Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] gaśnie w czasie jazdy albo zaraz po odpaleniu 2.0PB (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=288713)

irok84 17-11-2018 18:17

gaśnie w czasie jazdy albo zaraz po odpaleniu 2.0PB
 
Cześć.

Mój S-Max od kilku tygodni doprowadza mnie do szewskiej pasji. Otóż kilkakrotnie zdarzyło mi się, że silnik zgasł w czasie jazdy, bez żadnych wcześniejszych symptomów, które by zwiastowały że coś się stanie. Po zgaśnięciu auta nie da się odpalić, a konkretniej odpala i od razu gaśnie. Po jakimś czasie (czasem kilkanaście minut, czasem kilkanaście godzin) znów zaczyna działać i można jeździć przez kilka dni... aż znów stanie.

Mechanicy odsyłają mnie do elektryków, elektrycy mówią, że jak auto działa to nie są w stanie nic znaleźć i tkwię w martwym punkcie z bezużytecznym samochodem, bo jazda nim to ciągły stres, czy za chwile nie zgaśnie i będę musiał kombinować odholowanie.

Co mechanik to inny pomysł. Jeden mówił o zasilaniu pompy paliwa, drugi stwierdził, że to niemożliwe, że raczej immobiliser i żebym spróbował innym kluczykiem odpalać - to nic nie daje.

Za 3 tygodnie jestem umówiony do elektryka, który specjalizuje się w takich przypadkach gdzie trzeba poszukać co nie działa, ale i on mówi mi, że jak auto będzie działać to może się okazać, że nic nie zrobi. Potrzebuję zatem pomysłów co mogę sam sprawdzić, zanim oddam auto mechanikowi.

Próbowałem znaleźć jakąś regułę kiedy ten samochód "zdycha", ale reguły nie ma, jest to raczej losowe, przypadkowe.

slawek-kali 17-11-2018 18:19

Odp: S-max gaśnie w czasie jazdy albo zaraz po odpaleniu
 
bledow nie zapisuje?

irok84 17-11-2018 18:20

Odp: S-max gaśnie w czasie jazdy albo zaraz po odpaleniu
 
Mechanik sprawdzał, mówi że czysto.

sławciu 17-11-2018 19:01

Odp: S-max gaśnie w czasie jazdy albo zaraz po odpaleniu
 
Ja bym zaczął od wymiany filtra paliwa.

muffintsi 17-11-2018 19:03

Odp: S-max gaśnie w czasie jazdy albo zaraz po odpaleniu
 
Mi to smierdzi wiazka/zasilanie PCMu. Przeswietlilbym dokladnie wiazke.

muffintsi 17-11-2018 19:03

Odp: S-max gaśnie w czasie jazdy albo zaraz po odpaleniu
 
Cytat:

Napisał sławciu (Post 3056547)
Ja bym zaczął od wymiany filtra paliwa.

Odpalalby za chwilke.

muffintsi 17-11-2018 19:07

Odp: S-max gaśnie w czasie jazdy albo zaraz po odpaleniu
 
Mialem kiedys taki przypadek w Octawce I TDI. Jest tam przekaznik, ktory zasila ECU. Przekaznik przestawal dzialac po zagrzaniu sie. Odcinal zasilanie ECU, bledow zero. Niby jak sie mialy zaposac bez zadilania..... Moze byc tu podobny problem. Zanika zasilanie PCMu i sruuuu. Cos ostygnie, zewrze i lata jak talala.

irok84 17-11-2018 20:37

Odp: gaśnie w czasie jazdy albo zaraz po odpaleniu
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] myślisz, że to by był ten przekaźnik?

EDIT: sorry, to bezpiecznik ;)

muffintsi 17-11-2018 22:32

Odp: gaśnie w czasie jazdy albo zaraz po odpaleniu
 
Nie pamietam jak jest zasilany PCM w mk4 benzynie. Do ogarniecia schematy i kontrola organizma dokladna.

lucas4891 18-11-2018 07:22

Odp: gaśnie w czasie jazdy albo zaraz po odpaleniu
 
Cytat:

Napisał irok84 (Post 3056610)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] myślisz, że to by był ten przekaźnik?

EDIT: sorry, to bezpiecznik ;)

Jak sie nie myle, to od ECU jest przekaznik R2 pod maska.
Podmien go z jakims innym na probe


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.