Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Spadająca temperata cieczy 1.6 benzyna (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=304622)

marcinair23 02-01-2020 22:27

Spadająca temperata cieczy 1.6 benzyna
 
Panowie mam focusa mk2 1.6 ti benzyna. Od kilku dni mam problem z temperaturą cieczy. Auto się nagrzewa bez problemu coś do około 90 stopni po czym jadąc temperatura potrafi nagle spaść do 60 stopni i poniżej. Przeważnie dzieje się to jak zwalniam na światłach, ale w trakcie jazdy też. Temperatura spada na jakiś czas po czym znowu wraca na 90 stopni. W aucie mam też zamontowany gaz który się przełącza pewnie przy jakoś 40 stopniach. i temperatura potrafi mi tak spaść że gaz się przełacza na benzyne.
Macie jakiś pomysł ??? Termostat moze tak działać jeśli jest popsuty ???

Proszę o pomoc, dzięki

hindus 02-01-2020 22:41

Odp: Problem z temperaturą cieczy 1.6 benzyna
 
Od termostatu warto zacząć dochodzenie :) wymontuj i sprawdź choćby we wrzątku czy się ładnie otwiera i zamyka przy właściwych temperaturach. Wygląda jakby się zacinał w pozycji otwartej (stąd ten spadek).

marcinair23 02-01-2020 23:11

Odp: Problem z temperaturą cieczy 1.6 benzyna
 
najgorsze że termostat do tej wersji jest dośc drogi i widze że nie bezie łatwo samemu się do niego dostać. Jakbym miał pewnosć że to on to pewnie wolałbym oddać to do mechanika.

zygzak73 03-01-2020 07:42

Odp: Problem z temperaturą cieczy 1.6 benzyna
 
Cytat:

Napisał marcinair23 (Post 3208852)
Macie jakiś pomysł ??? Termostat moze tak działać jeśli jest popsuty ???

Myślę że może.
U mnie silnik nagrzewał się do 90 i termostat otwierał się jak należy, ale już pozostawał otwarty, temperatura spadała do ok 74-77 i już nie rosła, dopiero po wystudzeniu silnika cały cykl się powtarzał. Wymiana na nowy rozwiązała problem.

marcinair23 04-01-2020 19:02

Odp: Spadająca temperata cieczy 1.6 benzyna
 
u mnie rośnie i spada tak jakby czujnik temperatury wariował, chyba po otwarciu obiegu przez termostat temperatura nagle nie może spaść o np 50 stopni ? Czujnik temperatury jest w termostacie czy osobno ?

damianisko5 05-01-2020 11:33

Odp: Spadająca temperata cieczy 1.6 benzyna
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał marcinair23 (Post 3209469)
u mnie rośnie i spada tak jakby czujnik temperatury wariował, chyba po otwarciu obiegu przez termostat temperatura nagle nie może spaść o np 50 stopni ? Czujnik temperatury jest w termostacie czy osobno ?

W 1,6 115 KM, Ti-VCT, PB, czujnik jest w obudowie razem z termostatem /nie w termostacie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.