Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2017- ] Dołożenie tempomatu i innych ficzerów (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=277144)

tedi_k 24-02-2018 14:49

Dołożenie tempomatu i innych ficzerów
 
No to zaczynamy...:619:

Dzisiaj była u mnie pierwsza Fiesta MK8, którą Salon sprzedał na zasadzie "co prawda chce Pan tempomat, ale my na placu mamy tylko takie bez tempomatu...":P

Udało się tempomat dołożyć i aktywować! Przy okazji wyszło, że rodzajów lewych klawiszy w MK8 jest "bez liku"... Na szczęście ASO założyło właściwe pod tempomat i udało się wszytko uruchomić!:one:

Autko miało asystenta pasa ruchu (czyli miało kamerę IPMA) - nie miało aktywnych autmatycznych świateł długich (AHB) i monitorowania zmęczenia kierowcy (DAS) - obie funkcje się aktywowały. Zrobione też zostało menu autozamykania po ruszeniu.

W Sync3 włączyłem wizualizację klimatyzacji jednostrefowej i grzania foteli. Działa.

Jak widać przybył kolejny pojazd z wdzięcznym obszarem "poprawek po fabryce"...:one::wink:

wujekcybul 25-02-2018 09:10

Odp: Dołożenie tempomatu i innych ficzerów
 
To wszystko przez central configuration w forscan czy jakims innym programem?

tedi_k 26-02-2018 11:23

Odp: Dołożenie tempomatu i innych ficzerów
 
Cytat:

Napisał wujekcybul (Post 2939439)
...przez central configuration...

Fiesta MK8 oraz nowy EcoSport zostały zrobione zgodnie z nową filozofią forda 'milion parametrów'... Nie ma żadnej 'central configutration'. Tylko As Build dla każdego modułu oddzielnie.

wujekcybul 26-02-2018 17:46

Odp: Dołożenie tempomatu i innych ficzerów
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2940028)
Fiesta MK8 oraz nowy EcoSport zostały zrobione zgodnie z nową filozofią forda 'milion parametrów'... Nie ma żadnej 'central configutration'. Tylko As Build dla każdego modułu oddzielnie.

A przyblizysz to troche? Czyli rozumiem, ze trzeba zmieniac bity w poszczegolnych modulach. Znalazlem ciekawy excel dla Forda F150 i tam ladnie wszystko rozpisane. Wzorowales sie na pozostalych modelach i zadzialalo w Fiescie?

tedi_k 26-02-2018 17:53

Odp: Dołożenie tempomatu i innych ficzerów
 
Cytat:

Napisał wujekcybul (Post 2940236)
...Wzorowales sie na pozostalych modelach i zadzialalo w Fiescie?

Nie.
Tylko nowy UCDS pozwala to zrobić.
Fiesta MK8 i nowy EcoSport ma tę samą filozofie i tylko tyle. Moduły są zupełnie inne (z innym kodowaniem).

boncio 27-02-2018 14:03

Odp: Dołożenie tempomatu i innych ficzerów
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] gratki :) A rozpoznawanie znaków TSR? Nie dało się, bo brak kolorowego LCD?

A kojarzysz, czy było w parametrach coś o ACS? Bo według cennika i katalogu nie ma już takowego w Fieście, a jest ACC z pre colission assist za dopłatą. I teraz co jest odpowiedzialne za awaryjne hamowanie przy niskich prędkościach ACC, czy jak to rozwiązali?

wowo213 04-03-2018 19:02

Odp: Dołożenie tempomatu i innych ficzerów
 
Na forum fiesty czytałem,że nie działa głosowe sterowanie klimatyzacją w sumie nie sprawdzałem tego u siebie,ale inna użytkowniczka też pisała,że nie działa,więc wątpię,żeby u mnie było inaczej
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
ciekawe czy dało by się to włączyć ?

boncio 05-03-2018 14:28

Odp: Dołożenie tempomatu i innych ficzerów
 
Zwłaszcza, że taka funkcja była w poprzedniej Fieście 10 lat temu :D To że potem zniknęła wraz z SYNC1 pomijam ;)

jarojaw 05-03-2018 15:00

Odp: Dołożenie tempomatu i innych ficzerów
 
Myślę,że jest taka możliwość, ale to może tylko potwierdzić @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] :)

West_GD 05-03-2018 18:41

Odp: Dołożenie tempomatu i innych ficzerów
 
Podepnę się pod temat, mam nadzieję, że obejdzie się bez linczu - otóż posiadam Fiestę MK7,5St-Line, 1.0EB 140KM z 2017 roku, zauważyłem, że mam na szybie pod lusterkiem przyklejony czujnik deszczu/zmierzchu (tak jak w poprzedniej Fieście) natomiast nie mam takich funkcji aktywnych "z fabryki". Czy jest możliwe to, że takie funkcje można aktywować?

Czy prawdą jest, że niektóre Fiesty miały z fabryki nawet mechanizmy składanych lusterek tyle, że nie były one aktywowane?

Dziękuję za pomoc.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.