Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Skrzynie automatyczne (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=151)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Rwanie skrzyni automat przy redukcji 2.0Tdci - AWF21 AISIN (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=163214)

jetlee2004 07-08-2012 22:23

Rwanie skrzyni automat przy redukcji 2.0Tdci - AWF21 AISIN
 
Witam

Dzis zauwazylem ze przy hamowaniu juz jak jest minimalna predkosc 10-20km/h jak automat redukuje bieg przy redukcji wystepuje szarpniecie, nie jakos super mocno ale takie lekkie zerwanie jest odczuwalne, auto ma 150tys km przejechane czyzby to juz oznaka automatu do remontu ? ten objaw jest tylko wtedy, ogolnie wszystko ok jest i plynnie zmienia biegi, pytam bo jade na chorwacje za pare dni i nie wiem czy gonic do warsztatow na szybko bo nie dojade nawet do czech:>
Sczerze autko mam 1 miesiac a tu caly cos jakies drobnostki wychodzą a to problem z wycieraczkami a to zarowki padają itp a teraz skrzynia by juz dawala oznaki zuzycia ?

Repjans 14-08-2012 15:10

Odp: Rwanie skrzyni automat przy redukcji 2.0Tdci
 
Mam tak samo, auto ma przejechane 158tys, jak kupiłem to miał przejechane 153tys i automat zachowywał się bardzo dobrze i gładko wrzucał i zrzucał biegi.
Teraz po przejechaniu 5tys i dwóch przejazdach AT-->PL z bardzo wielkim obciążeniem kombiaka automat zaczął się trochę dziwnie zachowywać szarpać i rwać zupełnie jak u ciebie.

Moim zdaniem to obciążenie źle wpływa na automat. Zamierzam zmienić olej ale to dopiero za kilka tys. Jedz śmiało na urlop, ja tak latam raz w miechu do Wiednia.

p.s. ...mowa oczywiście o automacie AISIN AWF21

FM13700 04-09-2012 14:48

Odp: Rwanie skrzyni automat przy redukcji 2.0Tdci
 
Widać 150 tys przebiegu po niemieckich autostradach i przejście na polskie dziury powoduje problemy - mam tak samo jak kolega jetlee.
Szarpnięcia przy redukcji na jedynkę zapowiadają problemy ze sterownikiem hydraulicznym skrzyni. Może pomóc albo jego czyszczenie za parę stówek albo wymiana za jakieś 4 tys zł.
Sama wymiana oleju przy 150 tys km nie mając pojęcia czy wcześniej olej kiedykolwiek był wymieniany obarczona jest ryzykiem że zacznie się wypłukiwanie syfu i problemy..
Prawdziwa kopalnia wiedzy to forum prowadzone przez serwis skrzyń automatycznych..
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Fajnie by było gdybyście w tym wątku dali znać co Wam pomogło itp..

Repjans 10-09-2012 14:41

Odp: Rwanie skrzyni automat przy redukcji 2.0Tdci
 
Jak wymienię olej to na pewno napisze czy pomogło czy się pogorszyło.

Pytanie z innej beczki - jak najlepiej w naszych automatach poruszać się lewarkiem zmiany biegów po poszczególnych przełożeniach: szybko z P bez przerwy od razu na D, czy lepiej pojedynczo z przystankiem po 0,5 sekundy P-R-N-D??? (Kolega ma Audi A3 z 2001 roku automat i mówi ze lepiej pomału z przełożenia na przełożenie)

-->Natomiast inny kolega miał przed laty Forda Galaxy 2,3 benzyna z 1997 roku na automacie i podczas wymiany oleju w skrzyni wymieniał również filtr oraz czyścił niejaka kasetę z cienkimi przewodami hydraulicznymi - czy coś takiego w naszych skrzyniach również występuje???

bor0wy 23-09-2012 18:26

Odp: Rwanie skrzyni automat przy redukcji 2.0Tdci
 
Co do zmiany to lepiej z mikro przerwa
A czy w S-max ze skrzynia durashift można jakoś łatwo sprawdzić poziom oleju??

cysior 23-09-2012 19:31

Odp: Rwanie skrzyni automat przy redukcji 2.0Tdci
 
W durashift nie ma bagnetu więc poziom sprawdza się przez korek upustowy. Wymiennego filtra nie posiada.

bor0wy 24-09-2012 09:21

Odp: Rwanie skrzyni automat przy redukcji 2.0Tdci
 
Cytat:

Napisał cysior (Post 1880422)
W durashift nie ma bagnetu więc poziom sprawdza się przez korek upustowy. Wymiennego filtra nie posiada.

To w takim razie pewnie sam tego nie sprawdze bo to raczej nie trywialne.
Wymienie olej, i co tam jeszcze mozna wymienic uszczelke? Bo jak piszesz ze nie ma filtru

Eljas 13-11-2012 21:53

Odp: Rwanie skrzyni automat przy redukcji 2.0Tdci
 
Witam,

przede wszystkim jaki olej mam wlać przy 160tys (pierwsza wymiana) i gdzie go dostać do AISIN AWF21 .

Słyszałem tez ze warto przy takim przebiegu wymienić raz i po jakiś 500km ponownie - ta skrzynie jak i wiele innych automatów tak maja (czytaj - się lepiej spisują w dalszej eksploatacji)

Jest ktoś w stanie ustosunkować się do powyższych informacji?

Dzieks i pozdrowienia dla Fordziarzy:)

FM13700 08-12-2012 14:03

Odp: Rwanie skrzyni automat przy redukcji 2.0Tdci
 
Można wlać każdy olej który ma oznaczenie JWS 3309 bo taki właśnie pasuje do Aisin AWF21, innych które będą wciskać Wam stacje napraw automatów bym nie lał.
Oto pierwszy lepszy z brzegu:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Gdybym decydował się na wymianę to na pewno bym tak zrobił czyli ponownie wymienił olej po 500-1000km. Coś tam to pomoże wypłukac syf, ale za wiele nie ma co sobie obiecywac bo w końcu wyleci tylko połowa oleju przy wymianie statycznej.
Ale ja na razie nie planuję wymiany.

Repjans i jetlee jak tam Wasze automaty?
Ja na razie zdecydowałem się przeczyścić złącze elektryczne na skrzyni (łatwo dostępne po zdjęciu plastikowej osłony silnika od góry) oraz wgrać nowy soft - póki co skrzynia zachowuje się znów idealnie, ale o trwałości tych zabiegów można będzie powiedzieć myślę że za kilka tygodni.

Repjans 12-12-2012 08:36

Odp: Rwanie skrzyni automat przy redukcji 2.0Tdci
 
Witam

zauwazylem ze automat przy mrozach znacznie szarpie nim sie rozgrzeje - czy to jest normalne?

Olej w skrzyni zmieniam zaraz po swietach na 2 razy, przeczyszcze wejscie i sprawdze bledy. Mam nadzieje ze spuszczony olej nie okaze sie zbyt przepalonoczarny:)

Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.