Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Przytarty silnik. 1.5 EB (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=269960)

cattani75 22-10-2017 21:40

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
Polemizowałbym, ale nie o to chodzi. :-)
Sprawdzanie oleju co taki interwał w nowym aucie to absurd. De facto oznacza to, że olej trzeba kontrolować przy każdym tankowaniu w trasie. A jak go jest za mało to dolewać.
Robiłem tak w F125p z 1970-któregoś roku, w którym miałem nieszczelność na korku do miski i zawsze pod autem była plama oleju. :-)

slawek-kali 22-10-2017 21:41

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
2.0 tfsi? no popatrz a jest afera bo 750tys.. jest potencjalnie dotkniete wadliwymi pierscieniami oleju..

Jesli chodzi o forda to " kto wie" ostrzega przed nadmiernym zuzyciem oleju i plynu chlodniczego.. 1.0 jest super ale reszta hm...

tomaszjan31 22-10-2017 22:07

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
Cytat:

Napisał slider2002 (Post 2875295)
Wystarczy odczekać 15-20min.

Tak kolego, juz to widzę. Czekanie na trasie podczas tankowania 20min.
Przypominam że piszemy o fabrycznie nowym pojeździe z przebiegiem 17000tysi

slider2002 22-10-2017 22:15

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
Wiem o czym piszemy. Postój co 1000km na kawę i hot-dog to chyba nic nadzwyczajnego

skoru 22-10-2017 22:57

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] : Nie wiem na jakich Ty stacjach stajesz, że widzisz te armie ludzi z hot dogami w ręku, sprawdzających poziom oleju. Ja usiłuję sobie przypomnieć taką scenkę i - poza dolewaniem płynu do spryskiwaczy - maski są zamknięte, a rocznie spędzam "trochę" czasu i na trasach i na stacjach.

Możesz mi wierzyć, że jeżeli jakiś producent aut popularnych oficjalnie powie że w jego autach należy co 1000 km sprawdzać na bagnecie poziom oleju, te auta z dnia na dzień przestaną się sprzedawać.

domadm 22-10-2017 23:59

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
Ja ci wierzę, dzięki choćby temu wątkowi dałem sobie spokój z 1.5 EB.

hubis 23-10-2017 00:09

Re: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
czujnik jakości oleju w 2.0 xD komunikat "wymień olej" jest na podstawie algorytmu, który liczy liczbę dopalań dpf i na tej podstawie szacuje jak bardzo olej się spartolił, przez zalanie go dieslem. Jak ci padnie np. czujnik dpf, albo geometria w turbo, to potrafi po 4 tys. od wymiany walnąć "wymień olej" bo z 30 razy dopalał dpf.

Prawdy są dwie. Ford dał dupy bo zrobił silnik za mały na tą wielką lochę, olejożerny silnik. Drugi raz dał dupy bo zaoszczędził na czujniku poziomu. A trzeci raz dał dupy bo ustawił przegląd na 20tys. km. Hmmm... czy można dać przypadkiem 3 razy dupy po tylu latach doświadczenia w konstrukcji samochodów? No właśnie. I kto w dzisiejszych czasach wymienia olej po 20 tys km?! po 15 jest szambo, a nie olej.

Druga prawda jest taka, że ludzie nie wiedzą jak wygląda "bagnet" i samochody traktują jak iphony, kupić, tankować jeździć, i płakać u mechanika, że płacić i naprawiać trzeba.

WoojO 23-10-2017 00:19

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
Czemu każdy narzeka na ten silnik? Przejechałem nim ponad 50 tyś bez żadnych dolewek lub innych przygód. Pali tyle ile powinien dla tej masy. Rozpędza auto tak że wyprzedzę kolumnę samochodów nie modląc się po drodze. Po prostu działa... Problemem jest tutaj ASO które nie chce się wywiązać ze swoich obowiązków. Problematyczny silnik ewidentnie posiadał wadę fabryczną ale dla tego konkretnego egzemplarza. ASO powinno schylić głowę i zrobić swoje a nie robią do swojego gniazda...

