Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2014-2018] Ubywający płyn chłodniczy 1.5 Ecoboost (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=328875)

Malchiki 23-07-2020 12:17

ubywający płyn chłodniczy
 
Witam,

Zakupiłem 2 lata temu Focusa mk3 z 2017r. Zauważyłem że co ok 6 miesięcy muszę dolewać trochę płynu chlodniczego, bo zbliża się do "min". Czy to jest normalne w Fordach - czy lepiej się z tym wybrać do mechanika?

Pozdrawiam

lando 23-07-2020 12:21

Odp: ubywający płyn chłodniczy
 
Ile to troche 100ml czy 1000ml?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Malchiki 23-07-2020 12:23

Odp: ubywający płyn chłodniczy
 
no tyle co z pozycji "max" w zbiorniku do "min", czyli jakieś 150-200ml plus minus

Pavetto 23-07-2020 12:27

Odp: ubywający płyn chłodniczy
 
Wyciągnij przewody od swiec i zobacz, czy broki nie przepuszczają już.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

skylla1 23-07-2020 12:29

Odp: ubywający płyn chłodniczy
 
Jeżeli zostawisz poziom na tym "Min" to prawdopodobnie nie będzie już więcej ubywać.

Malchiki 23-07-2020 15:53

Odp: ubywający płyn chłodniczy
 
Cytat:

Napisał skylla1 (Post 3268599)
Jeżeli zostawisz poziom na tym "Min" to prawdopodobnie nie będzie już więcej ubywać.

o - to sprobuje może w ten sposób...dzieki!

premko 26-07-2020 11:59

Odp: ubywający płyn chłodniczy
 
miałem podobny problem, winny okazał się intercooler. W tym silniku intercoller jest chłodzony wodą i to on przecieka.
U mnie objawiało się to tak, jak jeździłem spokojnie to ubywał powoli, jak trochę bardziej dynamicznie to ubywał szybciej.

Darek80s 12-05-2022 20:18

Ubywający płyn chłodniczy 1.5 Ecoboost
 
Witam. Celowo zakładam nowy temat gdyż nie mogę nigdzie znaleźć wątku odnośnie tego konkretnego modelu. Głównie jest to poprzedni model 1.6 bądź diesel. Znalazłem z tym silnikiem ale Mondeo i tam była problemem wadliwa chłodnica. Do rzeczy. Od niedawna posiadam Focusa z 2016r z obecnym przebiegiem 56000 km. I zauważyłem że ubywa mi płynu chłodzącego w dużych ilościach mniej więcej litr na 3tys.km. Poza dużym ciśnieniem w zbiorniczku wyrównawczym nie zauważyłem żadnych wycieków lub niepokojących objawów. Z tego co wiem to 1.6 miał problemy z układem chłodzenia a 1.5 podobno już nie.
Czy spotkaliście się z takim problem w Focusie 1.5.
Bardzo bym chciał aby to był jakiś wyciek ale narazie nic nie znalazłem. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Blue66 12-05-2022 21:03

Odp: Ubywający płyn chłodniczy 1.5 Ecoboost
 
Sprawdz pompe wody czy nie cieknie,i zrobic test na uszczelke glowicy

sylwesterz 12-05-2022 21:12

Odp: Ubywający płyn chłodniczy 1.5 Ecoboost
 
Mi pod koniec zeszłego roku pękł wąż nagrzewnicy, najpierw na miesiąc ubyło max->min, później problem narastał do momentu, gdy codziennie dolewałem ~200 ml.
Na parkingu nie było nic widać, cały płyn ubywał głównie podczas jazdy.
Od wymiany węża w marcu poziom stoi jak skała.

Niemniej jednak, kup sobie zestaw diagnostyczny CO2 i przetestuj na tę okoliczność.
Jeśli wynik będzie niestety pozytywny, to bezpieczniej będzie zwrócić auto.
Jeśli negatywny (u mnie był negatywny), to szukaj po wężach - bez kanału lub podnośnika się nie obejdzie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.