Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Brak światła pozycyjnego w klapie bagażnika i na błotniku (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=218666)

Piotr Barcicki 25-01-2015 13:50

Brak światła pozycyjnego w klapie bagażnika i na błotniku
 
Witam serdecznie. Od kilku dni mam problem ze światłem pozycyjnym w klapie bagażnika. Mam mondeo kombi z 2011 roku i ostatnio zauważyłem , że prawa lampa nie świeci. Chodzi o prawe światło pozycyjne, czy powodem może być bezpiecznik, czy może to ledy wysiadły. Może ktoś już miał ten problem i wie jak go szybko i tanio rozwiązać ?

SrebnaStrzała 25-01-2015 18:04

Odp: Brak światła pozycyjnego w klapie bagażnika
 
Jeśli ledy to nie da się tego tanio i szybko rozwiązać. Trzeba lampę ciąć a potem spawać i trzeba jeszcze znaleźć odpowiednią moc, barwe ledów z odpowiednią biegunowością. Zamień lampy stronami jeśli wtyczki będą pasować albo sprawdź czy jest napięcie multimetrem.\

kar135 10-01-2019 15:49

Odp: Brak światła pozycyjnego w klapie bagażnika
 
też mam ten problem w mondeo mk4 2014r tylko na klapie bagaznika z lewej strony, co ztym zrobic? ktos podpowie

peteypee 11-01-2019 17:22

Odp: Brak światła pozycyjnego w klapie bagażnika
 
Wymienic lampę, rozbebeszyc ja samemu i naprawić to co za pewne zawilgocone a potem złożyć, trzecia opcja to poszukać kogoś kto się tym zajmuje pod hasłem naprawa lamp led.
Zakładając ze same wtyczki lamp sa ok i styki sa.

Lestatcp 28-09-2021 13:27

Brak światła pozycyjnego.
 
Witam

Od kilku dni poszukuje rozwiązania usterki która zaistniała w moim samochodzie. Ford mondeo 2.0 benzyna 2007.

Kilka dni temu straciłem prawe światło pozycyjne w klapie oraz lampie obok. To co udało mi się ustalić:

1. Żarówki są ok (wymienione dla pewności). Po przekręceniu kluczyka zapalają się na dwie sekundy i gasną. Zapalają się normalnie przy wstecznym i po naciśnięciu pedału hamowania.

2. Zlokalizowałem zielona kostkę pod obiciem w bagażniku z lewej strony ( Anglik ale nie wiem czy ma to znaczenie) i wyczyściłem styki + contact w sprayu. Faktycznie były ślady zielonego nalotu na dwóch stykach ale czyszczenie nic nie zmieniło.

3. Próbowałem resetu przez ściągnięcie klemy akumulatora i nic.

4. Przód jak i lewa strona z tyłu działają normalnie.

Nie mam już pomysłów. Wiem że sporo tego typu problemów bywa w.mo deomale nigdzie niea.jednoznacznego wyjaśnienia co konkretnie powodują ta usterkę.

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.