grzechu913 23-10-2017 05:39

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
Tak czytam te posty i dochodze do wniosku ze kupilem samochod z jednym z najgorszych silnikow. W 2016r jak zamawialem wychodzilo ze dobra jednostka napedowa, a tu po jednej awarii tyle negatywnych wpisow ze na miejscu forda nie chwalibym sie ze takie swietne EB posiadaja w swojej ofercie. W VW silniki byly masakryczne i to na duza skale , a tu z paru przypadkow problem sie zrobil wiekszy czytajac to wszystko

Wysłane z mojego myPhone_AXE_LTE przy użyciu Tapatalka

weuek 23-10-2017 07:38

Odp: Re: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
Cytat:

Napisał hubis (Post 2875355)
Hmmm... czy można dać przypadkiem 3 razy dupy po tylu latach doświadczenia w konstrukcji samochodów?

Oczywiście! Wszak ford zasłynął z tego, że jako pierwszy zaczął produkcję masową tanich samochodów, czyli taki produkt to zlepek przemyślanych oszczędności.

Hrdcr_real 23-10-2017 07:38

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
Panowie,

Pozwolę sobie jako były konstruktor turbosprężarek Borg Warner wyjaśnić trochę jak to wygląda.

@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Chciałbym CI jakoś kulturalnie odpowiedzieć o tym co piszesz ale nie potrafie i napisze - pitolisz jak potłuczony.

Nie ma nigdzie zapisu o sprawdzaniu oleju co 1kkm i nie będzie bo to jest absurd. Wiesz ile np turbo może pracować bez oleju? Albo że podczas uruchamiania łożyska faktycznie pracują parę sec bez oleju?

Dlaczego ten silnik brał olej? - bardzo proste wytłumaczenie - jakość produkcji, ilośc wyprodukowanych silników, ilość dostawców i statystyka.

Reprezentatywny przykład - Ford zamówił ok 1,2mln turbosprężarek dostarczane przez 4 lata do tego silnika, co daje 300 tys silników rocznie.
Nie ma opcji żeby któryś silnik nie wyszedł wadliwy, nawet przy jakości 99,999% daje 300 silników o jakości mniejszej niż zakładana ( prawie 1 silnik dziennie). Nawet TQM (total quality management) APQP(advance product quality planing) czy 6sigma pozwala na takie odchyłki, bo ich zmniejszanie się juz po prostu nie opłaca.

Bardziej od dywagacji czy zawinił użytkownik ( moim zdaniem nie) czy ford to dziwi mnie postawa Forda.
Wymieniając ten silnik, robi pozytywny medialny szum, który odbije się wyłącznie na plus.

facio07 23-10-2017 08:10

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
"Hrdcr_real",ma rację! W poprzednim moim aucie (focus z silnikiem 1.8Tddi) miałem silnik który chodzi do dziś bez grama dolewek między wymianami.Znam parę innych aut z tym silnikiem co chodzą lata bez szwanku I NIKT NIE NARZEKA.Znalazł sie jeden, co kupił zajechanego rzęcha i wg.niego ten typ silnika to szajs i nikt i nic go nie przekona! Więc nie wyrokujmy,właściciel miał pecha, a ASO dała ciała!

domadm 23-10-2017 08:20

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
Ja jeździłem długo Focusem 1.5 (czy 1.6) EcoBoost 150KM i najmniejszych problemów nie było. A z autem jak z iPhonem - tankuję i jadę, jak coś by się działo to niech się martwi serwis.
Też wg mnie ewidentnie w Polsce oficjalni importerzy mają problem z szacunkiem do klienta i odpowiedzialnością za swoje produkty.

Przy okazji wizyt w serwisie, panowie wspominali że awarie które najczęściej pojawiały się w EcoBoostach to przegrzane turbiny.

grzechu913 23-10-2017 08:22

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
Tu glównie rozchodzi sie temat o podejscie FORDA do klienta. Powinni wymienic silnik i nikt by nawet nie pisal Tu jakie te silniki sa awaryjne i tyle.

Wysłane z mojego myPhone_AXE_LTE przy użyciu Tapatalka

kaan1 23-10-2017 10:29

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
Cytat:

Napisał slider2002 (Post 2875186)
A co nie robisz postoju na kawę, na tankowanie? Nowe auta są specjalnej troski. Czasy pancernych wozudel dawno odeszły. Kontrola oleju jest jak dosłanie płynu do spryskiwaczy. Nic nie kosztu i nie jest trudne.

