Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Nakrętki kół jakie mam kupic ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=279204)

Kujol123 08-04-2018 18:53

Nakrętki kół jakie mam kupic ?
 
1 załącznik(i)
Witam, ma dwa rodzaje nakrętek. Jedne z felg stalowych,a drugie do oryginalnych felg forda, ani te ani te nie pasują. Jakie inne kupić?

kaku25 10-04-2018 12:18

Odp: Nakrętki kół jakie mam kupic ?
 
Może kup takie do tych felg jak w ogóle dostaniesz. Na pewno nie wkręcaj tych od stalowych bo przelecą.

Kujol123 10-04-2018 14:17

Odp: Nakrętki kół jakie mam kupic ?
 
Te od stalowej nie przelecą, ale mogą wyrobić gniazdo, znalazłem podobne jak do stalówek, tylko z zakończeniem stożka i chyba takie kupię, ale mam drugie pytanie, otwór cemtrujacy ma luz około 1mm, chociaż z zapewnień producenta jest to 63,3, ale porównując oryginalną felge stalową forda ona pasuje idealnie, a tu jednak troszkę luzu jest, czy to nie jest wielki problme, nie bedzie zsdnego bicia?

kaku25 10-04-2018 14:44

Odp: Nakrętki kół jakie mam kupic ?
 
Na samych szpilkach powinno się utrzymać ale różnie bywa. Można też dokupić specjalne pierścienie ale nie wiem czy to pomoże.

Antej 10-04-2018 17:13

Odp: Nakrętki kół jakie mam kupic ?
 
Jeśli chcesz ryzykować luz na otworze centrujacym, zły pomysł, to obowiazkowo nakrętki pływające, czyli te od stołówek na pewno odpadają.

To nie są felgi od jakiegoś francuza na śruby?

Od zawsze mialem dwa komplety nakretek do stali i do alu zwlaszcza w autach z kołami 4x108

Kujol123 10-04-2018 20:22

Odp: Nakrętki kół jakie mam kupic ?
 
1 załącznik(i)
Fordowska felga na pewno to to nie jest, luz to dosłownie max 1mm na oko. Może to p prostu taka tolerancja fabryczna.
Nakrętki jakie znalazłem przedstawiam poniżej. W otwór na pewno wejdą i nie obrobią gwintu bo jak widać stożek jest. Powinno ładnie dociągnąć.
A jakiś francuz ma otwór ~ 63,3-63,4?

kaku25 11-04-2018 16:03

Odp: Nakrętki kół jakie mam kupic ?
 
U mnie wszystkie nakrętki mają stożek. Najprościej to je przykręć i kopnij mocno w oponę z boku. Potem testowo przejedź z 50 metrów lekko a potem mocno hamując i sprawdź czy coś się działo. Jak nie to sprawdź po kilku dniach eksploatacji. Inaczej nie dojdziesz...

DOHC16v 11-04-2018 22:15

Odp: Nakrętki kół jakie mam kupic ?
 
Cytat:

Napisał Kujol123 (Post 2963198)
Fordowska felga na pewno to to nie jest, luz to dosłownie max 1mm na oko. Może to p prostu taka tolerancja fabryczna.
Nakrętki jakie znalazłem przedstawiam poniżej. W otwór na pewno wejdą i nie obrobią gwintu bo jak widać stożek jest. Powinno ładnie dociągnąć.
A jakiś francuz ma otwór ~ 63,3-63,4?

pełgoty mają taki sam rozstaw śrub ale inny otwór centrujący

fuzjafan 19-04-2018 07:41

Odp: Nakrętki kół jakie mam kupic ?
 
Niedawno kupowałem nakrętki-zamienniki do oryginalnych alu:
.../Nakretka-do-felg-oryginalnych-aluminiowych-FORD-MADE-IN-EU/811
Mają również pierścienie centrujące.
Znają się i doradzą ;-)

c-matix 23-04-2018 12:21

Odp: Nakrętki kół jakie mam kupic ?
 
Kup nakrętki do alufelg ale bez pierścienia.Te z pierścieniem nie zmieszczą ci się w ten otwór i będzie gites. Tych ze stalówek nie przykręcaj bo po pół lub sezonie felgi mogą być na złom.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.