Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] 1,8 TDCI szarpie,gaśnie błąd P007F (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=266413)

xander31 06-08-2015 16:23

1.8 TDDi nie odpala po wymianie pompy wtryskowej
 
Witam,
Mam problem z moim Focusem, po wymianie pompy wtryskowej samochód nie odpala.
Pompa została zamontowana o takich samych numerach, immo odblokowane a samochód tylko kręci rozrusznik. Na plaku odpala, pompa podaje paliwo bo wylatuje przez odkręcone wtryski ale gaśnie jak się przestanie dodawać plaka.
Jest tylko jeden błąd o nr P007F, ale podobno to nie ma nic wspólnego z tym.
Przy ściąganiu starej pompy zostały założone wszystkie blokady więc nic się nie przestawiło. Pompa kupiona używana przez allegro Samochód stał i stoi dalej już 2 miesiące.

Może macie jakieś pomysł co może być winą?
Czy układ może być zapowietrzony? Jak go odpowietrzyć?
Czy może wtryski są zaśniedziałe?
Szukam pilnie pomocy bo mam już dość swojego samochodu i zbyt mało kasy żeby udać się do pompiarza bezpośrednio.

xander31 10-08-2015 09:43

Odp: 1.8 TDDi nie odpala po wymianie pompy wtryskowej
 
Czy ktos ma jakis pomysl co moglbym sprawdzic albo co po koleji sprawdzac?

salom 10-08-2015 11:14

Odp: 1.8 TDDi nie odpala po wymianie pompy wtryskowej
 
Będziesz musiał się udac, lub kupić lepszą pompe, bo pewnie trafiłeś na złomową.

Jeżeli na plak silnik pracuje, to ewidentnie nie ma wtrysku paliwa z pompy. I pewnie cała prawda.Choć to tylko przypuszczenia, a nie wróżba.

kolos87 09-06-2017 09:55

1.8 TDDI przerywa przy skręcie w lewo, błąd p007f - brak możliwości skasowania
 
Witam wszystkich!

Od dawna śledzę forum i wiele problemów dzięki ludziom dobrej woli, którzy przejawiają chęć podzielenia się wiedzą rozwiązałem bez potrzeby zabierania głosu:one:

Niestety do dnia dzisiejszego:<

Mój problem z Focusem polega na tym, że przy gwałtowniejszym skręcie w lewo - i tylko w lewo - silnik na ułamek sekundy przerywa, a potem ciągnie jakby nigdy nic. Ma to miejsce zazwyczaj przy rondach, albo przy gwałtowniejszym wychyleniu się w lewo do wyprzedzania.

Wiem jaki mam silnik tak, tak - diesel, wiem, że tu nie ma gaźnika, ani parownika, gdzie takie chece się zdarzały.
No ale zdębiałem kiedy pojawił się w/w objaw w dieslu.

Po podpięciu pod kilka programów różne rzeczy wyszły:
- na jednym - brak błędów
- na delphi - błąd p007f - czujnik temp. w intercoolerze - współzależność między 1 i 4 cylindrem - wymieniony, niestety nie dało to rezultatu - na zgaszonym silniku błąd da się skasować, ale po uruchomieniu silnika pojawia się znów i nie ma opcji żeby go usunąć
- na WOW-ie - błąd ten pojawia się w zakłądce silnika i immobilizera i nie da się go usunąć.
Ponadto przesunięcie regulacji biegu jałowego na pierwszym cylindrze cały czas wskazuje zero, podczas gdy na pozostałych jest w normie.

Nie widzę związku z przerywaniem silnika, a w/w błędem ale może ktoś się spotkał z czymś takim. Poza tym wkurza mnie kiedy wiem, że coś jest nie tak i nie mogę dojść do tego co i czemu.
Co jeszcze sprawdzić, gdzie wsadzić łapska? :P

maol 09-06-2017 12:51

Odp: 1.8 TDDI przerywa przy skręcie w lewo, błąd p007f - brak możliwości skasowania
 
Zacząłbym od obejrzenia wiązek kabli, najdokładniej przy przejściu przez przegrodę.

kolos87 09-06-2017 13:05

Odp: 1.8 TDDI przerywa przy skręcie w lewo, błąd p007f - brak możliwości skasowania
 
Dzięki za odpowiedź.
Zastanawiam się czy błąd p007f i przerywanie silnika przy skręcie w lewo ma jakiś związek ze sobą, czy są to dwie osobne sprawy...

Wiązkę pobieżnie przejrzałem, ale nic nieprawidłowego nie ujawniłem... No chyba muszę bardziej się do tego przyłożyć...

kolos87 16-06-2017 08:25

Odp: 1.8 TDDI przerywa przy skręcie w lewo, błąd p007f - brak możliwości skasowania
 
Ponieważ rozpocząłem temat napiszę również o rozwiązaniu problemu.

Po wymianie filtra paliwa wszystko wróciło do normy, a skasowany błąd p007f już się nie pojawił. Nie wiem co ma jedno z drugim wspólnego i sam jestem zaskoczony takim stanem rzeczy. Nawet mój mechanik na moj pomysł wymiany filtra paliwa popukał się w głowę, ale stwierdził , że na pewno nie zaszkodzi. Chcielibyście widzieć jego minę :570:

Pozdrawiam!

zbyster 07-07-2017 11:41

1,8 TDCI szarpie,gaśnie błąd P007F
 
witam, mój focus od jakiegoś czasu przy jeździe na jednostajnych obrotach lubi szarpnąć, czasami podczas zmiany biegu potrafi zgasnąć. Nie mam problemów z odpalaniem, silini pracuje równo. Pojawił się błąd P007F. Wyczyściłem spirytusem czujnik doładowania w intercoolerze i zobaczę,mam nadzieje że się poprawi. Chciałem zapytać jeszcze gdzie dostanę taki czujnik bo nie mogę go nigdzie znaleźć. ORaz ew. co ten błąd może jeszcze oznaczać?

(filtr paliwa wymieniony około 5 000km temu)

ministerq 07-07-2017 12:29

Odp: 1,8 TDCI szarpie,gaśnie błąd P007F
 
P007F Charge Air Cooler Temperature Sensor Bank 1 / 2 Correlation

zbyster 08-07-2017 08:25

Odp: 1,8 TDCI szarpie,gaśnie błąd P007F
 
a coś konkretniej?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.