Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Skrzynie automatyczne (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=151)
-   -   [Mondeo 2014- ] Automat różnice pomiędzy starszym modelem a najnowszym (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=320514)

wojnadk 24-05-2021 12:47

Automat różnice pomiędzy starszym modelem a najnowszym
 
Witam wszystkich forumowiczów.
Mam pytanie do Was,czy jest różnica powerschiwcie, Mk4,a Mk5, czy to jest ta sama skrzynia biegów?
Słyszałem,że to nie ta sama skrzynia i ponoć, mniej problematyczna,ale nie mogę, znaleść żadnych informacji.
Pytam,bo miałem poprzednio Mk4 z automatem,i byłem,mega zadowolony,fakt,olej wymieniałem,co około 58 tkm,i do końca użytkowania, ( sprzedałem przy przebiegu około 179 tkm) skrzynia pracowała perfekcyjnie.
Wiem,że Powerschiwt , nie dorównuje DSG pod względem kultury pracy( osobiste doświadczenie, ponieważ , często jeździłem do Polski,z kolegą ,co miał Paska i było czuć różnicę.
W 2017 roku miałem okazję kupić mk5 ,ale w manualu,( wersji skandynawskiej,a że mieszkam w Danii od 14 lat , kupiłem, auto bezpośrednio, firmy.
Mimo,że mk5 chodzi bardzo dobrze,to nie jestem zadowolony, z jazdy manualem,i chętnie bym wrócił do automatu,a zwłaszcza z wersji 4x4.
Tomek;-)

slawek-kali 24-05-2021 15:02

Odp: Automat Mondeo Mk4 ,a Mk5, różnica?
 
inna poprawiona wersja. skoro nie miales problemow w mk4 (dziwne) to raczej mozesz byc spokojny o mk5.

tombalt 24-05-2021 17:02

Odp: Automat Mondeo Mk4 ,a Mk5, różnica?
 
Różnica jest zasadnicza...
Stary PS miał tłumik drgań. (dwumasę) wewnątrz skrzyni...
W mk5 jest na zewnatrz i skrzynie nieco poprawili....
Więc w mk5 jest teoretycznie łatwiejsza i tańsza w potencjalnej naprawie....
Najważniejsze to nie pałować, zwłaszcza jak olej zimny no i zmieniać olej co 50-60 tysiecy

wojnadk 24-05-2021 17:09

Odp: Automat Mondeo Mk4 ,a Mk5, różnica?
 
Cytat:

Napisał slawek-kali (Post 3345242)
inna poprawiona wersja. skoro nie miales problemow w mk4 (dziwne) to raczej mozesz byc spokojny o mk5.

Nic, żadnych problemów, gościu,co ode mnie go kupił, oglądał, prędzej kilka sztuk,i jak przyjechał do mnie i się przejechał to od razu , powiedział,że go bierze!

Bump:
Cytat:

Napisał tombalt (Post 3345258)
Różnica jest zasadnicza...
Stary PS miał tłumik drgań. (dwumasę) wewnątrz skrzyni...
W mk5 jest na zewnatrz i skrzynie nieco poprawili....
Więc w mk5 jest teoretycznie łatwiejsza i tańsza w potencjalnej naprawie....
Najważniejsze to nie pałować, zwłaszcza jak olej zimny no i zmieniać olej co 50-60 tysiecy

To mnie kolego pocieszyłeś ,teraz nie pozostaje nic innego,jak poszukać automat,a zwłaszcza 4x4 i pogonić manuał!

JZ4E 24-05-2021 20:35

Odp: Automat różnice pomiędzy starszym modelem a najnowszym
 
tutaj jest rozebrana skrzynia nowszej generacji
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

lukaszooo 25-05-2021 08:05

Odp: Automat różnice pomiędzy starszym modelem a najnowszym
 
Nikt nie wspomniał że PS jest tylko w dieslach. Benzyniaki mają hydraulika który mocno odstaje od PS pod względem jazdy.

wojnadk 25-05-2021 08:31

Odp: Automat różnice pomiędzy starszym modelem a najnowszym
 
Cytat:

Napisał JZ4E (Post 3345308)
tutaj jest rozebrana skrzynia nowszej generacji
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Dzięki kolego, bardzo lubię sprawy techniczne tego auta;-)

Bump:
Cytat:

Napisał lukaszooo (Post 3345372)
Nikt nie wspomniał że PS jest tylko w dieslach. Benzyniaki mają hydraulika który mocno odstaje od PS pod względem jazdy.

No tak kolego,masz tu rację, kultura pracy PS, jest napewno,o wiele lepsza,ale na pozytyw hydrokinetycznej skrzyni,jest to że jest bardziej wytrzymała!

Woytas 02-06-2021 20:53

Odp: Automat różnice pomiędzy starszym modelem a najnowszym
 
Przede wszystkim poliftowe maja 8-biegowego hydrokinetyka - oznaczenie A8 , w parze z fordowskim ecoblue gdzie trzeba już lać adblue

kibolo 16-06-2021 10:24

Odp: Automat różnice pomiędzy starszym modelem a najnowszym
 
a kiedy te nowe poprawione Powershifty zostały wprowadzone na rynek? mam S-maxa z 2017 roku

bodzio17 06-07-2021 15:34

Odp: Automat różnice pomiędzy starszym modelem a najnowszym
 
w 2015, nie dawno wymieniałem olej w skrzyni i z pogadanki z mechanikiem polecanym przez kolegę @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] a wynika, że w starych PS było mokre sprzęgło - szybko się zaczynało palić i to był początek problemów. Przy wyminie olej standardowo wyglądał jak silnikowy z diesla, w 2015 już było suche i to już rozwiązało dużo problemów. z tego co kojarzę w 2017 weszła nowa skrzynia 8-biegowa.

A w VW był odwrotny problem, z suchym sprzęgłem padały, a z mokrym jeździły lepiej ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.