Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] nie działa jedna z lamp do jazdy dziennej- lift (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=301009)

blizniak74 20-09-2019 18:06

nie działa jedna z lamp do jazdy dziennej- lift
 
Witam
Od paru tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem S maxa 2010r poliftowy, z oryginalnie wyposażonego w światła do jazdy dziennej. Parę dni temu zauważyłem że otwierając pilotem auto,gdzie zawsze zapalały się wszystkie światła tył i przód wraz z tymi w kształcie listwy( o te właśnie mi chodzi), tak teraz lewa strona ( od kierowcy)nie świeci się. Co dziwne po odpaleniu silnika, przełącznik świateł pozycja 0- światła dzienne się palą(po obu stronach), natomiast po przełączeniu na światła pozycyjne, lub mijania lewa strona światło się nie świeci. Gdzie tkwi problem, gdzie szukać przyczyny??
pozdrawiam

rp222 20-09-2019 20:12

Odp: nie działa jedna z lamp do jazdy dziennej- lift wersja
 
Czyli nie działa Ci funkcja "postojówki" w tej lampie. Problem tkwi na płytce w lampie. Napięcie na funkcje "postojówki" idzie przez rezystor i właśnie się sfajczył. Masz dwa wyjścia :
1) otworzyć lampę, wymienić rezystor, złożyć lampę i być zadowolonym :)
2) kupić nową, wymienić i być zadowolonym :)
Siedzi tam rezystor smd , wartość i typ (rozmiar) mogę podać w poniedziałek. Temat już przerabiałem.

kleryk 20-09-2019 20:52

Odp: nie działa jedna z lamp do jazdy dziennej- lift wersja
 
A zanim zaczniesz rozbebeszać lampę sprawdź na kostce czy prądy dochodzą. Może tylko nie łączy ja tak miałem z czujnikami, po przeczyszczeniu 5 rok jeżdżę bez problemów. Jak prąd ok to pewnie pomoże post wyżej.

blizniak74 20-09-2019 21:13

Odp: nie działa jedna z lamp do jazdy dziennej- lift wersja
 
Zmieniłem dzisiaj lampę na nową i nic się nie zmieniło, dalej to samo, napięcia w kostce nie sprawdzałem, nie mam specjalnie czym

kleryk 20-09-2019 21:48

Odp: nie działa jedna z lamp do jazdy dziennej- lift wersja
 
To trzeba by przeglądnąć wiązkę ile się uda pewnie gdzieś przerwana.

shynel 07-04-2023 08:03

Odp: nie działa jedna z lamp do jazdy dziennej- lift wersja
 
Cytat:

Napisał rp222 (Post 3175624)
Czyli nie działa Ci funkcja "postojówki" w tej lampie. Problem tkwi na płytce w lampie. Napięcie na funkcje "postojówki" idzie przez rezystor i właśnie się sfajczył. Masz dwa wyjścia :
1) otworzyć lampę, wymienić rezystor, złożyć lampę i być zadowolonym :)
2) kupić nową, wymienić i być zadowolonym :)
Siedzi tam rezystor smd , wartość i typ (rozmiar) mogę podać w poniedziałek. Temat już przerabiałem.

Ja znow mam odwrotna sytuację. Postojowe dzialaja bez problemów, natomiast do jazdy dziennej jedna strona nie swieci. Ktos ma jakis pomysl? Sprawdze dzis czy na kostce tam wszystko jest ok.

marekdlu 01-09-2023 11:36

Odp: nie działa jedna z lamp do jazdy dziennej- lift wersja
 
WITAM. Czy poradziłeś sobie z ty nieświecącym DRL?.Mam ten sam problem?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.