Ale jak? Na gorącym silniku, czy też przerwa w podróży ma trwać godzinkę minimum aby silnik ostygł i olej spłynął ...
Jak dolejesz za dużo to załatwisz sprężarkę i wtedy powiedzą, że wlałeś za dużo.

marekpz 23-10-2017 10:54

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
Ale ogólnie zdajecie sobie sprawę że norma spalania oleju podana przez Forda - 0.5l/1000 km to norma do wszystkich silników benzynowych w Fordzie ? :)

kaan1 23-10-2017 12:13

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
Chyba nie tylko w Fordzie. Większość producentów na wszelki wypadek zawyża tą normę aby uniknąć nadmiaru reklamacji. Ale to nie jest problemem, a fakt braku sygnalizacji dla kierowcy, że może dojść do poważnego uszkodzenia napędu i to w sytuacji kiedy nie będzie w stanie prawidłowo zareagować

cattani75 23-10-2017 12:20

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
Czy jeśli w instrukcji jest punkt (cytat dosłowny):
"Dolewanie oleju silnikowego
Ilość
,9 L"
to oznacza to, że od min do max na bagnecie jest 0.9 litra oleju?

stefanb 23-10-2017 18:32

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
Panowie, zamiast udowadniać sobie kto ma większego, lepiej skupmy się na wyjaśnieniu tego fenomenu, że z silnika, nagle, podczas jednej podróży zniknęły 3 litry oleju !!! To że silnik bierze olej w jakiejś tam ilości oczywiście nie jest fajne, ale powiedzmy, że specjalnie nikogo nie dziwi. Ale to chyba niemożliwe, żeby te 3 litry zostały "wzięte" - moim zdaniem silnik gdzieś zgubił ten olej, pytanie tylko którędy. Fajnie jakby wypowiedział się ktoś, kto faktycznie ma o tym jakieś pojęcie, bo to jest prawdziwa zagadka w całej tej sprawie.

Hrdcr_real 23-10-2017 18:39

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
jest wiele opcji:

nieszczelny pierscien na tloku i zostal spalony,
nieszczelne turbo i chlapalo olejem
nieszczelne polaczenie i cieklo cieklo, az poszlooo 3 litry

bez osluchania i obejrzenia silnika to ciezko. Autor wspominal o dudnieniu, wiec domyslam sie ze poszly pierscienie i dudnienie bylo wynikiem ze chodzil na 3 cylindry - ale to domysl

stefanb 23-10-2017 18:49

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
Czyli wszystko wskazuje na to, że ten silnik miał po prostu wadę fabryczną i od początku jego los był przesądzony. Postawa Forda jest w tym wypadku jednym wielkim absurdem...

Hrdcr_real 23-10-2017 19:11

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
zgadzam sie, ale trzymam kciuki ze sie uda zalatwic wszystko pozytywnie :)

pasiek 23-10-2017 19:20

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
Ale to chyba jak pierścienie by poszły to , chmurę za autem by zauważył ;)

azuz 23-10-2017 20:15

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
Heh, nie było dudnienia, raczej stukot, wynikający z przytarcia...dźwięk ten towarzyszył mi przez jakieś 80 km do postawienia auta w ASO.

22fordmondeo 23-10-2017 20:17

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
Myślę, że silnik nie jest aż taki zły. Ale z tym egzemplarzem definitywnie było coś nie tak.

Aż się prosi by teraz jakiś salon (ASO) wyszedł do naszego Kolegi z aktem dobrej woli i zaproponował jeszcze raz rozpatrzenie jego przypadku... czytaj bezpłatnej naprawy auta.

Wszyscy na forum by to docenili, a myślę, że i paru chętnych na zakup nowego auta w tym właśnie salonie by się znalazło.

