Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Skrzynie automatyczne (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=151)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Wymiana oleju w automacie AWF21 Durashift (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=248075)

pEpz 24-07-2016 07:41

Wymiana oleju w automacie AWF21 Durashift
 
Witam.
Jestem drugim właścicielem Mondeo 2.3 08.r auto zakupione przy przebiegu 94tys. Obecnie ma 126tys.i tu mnie nachodzi pytanie czy zmieniać olej w skrzyni biegów?jest to automat.drugie pytanie czy polecacie olej magnatec 5w30 a5?
Pozdrawiam tomek

rob30ra 24-07-2016 21:21

Odp: Wymiana oleju w automacie
 
Wymień olej, ja wymieniłem i różnica w pracy skrzyni diametralna

daniel66 24-07-2016 21:28

Odp: Wymiana oleju w automacie
 
To durashift więc jeśli biegi wchodzą płynnie zostaw w spokoju. Ogólnie skrzynia jest bezobslugowa

blade65 25-07-2016 20:51

Odp: Wymiana oleju w automacie
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] potwierdzam słowa rob30ra wymień olej ja wymieniłem i poprawiło sie w zmianie biegów wchodzą płynniej a wymień najlepiej na taki jaki zaleca producent

Rafaello22 29-03-2017 18:52

Odp: Wymiana oleju w automacie
 
Proszę o poradę. Gdyż stoję przed dylematem wymieniać czy nie wymieniać olej w automatycznej skrzyni biegów durashift aisin awf21.
Moje autko ma nalatane 207tys.km i nie wiem czy poprzedni właściciel wymieniał. Negatywne objawy jej działania pojawiają się jedynie sporadycznie przy zimnym silniku a polegają na lekkich szarpnięciach podczas zmiany biegów z 1 na 2

Zdania speców od ASB z okolic Trójmiasta są podzielone. Jedni mówią że trzeba zrobić wymianę oleju statyczna inni dynamiczna. Zgodni są z tym, że wymiana oleju pomimo dużego przebiegu jest niezbędna.
Wyczytałem na naszym forum, że ta czynność może przynieść więcej złego jak dobrego. Dlatego szukam porady u bardziej doświadczonych kolegów.

salom 29-03-2017 20:54

Odp: Wymiana oleju w automacie
 
Jak wymienisz, i się pogorszy, bedziesz żałował, a jak nie wymienisz, to będziesz żałował,że nie wymieniłeś. I tak żle, i tak niedobrze.
Zdecyduj sam, i pretensje miej wtedy do siebie.

Empe 29-03-2017 22:32

Odp: Wymiana oleju w automacie
 
Cytat:

Napisał Rafaello22 (Post 2777749)
...Zdania speców od ASB z okolic Trójmiasta są podzielone. Jedni mówią że trzeba zrobić wymianę oleju statyczna inni dynamiczna. Zgodni są z tym, że wymiana oleju pomimo dużego przebiegu jest niezbędna.
Wyczytałem na naszym forum, że ta czynność może przynieść więcej złego jak dobrego. Dlatego szukam porady u bardziej doświadczonych kolegów.

Olej wymień. Zrób to statycznie.

M-S POWER 05-04-2017 20:04

Odp: Wymiana oleju w automacie
 
Jezeli poszarpuje skrzynia przy zrzucaniu biegów to w wiekszosci przypadkow winne jest oprogramowanie.W AWF21 najpierw zróbcie Soft a jak nie pomoże to dopiero bierzcie się za olej.

Rafaello22 05-04-2017 21:56

Odp: Wymiana oleju w automacie
 
Dzięki za rady. Za sugestią kolegi M-S POWER zrobię aktualizację softu w asb u mm32.
Jak przestanie poszarpywać to odpuszczę sobie temat wymiany oleju w AWF21.

M-S POWER 06-04-2017 13:23

Odp: Wymiana oleju w automacie
 
Myślę że będziesz zadowolony po zmianie software w skrzyni.

Cytat:

Napisał Rafaello22 (Post 2781789)
Dzięki za rady. Za sugestią kolegi M-S POWER zrobię aktualizację softu w asb u mm32.
Jak przestanie poszarpywać to odpuszczę sobie temat wymiany oleju w AWF21.



Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.