Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Nakrętki do felg aluminiowych (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=312499)

carbon 10-06-2008 09:44

Nakrętki do felg aluminiowych
 
Witam wszystkich, to mój pierwszy na forum jako właściciela FII :fcp29

A teraz do rzeczy... Jako że Foczka jeździ obecnie na stalówkach, po przeczytaniu chyba wszstkich wątków w necie, zamówiłem alufelgi. Pytanie, może głupie ale nie znam sie kompletnie, jest nastepujące. Czy śruby także muszę wymienic? Jesli tak, to na jakie?

fokus mury 10-06-2008 09:58

Re: [FII] Śruby do alufelg
 
Witaj nakretki tez musisz wymienic na specjalne do alusow na alegro jest ich cala masa :fcp1

tomek242 10-06-2008 10:42

Re: [FII] Śruby do alufelg
 
Cytat:

Napisał carbon
Witam wszystkich, to mój pierwszy na forum jako właściciela FII :fcp29

A teraz do rzeczy... Jako że Foczka jeździ obecnie na stalówkach, po przeczytaniu chyba wszstkich wątków w necie, zamówiłem alufelgi. Pytanie, może głupie ale nie znam sie kompletnie, jest nastepujące. Czy śruby także muszę wymienic? Jesli tak, to na jakie?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

carbon 10-06-2008 12:26

Re: [FII] Śruby do alufelg
 
Dzięki Panowie!

pwrlax 10-06-2008 18:56

Re: [FII] Śruby do alufelg
 
Wg mnie powinieneś zweryfikować jakie masz otwory w felgach. Ja mam felgi oryginalne fordowskie tak więc musiałem wymienić nakrętki ale znajomy kupił felgi nie ze znaczkiem ford ale pasujące i nakrętki miał standardowe od felg stalowych. Najlepiej zapytaj sprzedawcę felg a ten powinien Ci powiedzieć jakie trzeba nakrętki.

jam 30-08-2010 20:08

Jakie śruby do alufelg 16
 
Na wstępie witam Wszystkich forumowiczów.

Mam pewien problem. Niedawno stałem się posiadaczem alufelg, takich jak te [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...], kupiłem również nakrętki [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i tu się pojawia problem. Zamontowałem, ruszyłem i..... usłyszałem dzwonienie. Mam wrażenie że dzwonią pływające/ruchome podkładki ( wulkanizator powiedział że nie dochodzą do felgi ). To tak jakby felga była dociskana przez stożek a nie przez ruchomą podkładkę. Doradźcie co z tym zrobić bo ja już zgłupiałem.

brzozi 31-08-2010 08:40

Odp: Jakie śruby do alufelg 16
 
Cześć.
Z tego co wiem to oryginalne felgi forda mają większe otwory w feldze stąd ford zaleca nakrętki z kołnierzem ruchomym, który powoduje większą powierzchnię docisku. Zwykłą śruba by po prostu przeleciała przez otwór w feldze.
Natomiast Ty kupiłeś felgi dedykowane do forda ale nie oryginalne, dlatego pewnie mają one mniejsze otwory i wystarczyłaby ci zwykła śruba do alufelg bez kołnierza .

jam 31-08-2010 09:56

Odp: Jakie śruby do alufelg 16
 
Dzięki brzozi za rade. Czyli z tego wynika że śruby są ok a to felgi są nie orginalne ? czy mogę użyc śrub ze stalówek?

storky 31-08-2010 11:37

Odp: Jakie śruby do alufelg 16
 
Cytat:

Napisał jam (Post 1499621)
Dzięki brzozi za rade. Czyli z tego wynika że śruby są ok a to felgi są nie orginalne ? czy mogę użyc śrub ze stalówek?

Użyć możesz, ale pozytywnie na trwałość alu nie wpłynie. Generalnie tak się nie robi, tym bardziej, że z felgami wtopiłeś.

Ta firma handluje typową "chińszczyzną". Swego czasu, jak szukałem felg do swojej foki, zdałem sobie trud przeczytania wszystkich komentarzy - jest conajmniej kilkanaście w których opisywane są problemy z wyważeniem kół.

Może ktoś miał zwykłego pecha - ja na zakup u nich się niezdecydowałem, a w tej samej cenie kupiłem Dezent'y.

Co do nakrętek. Kupiłem pierwsze-lepsze i pasują (nie-pływające)

hugree 31-08-2010 11:50

Odp: Jakie śruby do alufelg 16
 
Cytat:

Napisał storky (Post 1499673)
Użyć możesz, ale pozytywnie na trwałość alu nie wpłynie. Generalnie tak się nie robi, tym bardziej, że z felgami wtopiłeś.

To fakt... mega wtopa. Ja też szerokim łukiem omijam felgi pochodzenia chińskiego. Lepiej dołożyć 100-200zł i kupić jakieś firmowe np Momo. Kupiłem takie na wiosnę i po 6ciu miesiącach są w super stanie. Właśnie się zastanawiam czy na zimę nie sprawić sobie drugiego kompletu ale z jakimś prostym wzorem nadającym się na zimę.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.