Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Duratec 2.0 PB 145KM - Nierówna praca silnika po odpaleniu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=275532)

mondelok 23-01-2018 15:30

Duratec 2.0 PB 145KM - Nierówna praca silnika po odpaleniu
 
Problem wygląda tak, że po odpaleniu samochodu albo chodzi jakby nie na wszystkich cylindrach (małe obroty około 500), albo chwilę pochodzi nierówno i zgaśnie wszystko to na wolnych obrotach. Po zgaszeniu i odpaleniu samochód jeździ normalnie. Przegazowanie na wysokich obrotach też powoduje, że samochód jeździ normalnie. świece zostały wymienione na nowe żadnej zmiany nie ma. Po podpięciu do kompa nie ma żadnych błędów, wypadania zapłonów itp. nawet wtedy gdy samochód nierówno pracuje. Silnik 2.0 benzyna. Co może być przyczyną?

trooll3 23-01-2018 15:40

Odp: Samochód nierówno chodzi, gaśnie
 
Cześć.
Mam podobnie.
Tylko obroty wieksze po odpaleniu. Parę razy się zdarzyło, że odpalił się coś ok. 500,później wzrosły na 1000 parę. Mam wrażenie, że jak się rozgrzeje chodzi równo i nie muli. No i po ponownym odpaleniu wszystko ok. Parę razy się zdarzyło, że ponowne odpalenie na zimnym poskutkowalo tym, że odpalił jakby na 1 cylindrze, a później zgasł.
Generalnie nie za często tak mi się dzieje, ale się dzieje.
Pacjent taki sam jak Twój.
Nie znam rozwiązania.
Pzdr.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

skans 23-01-2018 15:40

Odp: Samochód nierówno chodzi, gaśnie
 
Przy każdym odpalaniu tak masz? Bo ja ok. co przy dziesiątym. Czasem też gaśnie od razu bez wchodzenia na te niskie obroty. I to nie przy zimnym silniku, ale często gdy przejedzie się kawałek i wyłączy silnik ma chwilę.

Mechanik poradził mi, by naciskać pedał gazu przed uruchomieniem auta (raz, nie pompować), bo to jest podobno taki urok tego silnika... coś z doprowadzeniem paliwa jest nie tak, ale szczegółów nie zapamiętałem.

Z chęcią poznam opinie forumowych ekspertów, bo podobne pytania przewijały się gdzieś w różnych wątkach, ale jednoznacznej odpowiedzi chyba nie było.

trooll3 23-01-2018 16:13

Odp: Samochód nierówno chodzi, gaśnie
 
Też chętnie poznam opinie..
Pzdr.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

skans 23-01-2018 21:58

Odp: Samochód nierówno chodzi, gaśnie
 
Może zmienić tytuł na bardziej konkretny, np. Duratec 2.0 PB 145KM - Nierówna praca silnika po odpaleniu?

bolek-tarnow 24-01-2018 07:39

Odp: Samochód nierówno chodzi, gaśnie
 
Cytat:

Napisał skans (Post 2921279)
Przy każdym odpalaniu tak masz? Bo ja ok. co przy dziesiątym. Czasem też gaśnie od razu bez wchodzenia na te niskie obroty. I to nie przy zimnym silniku, ale często gdy przejedzie się kawałek i wyłączy silnik ma chwilę.

Mechanik poradził mi, by naciskać pedał gazu przed uruchomieniem auta (raz, nie pompować), bo to jest podobno taki urok tego silnika... coś z doprowadzeniem paliwa jest nie tak, ale szczegółów nie zapamiętałem.

Z chęcią poznam opinie forumowych ekspertów, bo podobne pytania przewijały się gdzieś w różnych wątkach, ale jednoznacznej odpowiedzi chyba nie było.

fakt, nie ma odpowiedzi na ten problem. Zarówno w MK3 jak i w MK4 się pojawiał.

mondelok 29-01-2018 15:12

Odp: Duratec 2.0 PB 145KM - Nierówna praca silnika po odpaleniu
 
A czuć u kogoś dragnia w kabinie na wolnych obrotach? (jak dotknę drzwi to czuć że cała buda się trzęsie lekko).

koszka 29-01-2018 16:04

Odp: Duratec 2.0 PB 145KM - Nierówna praca silnika po odpaleniu
 
A jakie macie przebiegi? Luzy zawodowe były sprawdzane.?

trooll3 29-01-2018 16:31

Odp: Duratec 2.0 PB 145KM - Nierówna praca silnika po odpaleniu
 
Czasami się trzęsie, czuć na pedałach. Ale zniks po jakimś czasie. A i nie zawsze się trzęsie.
Zagadka...

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

boldek 29-01-2018 18:38

Odp: Duratec 2.0 PB 145KM - Nierówna praca silnika po odpaleniu
 
U mnie bardzo podobne objawy w tym modelu też z wspomnianym silnikiem. Samochód mam od niedawna, wiec się trochę zdziwiliśmy z żoną ostatnio jak nam zgasł przy wyjeździe z ulicy (po pokonaniu jakichś 100 m). Ale najwidoczniej ten typ tak ma, jak to piszą koledzy... Oby się tylko nie okazało, że to jakaś poważniejsza usterka silnika, która się w nim powtarza w wielu egzemplarzach i doprowadzi do awarii :/


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.