Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Gasnące tylne światła pozycyjne (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=327081)

desmoth 14-02-2022 11:43

Gasnące tylne światła pozycyjne
 
Mam problem w S-maxie z 2011. Posiadam już ledowe lampy z tyłu i światła pozycyjne gasną po pewnym czasie. Jakby w miarę rozgrzewania się lampy poszczególne diody wyłączały się. Dotyczy to zarówno lamp w słupku jak i bagażniku. Czy ktoś się spotkał z tym problemem? Może wystarczy coś przeluotwać lub dołożyć jakich radiator? Nie uśmiecha mi się kupowanie lamp po 500 zł za sztukę :(

MavPL 14-02-2022 16:21

Odp: Gasnące tylne światła pozycyjne
 
Gasna z obu stron na budzie i klapie?

desmoth 14-02-2022 17:39

Odp: Gasnące tylne światła pozycyjne
 
Z obu stron, ale nierównomiernie. Na budzie z lewej strony najszybciej gasna. Nie gasna na razie na klapie z prawej strony.

Parch 14-02-2022 20:07

Odp: Gasnące tylne światła pozycyjne
 
Kabelki w klapie to już pewnie ze trzy razy sprawdziłeś. Nieprawdaż?

Hugo_Chavez 14-02-2022 20:12

Odp: Gasnące tylne światła pozycyjne
 
Cytat:

Napisał Parch (Post 3397148)
Kabelki w klapie to już pewnie ze trzy razy sprawdziłeś. Nieprawdaż?

Ludzie tu szukają kwadratury koła zamiast logicznie pomyśleć i sprawdzić powtarzające się już miejsce awarii :mad:

desmoth 14-02-2022 20:16

Odp: Gasnące tylne światła pozycyjne
 
No ba! Ale jakby to była wina kabli, to gasłaby od razu cała lampa, a nie jedna czy dwie diody. Chyba muszę spróbować ja rozebrać i posprawdzać zimne luty, może już po prostu nie łącza dobrze jakieś elementy. Rozbierał ktoś taka lampę?

Hugo_Chavez 14-02-2022 22:11

Odp: Gasnące tylne światła pozycyjne
 
Cytat:

Napisał desmoth (Post 3397153)
No ba! Ale jakby to była wina kabli, to gasłaby od razu cała lampa, a nie jedna czy dwie diody. Chyba muszę spróbować ja rozebrać i posprawdzać zimne luty, może już po prostu nie łącza dobrze jakieś elementy. Rozbierał ktoś taka lampę?

Sprawdź tą wiązkę. U braciaka działy się cuda z lampami, wycieraczką i klapą i winne były a jakże przetarte kable...

desmoth 15-02-2022 08:54

Odp: Gasnące tylne światła pozycyjne
 
Cytat:

Napisał Hugo_Chavez (Post 3397180)
Sprawdź tą wiązkę. U braciaka działy się cuda z lampami, wycieraczką i klapą i winne były a jakże przetarte kable...

Dzięki, sprawdzę to gruntownie jeszcze raz.

A ktoś rozbierał te lampy?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.