Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] Demontaż zacisku z linki hamulca ręcznego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=279131)

lutol 06-04-2018 21:09

Demontaż zacisku z linki hamulca ręcznego
 
Witam

Mam całkowity brak hamulca ręcznego z lewej strony, więc chciałem zregenerować zacisk - tłoczek (mam zestaw naprawczy), ale mam problem, aby go w ogóle zdemontować, bo linka przechodzi przez oczko (porażka). Stąd pytanie jak go zdemontować? Domyślam się, że jedynym rozwiązaniem jest demontaż z linką, czy ktoś może mi podpowiedzieć jak to zrobić, na co uważać?

Garbojad 06-04-2018 21:16

Odp: Demontaż zacisku z linki hamulca ręcznego
 
Zdejmij zabezpieczenie linki i zejdzie ale zła wiadomość jest taka że ta regeneracja nie podziała długo, oddaj to lepiej do wyspecjalizowanego serwisu

darmodziej 07-04-2018 08:06

Odp: Demontaż zacisku z linki hamulca ręcznego
 
Cytat:

Napisał GARBOJAD (Post 2961310)
ta regeneracja nie podziała długo, oddaj to lepiej do wyspecjalizowanego serwisu

Dlaczego z góry zakładasz, że kolega nie potrafi?

Garbojad 07-04-2018 11:14

Odp: Demontaż zacisku z linki hamulca ręcznego
 
Zrobi jestem pewien, ale efekt będzie krótko trwały

lutol 11-04-2018 17:50

Odp: Demontaż zacisku z linki hamulca ręcznego
 
1 załącznik(i)
Kupiłem sobie używany zacisk, bo bardzo możliwe że mam mechanizm ręcznego popsuty (jak dociskam wajchę to mogę sobie swobodnie kółkiem kręcić), ale niestety nawet nie mogę go podmienić bo nie wiem jak wyjąć linkę przez te oczko. Załączam zdjęcie na którym widać tulejkę przez którą idze linka, próbowałem wybić ją w lewo ale nie idzie. Proszę o radę jak ją wyjąć, aby nie uszkodzić niczego (tulejki, gumki, linki), by potem z powrotem założyć.

Garbojad 11-04-2018 18:23

Odp: Demontaż zacisku z linki hamulca ręcznego
 
Ona poprostu spuchła od korozji, tylko rozwiązanie siłowe wchodzi w grę, zapnij morsa na jednym końcu i stukaj młotkiem aż odpuści

darmodziej 11-04-2018 18:24

Odp: Demontaż zacisku z linki hamulca ręcznego
 
O ile dobrze pamiętam, to od strony gumki powinno być jakieś zabezpieczenie, po zdjęciu którego ma się to dać wysunąć.

lutol 11-04-2018 18:31

Odp: Demontaż zacisku z linki hamulca ręcznego
 
Zabezpieczenie było, taka blaszka to ją zdjąłem (na zdjęciu jej już nie ma). Jak zapnę morsa to boje się że tą osłonę zgniotę. Przy gumce jest taki kołnierz w którego pukam poprzez śrubokręt, jednocześnie psikając wd40, ale ani drgnie.

Garbojad 11-04-2018 18:34

Odp: Demontaż zacisku z linki hamulca ręcznego
 
Zrób tak jak pisałem wcześniej nic nie uszkodzisz

lutol 11-04-2018 19:03

Odp: Demontaż zacisku z linki hamulca ręcznego
 
Zapiąłem morsa raz na jednym, raz na drugim końcu ale nie drgnął. Mors się przesuwał. Jakiś palnik spróbuje zdobyć i może podgrzeje to oczko i wtedy popukam.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.