Jaki jest status sprawy? Czy auto stoi na cegłach w serwisie z wyprutym silnikiem?
Ktoś zapytał czy masz czym jeździć do pracy?
Zaproponowano jakieś rozwiązanie, wariant naprawy?

azuz 23-10-2017 21:41

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
Ta zaproponowano... "proszę zabrać auto, ono nie może nam miejsca ma parkingu zajmować", a zajade z ciekawości zobaczę czy ma silnik złożony do kupy i zalany olej, jeśli tak, to znaczy że jeździli po placu. Ford Polska odpowiedział mniej więcej "serwis ma święta rację" i tyle póki co. Żadnej opcji auta zastępczego czy cokolwiek... Powiedziałem tylko, że auto zabiorę dopiero jak mi je gwarancyjne naprawią.

wojtekpl 23-10-2017 21:49

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
No lipa trochę, gdyby napisali w instrukcji: sprawdzać olej przy każdym tankowaniu - kto by to kupił?


Walcz o swoje.

p.s. Brat ma FF3 1,6 EB dłubnięty na 205 kucy, niutków coś 340 i z olejem nie ma problemów.

pasiek 24-10-2017 09:47

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
Myślę że, bez sądów się nie obejdzie

fordes 24-10-2017 10:14

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
Cytat:

Napisał skoru (Post 2875344)

Możesz mi wierzyć, że jeżeli jakiś producent aut popularnych oficjalnie powie że w jego autach należy co 1000 km sprawdzać na bagnecie poziom oleju, te auta z dnia na dzień przestaną się sprzedawać.

I to jest dokładnie to o czym mowa. Producent nie traktuje poważnie swojego klienta mówiąc mu ( bez rozgłosu) aby zerkał co chwilę na olej w nowym aucie najlepiej co 3 dni bo to przesuwanie odpowiedzialności . To powrót do przeszłości nie możemy się tak dać wrabiać i godzić na przejmowanie odpowiedzialności za błędy producenta lub jego brak działań naprawczych . Nie ma zgody aby wymuszać co chwilę kontrolę oleju przez użytkownika a jednocześnie nie zaproponować innego rozwiązania problemu (patrz czujnik poziomu). Płacisz 100 kzl za NOWE auto i w drodze do Chorwacji ze 2 razy sprawdzasz olej, to jakiś absurd.

avio 24-10-2017 10:36

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
Wszystkie te bolczaki wynikaja z efektu fali .
Ford po sukcesie mk4 przy ktorej dosc solidnie sie napracował bo to super auto
to przy mk5 sie nie narobil i byle jak je zrobil . dodał kilka ozdobników deski , dorzucił fajne ledowe swiałta , wytłumil wnetrze, uszczesliwil mnie super navi z lat 90 . A przekonał mnie skuteczne między innymi luszczaca się kierownicą zeby juz wiecęj go nie kupic. Przynajmniej uwolnie sie od pisania pism do ford polska do tych 2 beznadziejnych kobiet ktorych logika odpowiedzi i wyjasnienia sa na poziomie szkoly podstawowej.

a tak na marginesie tych dobrych swiatle led . czy nie zauwazyliscie jadac autostrada i mijajac nowe bemki audi itd ze nasze ledy swieca jakby ciemniej ?
czy to znowu jest syndrom forda jak to mialo miejsce przy ksenonach ?
czy ktos to zauwazyl?

lukaszant 24-10-2017 13:53

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
Ja koledze proponuję dać znać do TVN Turbo... mój kolega miał taki problem z Mitsubishi... Rozgłos medialny by ich wreszcie otrzeźwił. A ostatecznie sąd...:619:

japim 24-10-2017 15:00

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
Cytat:

Napisał skoru (Post 2875150)
BTW, kombinuję właśnie czy by nie spróbować wymusić jakoś na Fordzie przez rzecznika konsumenta zamontowania czujnika poziomu min. oleju, jako że auto nie ma monitorowanego podstawowego parametru jakim jest poziom oleju, gdy nawet w instrukcji przewiduje się jego normalne zużycie eksploatacyjne na tyle duże, że może go nie wystarczyć między zalecanymi przeglądami w ASO lub nawet zalecanym sprawdzaniem poziomu oleju (raz na miesiąc).

