Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit i Tourneo Connect (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=182)
-   -   [Tourneo Connect 2013-2022] uszkodzony czujnik otwarcia drzwi kierowcy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=318706)

repowski 24-03-2021 14:25

uszkodzony czujnik otwarcia drzwi kierowcy
 
Witam
Od 2 tygodni jestem użytkownikiem grand tourneo connect, i zauważyłem że samochód wogóle nie reaguje na otwarcie drzwi kierowcy.
Komputer ewidentnie myśli że są one cały czas zamknięte ponieważ:
-otwieram drzwi nie zapalają się lampki (po otwarciu drzwi pasażera wszystko się świeci)
-gdy wychodzę z auta radio się nie wyłącza (po otwarciu drzwi pasażera radio się gasi)
-podczas jazdy mogę otworzyć drzwi kierowcy i komputer tego nie zasygnalizuje

Pytanie gdzie jest ten czujnik i gdzie go kupić??

Z góry dzięki za pomoc :)

zenq 25-03-2021 10:01

Odp: uszkodzony czujnik otwarcia drzwi kierowcy
 
Pewnie zabudowany w zamku...

deejayslonio 26-03-2021 11:14

Odp: uszkodzony czujnik otwarcia drzwi kierowcy
 
Ja w swoim (Tourneo Connect rocznik 2016) wymieniałem to w ramach gwarancji. Objawy te same i wymieniany był chyba zamek. Również drzwi kierowcy i skończyło się to bardzo długim spacerem do domu gdy kluczyk został w środku, a samochód się zamknął.

Allroad 05-04-2021 10:50

Odp: uszkodzony czujnik otwarcia drzwi kierowcy
 
Cytat:

Napisał repowski (Post 3329974)
Witam
Od 2 tygodni jestem użytkownikiem grand tourneo connect, i zauważyłem że samochód wogóle nie reaguje na otwarcie drzwi kierowcy.
Komputer ewidentnie myśli że są one cały czas zamknięte ponieważ:
-otwieram drzwi nie zapalają się lampki (po otwarciu drzwi pasażera wszystko się świeci)
-gdy wychodzę z auta radio się nie wyłącza (po otwarciu drzwi pasażera radio się gasi)
-podczas jazdy mogę otworzyć drzwi kierowcy i komputer tego nie zasygnalizuje

Pytanie gdzie jest ten czujnik i gdzie go kupić??

Z góry dzięki za pomoc :)

Pomocy Ford Custom
Witam Ford Custom pokazuje tem zewnętrzna 40 i w gore pomocy Czujnik temperatury zewnętrznej - gdzie sie znajduje ? żeby go wymienić

lukaszooo 05-04-2021 11:03

Odp: uszkodzony czujnik otwarcia drzwi kierowcy
 
Co to ma wspólnego z zamkiem w connecie?

padzon 13-04-2021 22:45

Odp: uszkodzony czujnik otwarcia drzwi kierowcy
 
Czy ktoś podpowie jak naprawić temat? Mam u siebie to samo...

lukaszooo 13-04-2021 23:21

Odp: uszkodzony czujnik otwarcia drzwi kierowcy
 
Jak większość zamków dzieli się on na cześć mechaniczną i elektryczną. W środku elektrycznej są dwa silniczki i dwa lub trzy swiche/krancowki. Koszt jednej to ok 3zl tyle że nie znam żadnego warsztatu który to naprawił. Samemu naprawa jest dosyć prosta ale jest zabawy z rozegraniem i dobraniem krancowki. Inny temat że taki zamek kosztuje ok 100zl.

repowski 14-04-2021 19:13

Odp: uszkodzony czujnik otwarcia drzwi kierowcy
 
Cytat:

Napisał lukaszooo (Post 3335354)
Jak większość zamków dzieli się on na cześć mechaniczną i elektryczną. W środku elektrycznej są dwa silniczki i dwa lub trzy swiche/krancowki. Koszt jednej to ok 3zl tyle że nie znam żadnego warsztatu który to naprawił. Samemu naprawa jest dosyć prosta ale jest zabawy z rozegraniem i dobraniem krancowki. Inny temat że taki zamek kosztuje ok 100zl.

dzięki za odpowiedź, pytanie w jaki sposób mogę sprawdzić po VINie jaki jest numer tego konkretnego zamka do mojego modelu??
tylko ASO??


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.