Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Dziwny wyciek 2.0 benzyna (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=310920)

thomson75 09-07-2020 22:37

Dziwny wyciek 2.0 benzyna
 
Witam,
Mój pierwszy temat na forum chociaż już trochę z moim mondkiem przeszedłem - powinienem nazywać go mendek ;). Zdążyłem wymienić już amory, pasek osprzętu plus rolki i napinacz, Silnik a jutro chłodnice klimatyzacji.

Jakby tego było mało to pojawił się dziwny wyciek jakiejś mazi brazowawo-szarej po lewej stronie silnika patrząc od przodu auta. Mam wszystko zachlapane od wewnętrznej strony koła - wahacz, osłonę przekładni kierowniczej, osłone przegubu.
Wszystko widać na linku ponizej:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Ktoś się spotkał z czymś takim???

Pejotwroc 10-07-2020 00:01

Odp: Dziwny wyciek 2.0 benzyna
 
Ja bym na twoim miejscu szybko zdjął osłonę rozrządu bo może się okazać że cały pasek i koła masz w oleju. A to bardzo niezdrowe dla paska. Od tego nie wielka droga do rozwalenia całego silnika.

Mirek01 10-07-2020 04:46

Odp: Dziwny wyciek 2.0 benzyna
 
Cytat:

Napisał Pejotwroc (Post 3265299)
Ja bym na twoim miejscu szybko zdjął osłonę rozrządu bo może się okazać że cały pasek i koła masz w oleju. A to bardzo niezdrowe dla paska. Od tego nie wielka droga do rozwalenia całego silnika.

Benzyna ma łańcuch nie pasek.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

thomson75 10-07-2020 06:47

Re: Dziwny wyciek 2.0 benzyna
 
Jest tylko pasek osprzętu tak jak pisał Mirek01 także nie ma tragedii.

bartecki92 10-07-2020 06:58

Odp: Dziwny wyciek 2.0 benzyna
 
Zobacz czy nie masz dziury w gumowej osłonie przegubu. Wygląda jakby była dziura i przy większych prędkościach smar bryzga wszystko.

krzysztofSJZ 10-07-2020 13:43

Odp: Dziwny wyciek 2.0 benzyna
 
to raczej wygląda na osłone przegubu, gdyby puścił jakiś uszczelniacz na rozrządzie czy też wale miałbyś zafajdaną całą górę olejem a nie mazią coś na ten temat wiem bo u mnie jak walnął uszczelniacz to olej wyrzygało nawet na atrpę i zderzak , na zewnątrz olej se spływał po zderzaku i po lampie, a co do koloru to też podejrzaną jest ta osłona bo z tego co piszesz jest to gęściejsze od oliwy a i kolor do smaru podobny

karloss 10-07-2020 15:32

Odp: Dziwny wyciek 2.0 benzyna
 
To wygląda na dwie przyczyny:
- smar na wahaczu i sankach od przegubu połosi
- widoczny świeży zoltawy olej jakby silnikowy to może się lać spod pokrywy zaworów lub z uszczelniania walu
Nie wyglada to na jeden wyciek.

thomson75 11-07-2020 10:48

Re: Dziwny wyciek 2.0 benzyna
 
Już tam zaglądałem ale nie pomyślałem o tym że to może być z osłony przegubu - miałem ściągnięte koło i to plastikowe nadkole :/
Może uda mi się zajrzeć jeszcze teraz na weekendzie to dam znać o efektach poszukiwań.

Aaaa... Jeszcze jedna sugestia jak dałem wczoraj auto na wymianę chłodnicy klimy to mechanik zasugerował że może też ciec z hydraulicznego układu wspomagania przekładni kierowniczej. Niestety nie miał czasu na zaglądanie do tego wycieku. Możliwe?

karloss 11-07-2020 11:53

Odp: Re: Dziwny wyciek 2.0 benzyna
 
Cytat:

Napisał thomson75 (Post 3265573)
Już tam zaglądałem ale nie pomyślałem o tym że to może być z osłony przegubu - miałem ściągnięte koło i to plastikowe nadkole :/
Może uda mi się zajrzeć jeszcze teraz na weekendzie to dam znać o efektach poszukiwań.

Aaaa... Jeszcze jedna sugestia jak dałem wczoraj auto na wymianę chłodnicy klimy to mechanik zasugerował że może też ciec z hydraulicznego układu wspomagania przekładni kierowniczej. Niestety nie miał czasu na zaglądanie do tego wycieku. Możliwe?

Tylko że olej z układu wspomagania nie jest żółty, bardziej szary (w zależności od stopnia zuzycia) ale oczywiście to też może być przyczyny. Na pewno smar na sankach wygląda jak z przegubu.

krzysztofSJZ 14-07-2020 11:20

Odp: Re: Dziwny wyciek 2.0 benzyna
 
Cytat:

Napisał karloss (Post 3265583)
Tylko że olej z układu wspomagania nie jest żółty, bardziej szary (w zależności od stopnia zuzycia) ale oczywiście to też może być przyczyny. Na pewno smar na sankach wygląda jak z przegubu.

gdyby to był olej ze wspomagania to widział byś ubytek w zbiorniczku,


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.