Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   auto bez filtra dpf za granica (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=297422)

marioteq 18-06-2019 22:14

auto bez filtra dpf za granica
 
Witam troche poszperalem ale tego tematu nie znalazłem na foru Mam pytanko. Jestem ciekaw jakie sa konsekwencje jazdy bez dpf na terenie Niemiec. Ponąć dużo samochodów mimo wyciętego dpf mieści sie w normie emisji spain .Jak Niemcy sprawdzaja brak lub obecność dpf? Z tego co wiem na miejscu można sprawdzic ze spalin. Czy ich policja to w ogóle sprawdza? Słyszałem że nawet auta sprowadzane z zachodu maja wyciety dpf. Z góry dzięki za odpowiedź :)

Robert 68 19-06-2019 07:52

Odp: auto bez filtra dpf za granica
 
Cytat:

Napisał marioteq (Post 3144143)
Czy ich policja to w ogóle sprawdza?

Sprawdza tak jak Polska ale wyrywkowo. Jak zostaniesz zatrzymany to mogą sprawdzić dymomierzem ale nie jest to nagminne.

Woytas 20-06-2019 06:21

Odp: auto bez filtra dpf za granica
 
Cytat:

Napisał marioteq (Post 3144143)
Witam troche poszperalem ale tego tematu nie znalazłem na foru Mam pytanko. Jestem ciekaw jakie sa konsekwencje jazdy bez dpf na terenie Niemiec. Ponąć dużo samochodów mimo wyciętego dpf mieści sie w normie emisji spain .Jak Niemcy sprawdzaja brak lub obecność dpf? Z tego co wiem na miejscu można sprawdzic ze spalin. Czy ich policja to w ogóle sprawdza? Słyszałem że nawet auta sprowadzane z zachodu maja wyciety dpf. Z góry dzięki za odpowiedź :)

Poczytaj może o samym dpf w fordach od 2011 ... praktycznie bezproblemowe , zadajesz tu glupie pytania żyjac w jakiejś iluzji zapychajacych się dpf-ów , straszony obiegową opinią aut z początków wynalazku pod tytułem dpf i obecnym marketingiem hybryd :)

niko123 27-06-2019 22:24

Odp: auto bez filtra dpf za granica
 
Mieszkam w De i tu kontrola na drodze raczej nie ale już na przeglądzie czyli na tuv .....
Tak prześwietlają wszystko i dokładnie że raz się doczepili że reczny jest naciągnięty za bardzo o dwa ząbki, itp. oczywiste jest że sprawdzą jakość spalin i wyjdzie brak filtra.

Piasek80 09-07-2019 08:55

Odp: auto bez filtra dpf za granica
 
Miałem kilka kontroli Policji w różnych europejskich krajach i w zasadzie tylko Niemcy i Austriacy spojrzeli na opony. I tyle.
Ale wycięte DPF`y czy zaślepione EGR`y (zwłaszcza w kpl z podmęcoznymi już wtryskami) mogą zdradzać te modyfikacje poprzez nadmierne zadymienie za pojazdem przy mocniejszym bucie albo ogólnym zakopceniu tylnej części pojazdu czarną sadzą. A to już dobitny fakt że pojazd może być niesprawny technicznie. Wówczas zdejmą cię nawet w biegu z autostrady i albo zaciągną na punkt kontroli technicznej albo takowych wezwą na miejsce a wtedy nie ma zmiłuj. Dostaniesz nawet za wycieki z silnika a kary za ekologię u nich są horrendalne z zakazem poruszania się włącznie. Widziałem kilka takich przypadków gdzie a to pod górę gdzieś zaczął dymić albo na parkingu stał z okopconą du*ą... jeżeli tylko napatoczy się gdzieś Policja masz jak w banku że będą interweniować.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.