Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Trzecie światło STOP nie działa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=185544)

romanb 07-07-2013 07:55

Trzecie światło STOP nie działa
 
Witam
Walczę ostatnio z dziwną usterką w moim esiu.Mianowicie spaliła się żarówka w trzecim światle stopu czyli tym górnym.Po załozeniu nowej stwierdziłem że dalej nie działa ,komputer krzyczy o usterce.Objaw jest następujący po wciśnięciu hamulca żarówka błyśnie na krótko i to wszystko ,pozostałe dwa światła są bez zarzutu.Możliwe żeby przetarła się wiązka kabli gdzieś na styku karoseria klapa ,czy może to wina jakiegoś przekaźnika choć wątpie żeby to światlo trzecie było jakoś osobno podłączane.Nadmienie jeszcze że styki w gniazdach są całe i czyste żarówka siedzi stabilnie w gnieździe.Jak miał ktoś taki problem proszę o pomoc.

jamacieq 07-07-2013 10:42

Odp: Problem ze światłem Stop
 
Żarówke masz odpowiednią? U mnie w sobotę wieczór komunikat o spalonej żarówce, w niedzielie objechałem 4 stacje u siebie w mieście i nigdzie nie mieli. Wieczorem znajomy mechanik koło garażu dał inną żarówkę, ale z takim samym gniazdem i też nie działała, chociaż po włożeniu błysnęło i zgasło. Dopiero w poniedziałek w sklepie motoryzacyjnym facet powiedział że 2 lata leżały takie żarówki i dopiero ja kupiłem.

dikileiden 07-07-2013 11:47

Odp: Problem ze światłem Stop
 
Z tego co jak ja szukalem w Krakowie to znalazłem tylko w ASO , jakaś nie typowa.

jvc 07-07-2013 12:31

Odp: Problem ze światłem Stop
 
Kolego popraw tytuł tematu zgodnie z regulaminem forum

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

szychu4590 13-05-2014 09:24

Nie działające 3 światłem stop
 
Witam.

Potrzebuje pomocy ponieważ mam problem z 3 światłem Stop w moim S-maxie.

Mianowicie problem wygląda następująco:

Po odpaleniu czy nawet po zapłonie wystarczy nacisnąć pedał hamulca i 3 światło Stop przestaje działać i pokazuje komunikat o uszkodzeniu. do zgaszenia silnika światło cały czas nie działa. Po wyłączeniu zapłonu i zapaleniu go ponownie do póki nie przyciśnie się pedału hamulca nie wyskakuje błąd. Po naciśnięciu jest chwilowy sygnał światełko zapala się na niecałą sekundę i gaśnie i zapala błąd. 2 światła boczne działają cały czas. Nie wiem czym to jest spowodowane nawet nie wiem gdzie szukać problemu.

Kayu 13-05-2014 09:30

Odp: Problem z 3 światłem STOP
 
Rozbierz to światło i sprawdź, czy oprawka i styki nie zaśniedziały.

_sobol_ 13-05-2014 10:06

Odp: Problem z 3 światłem STOP
 
Styki raczej nie zaśniedziały, skoro światło
Cytat:

Napisał szychu4590 (Post 2210340)
zapala się na niecałą sekundę i gaśnie i zapala błąd

.
Wygląda na jakieś zwarcie lub coś podobnego. Do obsługi tego światła max używa jakiejś "wyższej formy logiki" Forda ;)
Ktoś kiedyś na forum opisywał, że włożył tam żarówkę o innej mocy niż oryginalna w16w i... max odciął zasilanie od tego światła i nie chciało zadziałać nawet po zmianie żarówki na właściwą - zaczęło dopiero po wykasowaniu błędu.

eclipse 13-05-2014 10:07

Odp: Problem z 3 światłem STOP
 
Może włókno w żarówce siada już i raz łączy a innym razem nie
obstawiam wymianę żarówki (troszkę nietypowa ale dostępna 15W większa banieczka szklana na wsuwkę)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

wysoki18 13-05-2014 11:05

Odp: Problem z 3 światłem STOP
 
Właśnie ma taki sam problem tylko nie mogę wyjąć żarówki. W instrukcji jest tak ładnie napisane wymontuj płytę wykończenia, zamiast wyrwij. Zwolnij zaciski sprężynowe JAK?? Kombinowałem z 30 min i nic. Jeszcze przeczytałem że te zaciski mogą wypaść do środka klapy. Proszę o pomoc. Najlepiej wytłumaczenie jak chłopu na miedzy.

_sobol_ 13-05-2014 11:11

Odp: Problem z 3 światłem STOP
 
poszukaj na forum, jest cały opis operacji wykonany przez jednego z kolegów, który wymieniał żarówkę


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.