Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Brak Mocy (przyspieszenia) w 1.8 TDDI przyczyny ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=137384)

ndrozdowski 19-09-2013 16:00

Odp: Dlaczego nie chce wejśc na obroty w czasie jazdy
 
Proszę, parę słów o objawach.

Cytat:

Warto o tej pozornie nieistotnej informacji pamiętać, gdyż może to oddać nieocenione usługi podczas diagnozy nieprawidłowej pracy silnika, w którym po sprawdzeniu mechaniki i instalacji wtryskowej wszystko wydaje się być w jak najlepszym porządku. W przypadku jednostki benzynowej ma ona więc prawidłowe ciśnienie sprężania, sprawne są wtryskiwacze, świece i przewody zapłonowe, tymczasem na wolnych obrotach silnik pracuje niestabilnie, niejednokrotnie gaśnie. Jednocześnie w trybie pracy z częściowym obciążeniem występuje szarpanie, czasem zapala się kontrolka check engine. Do tego w zależności od rodzaju zaworu i zaawansowania oprogramowania sterownika silnika zapisywane są błędy nieprawidłowego składu mieszanki lub błąd wskazujący wprost na zawór recyrkulacji.
Silniki wysokoprężne z układem recyrkulacji spalin, w którym zawór szwankuje pracują na ogół poprawnie, jedynym widocznym, niepokojącym objawem jest dymienie z rury wydechowej, szczególnie podczas intensywnego przyspieszania. Zauważmy też, że jeśli zawór EGR w dieslu nie zatnie się na amen, to jego uszkodzenie nie jest bezpośrednio wykrywane przez oprogramowanie diagnostyczne sterownika. Występują wtedy zapisy o charakterze pośrednim dotyczące nieprawidłowej ilości powietrza pobieranego przez silnik w określonych stanach (prędkość obrotowa, obciążenie) jego pracy.

demeter 19-09-2013 17:53

Odp: Dlaczego nie chce wejśc na obroty w czasie jazdy
 
no cóż wziąłem się za testowanie na zimnym przejaźdżka wolno dodawałem gazu i efekt taki sam obroty do 2500 i nie czarny ale siwy dym za samochodem,nie chce wejść na obroty.Stanąłem na poboczu zgasiłem-odpaliłem i nie ten sam samochód obroty do 5000 i wciska w fotel (no trochę z tym wciskaniem przesadziłem ale czuć że idzie jak burza)
O co chodzi?

demeter 19-09-2013 19:32

Odp: Dlaczego nie chce wejśc na obroty w czasie jazdy
 
Cytat
"Wczoraj zauważyłem,że silnik łapie strasznego muła
Ciężko wkręca się na obroty na 1,2 i 3 biegu na 4 jest nieco lepiej ale szału nie ma
Maksymalne obroty jakie na tych trzech biegach udało się osiągnąć to 2000 i silnik zaczyna wyć więc nie sprawdzałem dalej
Nie kopci i raczej nie bierze oleju
Nie dzieje się to non stop dziś np. przejechałem ok 2 km i wszystko wróciło do normy ale po ok 4 godzinach było to samo-odpalam,chwile czekam i ruszam,jedynka,dwójka i muł,pedał w podłogę i nic to samo na trójce rozpędzenie go do 40 km/h to droga przez mękę"

Rozwiazanie
"Nie miałem okazji wcześniej napisać to piszę teraz okazało się,że problemem był padnięty czujnik MAP po wymianie wszystko wróciło do normy"

Jak myślicie u mnie moze być podobna przyczyna?

AdamJ. 19-09-2013 20:32

Odp: Dlaczego nie chce wejśc na obroty w czasie jazdy
 
Cytat:

Napisał demeter (Post 2078292)
Cytat
"Wczoraj zauważyłem,że silnik łapie strasznego muła
Ciężko wkręca się na obroty na 1,2 i 3 biegu na 4 jest nieco lepiej ale szału nie ma
Maksymalne obroty jakie na tych trzech biegach udało się osiągnąć to 2000 i silnik zaczyna wyć więc nie sprawdzałem dalej
Nie kopci i raczej nie bierze oleju
Nie dzieje się to non stop dziś np. przejechałem ok 2 km i wszystko wróciło do normy ale po ok 4 godzinach było to samo-odpalam,chwile czekam i ruszam,jedynka,dwójka i muł,pedał w podłogę i nic to samo na trójce rozpędzenie go do 40 km/h to droga przez mękę"

Rozwiazanie
"Nie miałem okazji wcześniej napisać to piszę teraz okazało się,że problemem był padnięty czujnik MAP po wymianie wszystko wróciło do normy"

Jak myślicie u mnie moze być podobna przyczyna?

