Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2001-2008] Głośne buczenie w kabinie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=247908)

slyboots90 20-07-2016 21:20

Głośne buczenie w kabinie
 
Witam,

Po pierwsze chciałbym zaznaczyć, że jestem nowym użytkownikiem forum, oraz to jest mój pierwszy post. Znawcą aut też nie jestem, jedynie szukam pomocy, tak więc do rzeczy.

Od jakiegoś czasu w środku auta po odpaleniu silnika słychać głośne buczenie/hałas z przedniej części auta (wydaje się, że gdzieś z okolicy lewego nadkola). Po otworzeniu maski i staniu przed autem, beczenie to nie jest tak wyraźnie słyszalne (silnik chodzi głośniej). W środku auta na odwrót.

Dodatkowo, gdy lekko gazuje buczenie to natychmiast ustaje, powraca dopiero gdy jadę ze stałą prędkością (choć jest trochę ciszej). Najgorzej jest jak stoję na światłach wtedy jest bardzo głośne i wyraźne. Czy ktoś może wie co to może być ?

Dodam, że jestem posiadaczem Forda Fiesty MK6 2002r 1.4 TDCI

kolekkk 22-07-2016 09:42

Odp: Głośne buczenie w kabinie
 
Co przychodzi mi na myśl to napinacz paska, albo zatarte łożysko klimy, alternatora.
może byc pompa wody, może jeszcze być łożysko w skrzyni. trudno powiedzieć.
Musisz podjechać do kogoś by zdiagnozował dokładnie w którym to miejscu słychać.

slawomirro 22-07-2016 10:24

Odp: Głośne buczenie w kabinie
 
Cytat:

Napisał kolekkk (Post 2630661)
Co przychodzi mi na myśl to napinacz paska, albo zatarte łożysko klimy, alternatora.
może byc pompa wody, może jeszcze być łożysko w skrzyni. trudno powiedzieć.
Musisz podjechać do kogoś by zdiagnozował dokładnie w którym to miejscu słychać.

Lewe nadkole i ogólnie silnik z lewej strony nie ma ani alternatora, ani paska, ani klimy - wszystko to jest z prawej strony.

Natomiast z lewej jest sprzęgło oraz pompa hamulcowa.

kolekkk 22-07-2016 10:38

Odp: Głośne buczenie w kabinie
 
Cytat:

Napisał slawomirro (Post 2630690)
Lewe nadkole i ogólnie silnik z lewej strony nie ma ani alternatora, ani paska, ani klimy - wszystko to jest z prawej strony.

Natomiast z lewej jest sprzęgło oraz pompa hamulcowa.



Wiem że z lewej strony jest skrzynia, ale dźwięk może się przenosić.
Dla tego napisałem to co wyżej!

slawomirro 22-07-2016 13:53

Odp: Głośne buczenie w kabinie
 
Cytat:

Napisał kolekkk (Post 2630698)
Wiem że z lewej strony jest skrzynia, ale dźwięk może się przenosić.
Dla tego napisałem to co wyżej!

To ja lekko zgłupiałem. Co się może obracać i buczeć w skrzyni biegów po uruchomieniu silnika? Wydawało mi się, że w skrzyni się elementy obracają po wrzceniu odpowiedniego biegu lub w czasie jazdy.
A autorowi wątku buczy najbardziej gdy auto stoi.

kolekkk 22-07-2016 14:13

Odp: Głośne buczenie w kabinie
 
no to skrzynie masz odpięta, a buczec w skrzyni to może tylko i wylaczeni łożysko.
ja bym sprawdził napinacz itd ...
ale niech robi jak chce:)

To są tylko moje sugestie

slyboots90 25-07-2016 09:26

Odp: Głośne buczenie w kabinie
 
Dzięki za sugestie, myślę, że będę musiał i tak do jakiegoś mechanika z tym podjechać, żeby obejrzał.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.