Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Ford Power - nie rozpoznano kluczyka, kluczyk poza autem (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=297482)

PiotrekZ5 26-01-2016 21:04

Nie rozpoznano kluczyka
 
Witam, w moim mondeo MkIV (10.2008 Titanium X) Mam problem z systemem ford power. Nie rozpoznaje on kluczyka, aby pozbyć się awarii, muszę odłączyć akumulator. Na forum Kugi wyczytałem, że to wina softu, tak więc pojechałem, wgrałem nowy soft od jednego z forumowiczów, wszystko grało jakiś tydzień i znowu problem... Proszę o pomoc i pozdrawiam!

daniel66 26-01-2016 21:21

Odp: Nie rozpoznano kluczyka
 
Baterie w kluczyki masz dobre?
Jeżeli nie rozpoznaje kluczyka to jest coś nie tak z czestotliwoscia. Masz czujki przyciski w klamkach?

blade65 26-01-2016 21:31

Odp: Nie rozpoznano kluczyka
 
Cytat:

Napisał PiotrekZ5 (Post 2524420)
Nie rozpoznaje on kluczyka,

pewnie musiałeś wziąć kluczyk sąsiadowi i dlatego :diabel2: a tak poważnie to mojemu kuzynowi stało sie to samo i musiał właśnie softa zmieniać i potem pomogło

PiotrekZ5 26-01-2016 22:27

Odp: Nie rozpoznano kluczyka
 
Problem w tym, ze baterie są w miarę nowe, próbowałem rożnych opcji, z dwoma kluczykami itd. Auto nie ma czujek w klamkach (chodzi chyba o strefowe otwieranie?). Otwieram auto działa.. Tylko wyświetla komunikat ze nie rozpoznano kluczyka, zapłon tez mogę włączyć, natomiast potem nie wyłącza sie za pierwszym naciśnięciem.
Czy temperatura może mieć z tym związek ? Jak auto spędza czas w garażu to nie mam z tym problemów.

PiotrekZ5 27-01-2016 01:39

Odp: Nie rozpoznano kluczyka
 
Usterka może byc spowodowana przez moduł RFA lub jego oprogramowanie ?

mm32 27-01-2016 21:10

Odp: Nie rozpoznano kluczyka
 
Masz jakieś błędy od modułu RFA ? Może problemem jest któraś antena.W systemie ford power są 3 anteny,pod przednią popielniczką,pod tylną popielniczką w tunelu środkowym i w bagażniku.

PiotrekZ5 28-01-2016 00:37

Odp: Nie rozpoznano kluczyka
 
To jest ciekawe co mi teraz napisałeś, w piątek jadę po interfejs i będę sprawdzał :)
Co do tych anten, one maja w swojej budowie jakieś bezpieczniki ?

mm32 28-01-2016 02:17

Odp: Nie rozpoznano kluczyka
 
Nie wiem co tam mają w środku ,są to prostopadłościany z gniazdem elektrycznym i nie są rozbieralne.

PiotrekZ5 28-01-2016 11:27

Odp: Nie rozpoznano kluczyka
 
Dobra dzięki bardzo, odezwę się jak coś ogarnę

ssss99 20-06-2019 15:08

Ford Power - nie rozpoznano kluczyka, kluczyk poza autem
 
Witam

Od jakiegoś czasu mam problem ze swoim kluczykiem, mianowicie zdarza się że po wejściu do auta i wciśnięciu przycisku "ford power" wyskakuje komunikat o nie rozpoznaniu kluczyka. Zauważyłem że najczęściej się to zdarza gdy kluczyk styka się z telefonem np w kieszeni ale gdy mam go w reku też od czasu do czasu pojawia się ten komunikat.
Zawsze za 3-cim lub 4-tym wciśnięciem zaskoczy zapłon.
Niekiedy też tak jest że reaguje za pierwszym wciśnięciem.

Czasem również pojawia się problem z centralnym zamkiem. Raz auto reaguje na zamykanie i otwieranie z odległości 30m a raz zęby zamknąć muszę wcisnąć przycisk z 5 razy z odległości metra.

No i w końcu 3-cia rzecz (wydaje mi się że są powiązane) otóż przy uruchomianym silniku czasem w momencie otwarcia i zamknięcia drzwi pojawia się komunikat "kluczyk poza samochodem"
Najczęściej chyba w drzwiach tylnych oraz pasażera z przodu.

Ktoś ma jakieś pomysły co może być powodem tego ? bo osobiście nie wydaje mi się żeby to była wina kluczyka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.