Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Ustawianie zegara jak ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=213979)

Zduniol 30-10-2014 19:12

Ustawianie zegara jak ?
 
Drodzy forumowicze! Mam taki problem, wymieniłem oryginalne radio na inne w moim C maxie i teraz w żaden sposób nie mogę ustawić zegarka i daty znajdujących się pomiędzy licznikami. Wie ktoś jak to zrobić? I drugie pytanie, gdzieś na forum pisało o wskaźniku pokazującym pracę nagrzewnicy elektrycznej (w procentach czy coś) Czy taką funkcję można dograć? Gdzie powinienem się z tym udać? Serwis czy może ktoś gdzieś coś w pobliżu ;)

tedi_k 30-10-2014 21:09

Odp: Ustawianie zegara
 
A wystarczy czytać - w tym podpisy... Trzeba też jeszcze dodać jakie się ma zegary. Najlepiej zdjęcie, bo inaczej to zdaje się będzie się trzeba dopytywać o różne szczegóły...

Zduniol 31-10-2014 11:06

Odp: Ustawianie zegara jak ?
 
Moje zegary to te zielone przedliftowe ale z duzym ekranem, tym ktory w trakcie nawigowania pokazuje strzalki. mam c maxa z 2006 roku, silnik 1.8 tdci. Kolego jeżeli możesz coś podpowiedzieć, będę zobowiązany. Jeżeli to info nie wystarczy, oczywiście wrzucę zdjęcie.

slyboots 31-10-2014 12:58

Odp: Ustawianie zegara jak ?
 
Zduniol z tego co mi Kolega Tadeusz mówił to w zegarach przedliftowych nie ma możliwości poprawnego wyświetlania stanu nagrzewnicy.

Czesiek_ze 31-10-2014 20:18

Odp: Ustawianie zegara jak ?
 
Zduniol do ted_k masz o rzut beretem i jeśli elektronika nie jest twoim hobby to umów się z Nim na PW i napewno coś Ci pomoże .:>

adamon 31-10-2014 21:24

Odp: Ustawianie zegara jak ?
 
Cytat:

Napisał slyboots (Post 2292802)
Zduniol z tego co mi Kolega Tadeusz mówił to w zegarach przedliftowych nie ma możliwości poprawnego wyświetlania stanu nagrzewnicy.

A tu się mylisz bo ja mam przed liftem 2004 i wyświetla mi procentowo :)

Zduniol jak masz blisko to tylko do Tadeusza :) i od razu niech ci zaktualizuje zegary :D

slyboots 31-10-2014 21:25

Odp: Ustawianie zegara jak ?
 
Ok w takim razie mylę się.


Napisał slyboots
...czekam na ewentualne info w sprawie wyświetlania stanu załączenia ale bez %

Tedi_k napisał:
W przedliftowych zegarach nie działa to poprawnie. Nie da się nic poradzić. Tylko poliftowe zegary po update softu robią to OK.

Tyle w temacie ...

mick1973 01-11-2014 07:43

Odp: Ustawianie zegara jak ?
 
Cytat:

Napisał Zduniol (Post 2292756)
Moje zegary to te zielone przedliftowe ale z duzym ekranem, tym ktory w trakcie nawigowania pokazuje strzalki. mam c maxa z 2006 roku, silnik 1.8 tdci. Kolego jeżeli możesz coś podpowiedzieć, będę zobowiązany. Jeżeli to info nie wystarczy, oczywiście wrzucę zdjęcie.

I tu moę Ciebie pocieszyć ja mam też z dużym dodatkowym wyświetlaczem tyle że od automatu i działa wszystko poprawnie. No i zegar po wyjęciu radia ustawiamy w zegarach bo znika radio pojawia się ustawianie czasu i daty w meni licznika.
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2289631)
W przedliftowych zegarach nie działa to poprawnie. Nie da się nic poradzić. Tylko poliftowe zegary po update softu robią to OK.

I tutaj się zgodzę tylko dodam od siebie że ostatnio po kilku modyfikacjach ustawień zaobserwowałem zależność że zegary niewyświetlające poprawnie spalania chwilowego nie wyświetlają też we właściwy sposób % działania nagrzewnicy PTC. Mówimy tu oczywiście o licznikach przedliftowych.
Cytat:

Napisał mick1973 (Post 2289849)
Napisał slyboots


Pozdrawiam i czekam na ewentualne info w sprawie wyświetlania stanu załączenia ale bez %





HEC/Configuration/ 1:Acivity Display "On/Off" i
PTC (status report only)

Już raz podpowiadałem Tobie w innym temacie co należy ustawić aby wyświetlało tylko wł/wył nagrzewnicy bez %

slyboots 01-11-2014 20:26

Odp: Ustawianie zegara jak ?
 
Cytat:

Napisał mick1973 (Post 2293138)

HEC/Configuration/ 1:Acivity Display "On/Off" i
PTC (status report only)

Już raz podpowiadałem Tobie w innym temacie co należy ustawić aby wyświetlało tylko wł/wył nagrzewnicy bez %

Michał zgadza się lecz to ustawienie również u mnie nie działa.

mick1973 02-11-2014 08:23

Odp: Ustawianie zegara jak ?
 
Cytat:

Napisał slyboots (Post 2293403)
to ustawienie również u mnie nie działa.

To pewnie spalanie chwilowe też nie działa u Ciebie we właściwy sposób. Wygląda na to że jesteś w gronie posiadaczy aut z wczesnego okresu produkcji gdzie te problemy były standardem. Choć zdarzały się wyjątki i dawało się uruchomić poprawne wyświetlanie w autach z 2004 r.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.