudno ich nie zauważyć. Dotyczy to wersji FD LED. Wersja halogen nie ma czujników, kręci się pokrętłem z kabiny.

Dosyć popularne są przekłądki lamp z halogen na LED ... i jeśli przełoży się same lampy... to potem mogą być problemy podobne do tego co piszesz.

kolopeter 22-09-2020 13:26

Odp: gdzie są czujniki poziomowania HCM
 
W Europie są, ja mam USA . Sprawdzone i potwierdzone że auto wyszło bez czujników. Teraz pytanie jak to zrobić , aby lampy wróciły na swoje mi3jsce. Dziwi mnie to , że auto ma ledy i nie ma zadnej mozlowosci ustawiemia lampy czy to przez czujniki , czy przez pokretlo.
Potrzebuje spisany konfig z hcm - UCDS najlepiej . Ale pełny hcm , nie z serwerów forda. Heeelp, please

Edit:
mam pomysl , aby dolozyc poziomowanie do auta. podziele sie tym, co juz wiem.
Hcm jest tam gdzie powinien byc i wychodza z niego kable do czujnikow poziomowania ,czyli 17,3 i 8 przod i na tyl 5,15,20. czyli okablowanie w jakiejs czesci jest ( tylko gdzie znalezc wtyczki - mozliwe , ze przy lewym nadkolu z tylu, a z przodu ?)
mam wrazenie , ze amerykanie robia podobny trik z lampami , co magicy z forum. czyli lampa jest na jednym poziomie i nie jest ruszana przez hcma w gore i dol . Jest jeden parametr w hcm , ktory wymusza pozycje lampy. w ameryce ustawiony jest na 0 , czyli jak lampa byla fizycznie ustawiona z jakas pozycją , to parametr 0 nie porusza lampą. Jesli zmienie ten parametr na wartosc np 125 , to po odpaleniu lampa zejdzie do zera a pozniej pojdzie na 125.
jesli parametr jest 0 , to lampa nie bedzie jezdzic, bo nie musi szukac ustawionej wartosci . musze to jeszcze raz przetestowac.
Moim "bledem" bylo to , ze wgralem ustawienia dla europy, ktora ma czujniki. lampa poszla na dol, pojechala sobie na wartosc 111 i tak zostala, bo czujnikow nie ma . mysle , ze jakby byly to lampa odrazu by wypoziomowala sie jak powinna.
dlatego potrzebuje troszke danych , bo po kablu to ciezko pojsc w tym aucie. zatem gdzie szukac wtyczek??? jak jest w originale eu ?

jak bedzie trzeba to pociagne cale kable od hcma, bo to pikuś, ale ...moze nie trzeba ...

edyta 2 :
zastanawia mnie , czy ten pomysl sprawdzilby sie z ledami
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
pewnie nie, bo kolega bez hcma i lin

rysiula 22-09-2020 20:17

Odp: gdzie są czujniki poziomowania HCM
 
Podłączyć lampy pod auto z samopozimowaniem, wypoziomować i podpiąć z powrotem do siebie.

A czujniki poziomowania są chyba na sankach a nie na wahaczach.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

kolopeter 22-09-2020 20:44

Odp: gdzie są czujniki poziomowania HCM
 
Lampy opanowalem. Bez podłączenia do innego auta. Mały trick i podniosły się. Ale to auto z hcm, a ty mówisz o aucie bez.
Pytania wyżej aktualne, fajnie jakby jednak było w tym aucie jakieś Poziomowanie....

kolopeter 26-09-2020 23:50

Odp: gdzie są czujniki poziomowania HCM
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Schematy jakby ktoś potrzebował ...

artur1970 27-09-2020 10:26

Odp: gdzie są czujniki poziomowania HCM
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał rysiula (Post 3283431)
A czujniki poziomowania są chyba na sankach a nie na wahaczach.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Faktycznie, to chyba pozostałość po czujniku.

kolopeter 02-10-2020 21:10

Odp: gdzie są czujniki poziomowania HCM
 
Więc ....dzięki pomocy kolegi Wojt1975 udało mi się zamontować tylny czujnik. Co ciekawe w moim modelu pod podwoziem w pobliżu wydechu i tylnego zawieszenia jest sobie wtyczka z wyprowadzonymi kablami od hcma. Wiązka od mk5 była wystarczającej długości i w sumie nawet pasowała swoimi punktami montażowymi . Jedynie piny trzeba przełożyć do zaślepki instalacji , bo mk5 na wtyczkę 12 pinowa, a edge 16. Pikuś . Łatwe to było .
Pozostało mi znalezc wiązkę z przodu . Mam wielką nadzieję , że jest... Gdzieś pod akumulatorem , jak nie ...to dociagne kabelki . Tu już jest blisko i prawie nic nie trzeba rozbierac

GamonKra 02-10-2020 22:08

Odp: gdzie są czujniki poziomowania HCM
 
Jak Ci się uda... możesz zrobić jakiś opis co dokładnie kupiłeś i gdzie ?

Czujnik na tył taki: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ???

Wiązke na allegro znalazłeś czy Aso ?
Jakieś fotki jak to zamontować?

Chętnie też bym to zrobił u siebie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.