Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2008-2012] Drgania w drzwiach kierowcy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=331754)

chmielewsky 06-11-2022 10:57

Drgania w drzwiach kierowcy
 
Cześć,

Moim problemem jest drganie w drzwiach kierowcy.
Rozberałem tapicerke by sprawdzić czy coś się pod nią nie poluzowało, ale wszystko było na swoim miejscu. Problem leży prawdopodobnie w prowadnicach szyby i żeby się do nich dostać należy odkręcić śruby nasadowe, znajdujące się pod tapicerką i odkleić uszczelkę. Tu moje pytanie:

Czy można odkleić tę uszczelkę? Czy jeśli ją odkleję by dostać się do wnętrza drzwi to później trzeba będzie taką uszczelkę wymieniać? Co jeśli ją uszkodzę? Trzyma się ona mocno i widać, że nigdy nie była zdejmowana.

kubaw20055 06-11-2022 11:24

Odp: Drgania w drzwiach kierowcy
 
Uszczelkę trzeba podgrzewać suszarką i łatwo schodzi. Montaż również poprzez podgrzewanie.

chmielewsky 06-11-2022 16:50

Odp: Drgania w drzwiach kierowcy
 
Dzięki za odpowiedź.

Zastanawiam się jeszcze czy mogę tak po prostu odkręcić (odkręcając śruby "1" ze zdjęcia) ten panel, by dostać się do wnętrza. Nigdzie nie mogę znaleźć zdjęć/filmów, które przedstawiają wnętrzności drzwi i prowadnice. Inne modele forda mają duże otwory, dzięki którym da się zajrzeć do środka. Tutaj jest tylko zaślepka do wymiany szyby (nr "2" na zdjęciu) i nic po za tym.

Jeśli odkręcę śruby, odchylę uszczelkę, to nic mi stamtąd nie wypadnie? Powinienem najpierw wyjąć szybę, prawda?

https://zapodaj.net/b9a6ccee59e3f.jpg.html

kubaw20055 06-11-2022 18:06

Odp: Drgania w drzwiach kierowcy
 
Prawdopodobnie stuka linka szyby (jest mocowana do drzwi takim kołkiem jak w Focusie mk3). Właśnie linka jest luźno w tym kołku i stuka. Trzeba linkę owinąć taśmą parcianą w miejscu połączenia z kołkiem. Stuka mocno szczególnie podczas zamykania drzwi. Ja to miałem w prawych przednich drzwiach.

Jak zdemontujesz głośnik to już jest jakiś pogląd na to co się dzieje wewnątrz drzwi.

tutaj jest wszystko pokazane jak to rozebrać:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Interesować Cię będzie wszystko oprócz demontażu klamki zewnętrznej i zamka;)

slawomirro 06-11-2022 18:49

Odp: Drgania w drzwiach kierowcy
 
Cytat:

Napisał chmielewsky (Post 3431153)
Cześć,

Moim problemem jest drganie w drzwiach kierowcy.
Rozberałem tapicerke by sprawdzić czy coś się pod nią nie poluzowało, ale wszystko było na swoim miejscu. Problem leży prawdopodobnie w prowadnicach szyby .

A jesteś pewien, że to drzwi?
Ja miałem przez dłuższy czas stukanie podczas jazdy gdzieś z boku i nie mogłem zlokalizować co to i gdzie to stuka. Finalnie okazało się, ze stukała podkładka mocowania pasów w słupku B. Śruba mocująca była pozornie dokręcona, ale podkładka (duża masywna, a nie zwykła mała) miała ok 1mm luz i na nierównościach stukała uderzając w metal karoserii. Zdemontowałem pasy, podkładkę owinąłem taśmą izolującą, skręciłem i stukanie ustąpiło. A też wcześniej demontowałem boczek drzwi, szukając przyczyny.

chmielewsky 06-11-2022 20:52

Odp: Drgania w drzwiach kierowcy
 
Cytat:

Napisał kubaw20055 (Post 3431222)
Prawdopodobnie stuka linka szyby (jest mocowana do drzwi takim kołkiem jak w Focusie mk3). Właśnie linka jest luźno w tym kołku i stuka. Trzeba linkę owinąć taśmą parcianą w miejscu połączenia z kołkiem. Stuka mocno szczególnie podczas zamykania drzwi. Ja to miałem w prawych przednich drzwiach.

Jak zdemontujesz głośnik to już jest jakiś pogląd na to co się dzieje wewnątrz drzwi.

tutaj jest wszystko pokazane jak to rozebrać:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Interesować Cię będzie wszystko oprócz demontażu klamki zewnętrznej i zamka;)

Bardzo Ci dziękuję. Jak znajdę czas by się za to wziąć to z pewnością dam znać jaki był wynik tych prac.

Cytat:

Napisał slawomirro (Post 3431233)
A jesteś pewien, że to drzwi?
Ja miałem przez dłuższy czas stukanie podczas jazdy gdzieś z boku i nie mogłem zlokalizować co to i gdzie to stuka. Finalnie okazało się, ze stukała podkładka mocowania pasów w słupku B. Śruba mocująca była pozornie dokręcona, ale podkładka (duża masywna, a nie zwykła mała) miała ok 1mm luz i na nierównościach stukała uderzając w metal karoserii. Zdemontowałem pasy, podkładkę owinąłem taśmą izolującą, skręciłem i stukanie ustąpiło. A też wcześniej demontowałem boczek drzwi, szukając przyczyny.

Tak, to na sto procent w drzwiach. Wystarczy w nie puknąć by usłyszeć, że coś tam w nich jest nie tak. Musiałem też wyciszyć bas w głośnikach, bo bas powodował bardzo niekomfortowe dla ucha drgania.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.