Dodaj jeszcze do listy czujnik poziomy płynu chłodniczego. O tym, że go nie masz dowiesz się jak silnik zatrze się a spod maski leci dym... Ale za to czujnik płynu do spryskiwacza masz.

kogut22 24-10-2017 16:42

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
Tak się lekko wepchnę bo czytam początek, ale daj Boziu omijać auta które miały wymieniane olej co ponad 25tyś km. :oops:

22fordmondeo 24-10-2017 21:26

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
W dieslach mk5 olej wymienia się po 30 tys km i zakładam, że w autach flotowych tak to będzie praktykowane. To realnie skróci ich żywotność.

To wszystko wina skody :619: która marketingowo ustawia swoje modele jako mające niskie koszty eksploatacji.. i ford nie ma wyjścia robi to samo.

Ale pomijając silniki, dla mnie mk5 i focus mk3 tracą bo są o rozmiar mniejsze w środku niż ich poprzednicy - i tej polityki forda już zupełnie nie rozumiem.

Azuz, a czy ktoś w ogóle podjął się wyceny kosztów ewentualnej naprawy?
Można już kupić silnik 1,5 EB z demobilu?
Może trzeba kupić na fakturę, naprawić, a równolegle walczyć o zwrot kosztów i dodatkowe odszkodowanie za okres bez auta?

domadm 24-10-2017 23:38

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
Kolego nie przesadzaj.
W Nissanie też mam przeglądy co 30 tys km lub 1 rok i nie ma żadnego problemu, auto ma już 10 lat i silnik żyleta. A to na dodatek wół roboczy.
Dobry olej musi być i jeśli silnik nie ma wady to problemów brak.

azuz 25-10-2017 07:09

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
Cytat:

Napisał 22fordmondeo (Post 2876492)
Azuz, a czy ktoś w ogóle podjął się wyceny kosztów ewentualnej naprawy?
Można już kupić silnik 1,5 EB z demobilu?
Może trzeba kupić na fakturę, naprawić, a równolegle walczyć o zwrot kosztów i dodatkowe odszkodowanie za okres bez auta?

Naprawa ok 35k, wg ASO.
Są silniki z demobilu, montaż takowego = utrata gwarancji.

andreas2017 25-10-2017 07:22

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
I ciekawe jak się skończy wymienia bubla czy nie.
Jeśli nie to znaczy system ochrony gwarancyjnej u nas nie działa i trzeba naciskać władzę żeby ucywilizowala w końcu rynek gwarancji korporacyjnych. A w międzyczasie się sądzić. Tylko bez odpowiednich przepisów korporacje będą nas oszukiwać gdyż mają większe środki.

surow 25-10-2017 07:44

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
Azuz współczuje, nie wiem jakie kroki podjąłeś ale jeżeli stać Cie na prawnika to się nie wahaj. Najpierw pismo z żadaniem naprawy (poleconym) a później sąd. Prawnik ładnie Ci wyliczy Twoje straty jakie poniosłeś z powodu braku auta. Sprawę masz wygraną tyle ze to pewnie potrwa. Powodzenia!

skoru 25-10-2017 07:58

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
No, to jest trochę inaczej.
Gwarancja to jest tzw. dobra wola producenta, to znaczy że w warunki gwarancyjne może sobie wpisać cokolwiek, ograniczyć ją do miesiąca, dwóch itd. To co nas chroni obligatoryjnie jako konsumentów to rękojmia, czyli odpowiedzialność producenta za wady produktu, i dla osoby fizycznej to zawsze jest 2 lata na zasadach ogólnych. I tu zaczynają się jazdy, bo rękojmia w przypadku zakupu na leasing to temat trudny i sam nie czuję się specjalistą

W tym przypadku jest problem, bo stroną w sporze jest nie user, tylko firma leasingowa (która jest właścicielem pojazdu) i tak naprawdę to leasing powinien się bić z dealerem o naprawę, nie user...

azuz 25-10-2017 08:09

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
Cytat:

Napisał skoru (Post 2876586)
W tym przypadku jest problem, bo stroną w sporze jest nie user, tylko firma leasingowa (która jest właścicielem pojazdu) i tak naprawdę to leasing powinien się bić z dealerem o naprawę, nie user...

W umowie leasingowej mam napisane, ze wszelkie obowiązki naprawczo-gwarancyjne itd. spoczywają na mnie, tak w skrócie pisząc.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.