Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Hałas z okolicy tylnego koła (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=279652)

MarK_1989PL 17-04-2018 11:54

Hałas z okolicy tylnego koła
 
Cześć,

Nie miałem czasu jeszcze zmienić na letnie, więc jeżdżę na zimówkach. Do wczoraj mi coś kosmicznie hałasowało z tyłu, byłem pewien po prostu, że to opony przy tkaiej temperaturze. Dziś już nieco chłodzniej, opony rzeczywiśćie mniej hałasują, ale przy skręcie z prawego tylnego koła potrafi się wydobyć wyraźny, metaliczny hałas tarcia o siebie dwóch elementów.

Dojechałem do pracy, aż wyszedłem sprawdzić nakrętki, czy się koło nie luzuje, ale wygląda to ok. Dodam, że miesiąc temu miałem czyszczone hamulce z tyłu i wymieniane tłoczki, ale problem zdaje się nie mieć żadnego powiązania z wciśnięciem hamulca.

Jakieś pomysły? Bo dźwięk jest taki, że naprawdę można pomyśleć, że auto zaraz się rozpadnie w czasie jazdy.

weuek 17-04-2018 11:56

Odp: Hałas z okolicy tylnego koła
 
Łożysko piasty?

MarK_1989PL 17-04-2018 12:11

Odp: Hałas z okolicy tylnego koła
 
Cytat:

Napisał weuek (Post 2966785)
Łożysko piasty?

Łożysko nie hałasowało by cały czas, a nie tak jak tu tylko przy skręcaniu? No może na większym wyboju jeszcze.

juri2069 17-04-2018 12:16

Odp: Hałas z okolicy tylnego koła
 
Podnies tył lewarkiem i zakrec kolem, potem z drugiej strony. To taka najprostsza metoda na sprawdzenie lożyska

weuek 17-04-2018 12:21

Odp: Hałas z okolicy tylnego koła
 
Przy skręcaniu działa siła odśrodkowa, która zwiększa nacisk na zewnętrzną stronę auta. Jak łożysko styrane, to wtedy głośniej hałasuje.

kaku25 18-04-2018 15:40

Odp: Hałas z okolicy tylnego koła
 
Sprawdź to jak najszybciej. Przy hamulcach nie ma żartów. Jak było coś robione to trzeba od tego zacząć. Bardzo możliwe że szczęka ci spadła z tłoczka, albo tłoczka nie dokręcili, itd.. Nie musi to być powiązane z wciśnięciem hamulca.

Maver2 22-04-2018 16:35

Odp: Hałas z okolicy tylnego koła
 
Być może czyścili, czyścili i nie wyczyścili :), . . nic nie piszesz kiedy ten hałas Ci się pojawił. Jeśli po wspomnianej wymianie to 1) być może trochę rdzy z bębna dostało się na okładziny i teraz delikatnie trze po bębnie 2) masz za mały luz pomiędzy okładzinami a bębnem czyli źle wyregulowane samoregulatory i może Ci trzeć okładzina. W 2 przypadku powinieneś mieć ciepły lub gorący bęben a 1 to po jakimś czasie powinno przestać.
No i to co chyba najgorsze, . .nie wiadomo jak była dokręcona piasta koła bo przy zdejmowaniu bębna jedna z metod polega na jej odkręceniu. Może jest gdzieś minimalny luz na piaście, bo słabo była dokręcona.

MarK_1989PL 27-04-2018 11:59

Odp: Hałas z okolicy tylnego koła
 
Po wymianie. Wysypało się łożysko piasty. Czy to przypadek, czy Panowie nieumiejętnie rozbierali hamulce, które były sporo lat nieruszane - nie wiem. Przy okazji wymienili świece bo samochód nie trzymał obrotów na biegu jałowym.

weuek 27-04-2018 12:16

Odp: Hałas z okolicy tylnego koła
 
Bez młota to nie robota. Tak była odkręcana.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.