Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Łożyska tylne - jak rozpoznać zużycie ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=242914)

Jarek_Lodz 19-04-2016 08:04

Łożyska tylne - jak rozpoznać zużycie ?
 
Cześć,

mam wrażenie, że jest problem z łożyskami kół tylnych.

Objaw jest taki, że jest trochę głośno z tyłu (słychać koła).

Nie chciał bym ich wymieniać na pałę, więc pytanie jak rozpoznać czy to czas ?

Podstawowym objawem jest na pewno ruszanie się koła po podniesieniu, ale czy coś jeszcze może jakieś objawy wstępne ??

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam.
Jarek

Edi 19-04-2016 09:12

Odp: Łożyska tylne - jak rozpoznać zużycie ?
 
Podnieś auto do góry i zakręć kołem jak łożysko pada usłyszysz że chuczy lekko. Może opony słyszysz nie łożysko jaki masz przebieg?

Jarek_Lodz 19-04-2016 09:25

Odp: Łożyska tylne - jak rozpoznać zużycie ?
 
Auto jest po Niemcu więc i przebieg niewielki ;) na blacie ca. 150k km.

Nie zaprzeczam, że to opony, przygotowuję się do diagnozy.

Edi 19-04-2016 09:31

Odp: Łożyska tylne - jak rozpoznać zużycie ?
 
Luzy jak by łożysko miało na boki nawet minimalne to już moim zdaniem tragedia, najpierw delikatnie chuczy tak więc już wiesz jak sprawdzić :-)

jaceks 19-04-2016 09:49

Odp: Łożyska tylne - jak rozpoznać zużycie ?
 
zobacz po jeździe, czy felgi są gorące. jak nie są zagrzane, to łożysko jeszcze działa.
drugi objaw to huczenie z kół. ale tutaj wkrada się zakłucenie z opon zimowych które huczą z natury, w porównaniu do letnich.
trzeci sposób to podnieś koło, zakręć ręką i obserwuj czy zatrzymuje się szybciej niż drugie koło z tyłu (opory toczenia).

Jarek_Lodz 19-04-2016 09:51

Odp: Łożyska tylne - jak rozpoznać zużycie ?
 
Całą zimę przejechałem na oponkach letnich (taki gorący jestem :) ), czyli opony raczej nie chyba, że są wyząbkowane, ale to powinno być czuć pod ręką.

Edi 19-04-2016 10:03

Odp: Łożyska tylne - jak rozpoznać zużycie ?
 
Felga będzie ciepła i od hamowania tak więc słaby sposób ale każdy pomysł jest ok jeśli prowadzi do rozwiązania problemu

weuek 19-04-2016 10:41

Odp: Łożyska tylne - jak rozpoznać zużycie ?
 
Zapytaj w jakimś warsztacie czy maja tam rozpędzarkę - tym zakręcą kołem dużo szybciej niż ręką i będzie lepiej słychać ewentualny hałas z łożyska. Ale jak tylko ta metodą słychać, to łożysko jeszcze spokojnie ujdzie. Konkretnie zużyte słychać wyraźnie w kabinie i nie da się tego nie zauważyć (jeśli nie ma się ubytku słuchu).

Jarek_Lodz 19-04-2016 10:43

Odp: Łożyska tylne - jak rozpoznać zużycie ?
 
Jest koncepcja samodzielnej wymiany, oglądałem tutoriale i operacja łba nie urywa.

koszka 19-04-2016 12:48

Odp: Łożyska tylne - jak rozpoznać zużycie ?
 
Cytat:

Napisał Jarek_Lodz (Post 2580188)
Jest koncepcja samodzielnej wymiany, oglądałem tutoriale i operacja łba nie urywa.

Generalnie wymiana jest prosta jak drut tylko trzeba mieć dobra nasadkę gwiazdkę do od kręcenia śrub


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.