Może być....a powiedz kiedy był wymieniany filtr paliwa?:027:

demeter 19-09-2013 20:43

Odp: Dlaczego nie chce wejśc na obroty w czasie jazdy
 
Ja nie wymieniałem a samochód mam 3 tygodnie

AdamJ. 19-09-2013 21:26

Odp: Dlaczego nie chce wejśc na obroty w czasie jazdy
 
Może zacznij od tego:)

demeter 23-09-2013 10:05

Odp: Dlaczego nie chce wejśc na obroty w czasie jazdy
 
Został wymieniony filtr paliwa.Podjechałem na komputer i pokazał takie błędy
1.P0110 Intake air temperature circuit malfunction
2.P0235 Turbocharger boost sensor A circuit malfunction
3.P1246 Alternator load input failed
Mechanik wyczyścił czujnik przy intercoolerze
http://images63.fotosik.pl/202/79a38edb578eae14m.jpg bo był zapaćkany olejem przy turbo skasował błędy i jazda próbna.Zero błędów nic nie wykazało.W drodze do domu znowu był moment i nie chciał wejsć na obroty.Trzeba go było zgasić i znowu zapalić i już jechał normalnie.
Mechanik stwierdził ze auto wpada w stan awaryjny i nie ciagnie.

Generalnie turbina działa bo ładnie wkręca się na obroty tylko auto wpada w tryb awaryjny i nie ciągnie.Co powoduje że auto w pada w tryb awaryjny.

demeter 23-09-2013 21:45

Odp: Dlaczego nie chce wejśc na obroty w czasie jazdy
 
Zrobiony kolejny test odłączony czujnik ciśnienia doładowania turbo czujnik map i bez zmian,zdjety również przewód z czujnika i to samo żadnej różnicy.
Czyli wynikałoby że padł czujnik ciśnienia doładowania turbo?

Aulin 28-09-2013 06:18

Odp: Dlaczego nie chce wejśc na obroty w czasie jazdy
 
Witam
Mam podobny problem , także nie wiem co może być przyczyna , samochod posiadam od 5 miesięcy , na początku chodzil OK , później coraz gorzej , wynalazłem ze wąż gumowy od intercoolera jest pekniety , wymieniłem i na krotko było lepiej , ale problem powrocil , jak jade pod niewielkie wzniesienie , to tak zamula , ze praktycznie nieda się jechać na 5 , a nawet 4 biegu, musze redukowac do 3-go , rozpedzac i ponownie 4.... 5-ty , ale i tak to nie jest jazda . Wiem ze to tylko 90 km , ale nie powinno tak być .
Dodatkowo slysze na wolnych obrotach , pykanie pod maska , cos się zalacza i rozlacza , nie wiem czy tak powinno być ?

demeter 29-10-2013 14:29

Odp: Dlaczego nie chce wejśc na obroty w czasie jazdy
 
Cytat:

Napisał Aulin (Post 2082365)
Witam
Mam podobny problem , także nie wiem co może być przyczyna , samochod posiadam od 5 miesięcy , na początku chodzil OK , później coraz gorzej , wynalazłem ze wąż gumowy od intercoolera jest pekniety , wymieniłem i na krotko było lepiej , ale problem powrocil , jak jade pod niewielkie wzniesienie , to tak zamula , ze praktycznie nieda się jechać na 5 , a nawet 4 biegu, musze redukowac do 3-go , rozpedzac i ponownie 4.... 5-ty , ale i tak to nie jest jazda . Wiem ze to tylko 90 km , ale nie powinno tak być .
Dodatkowo slysze na wolnych obrotach , pykanie pod maska , cos się zalacza i rozlacza , nie wiem czy tak powinno być ?

powiem ci sam tez na początku myslałem że naprawię sobie samochodzik sam ale tylko i tylko udaj się na komputer ( u mnie kosztowało to 50 zł.) i zobacz jakie masz błędy i co powie mechanik a potem zobaczymy
bez tego ani rusz.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.