Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Duża wilgoć od środka powoduje zamarzanie szyby od środka (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=216277)

mario591 09-12-2014 20:42

Duża wilgoć od środka powoduje zamarzanie szyby od środka
 
Witam

Mam mały problem, a mianowicie, gdy są przymrozki zamarzają mi szyby od środka. Jak się uda po dłuższym czasie zagrzać autko to i tak po chwili np. 10 min jak jest wyłączony silnik wszystkie szyby parują w środku i robi się mleko na szybach. Wycieram papierem toaletowym, ręcznikami papierowymi a nawet specjalną chłonną ścierką i niby sucho a rana znowu to samo. Nie mam żadnej wody pod dywanikami wszystko suche co prawda dywaniki mam z materiału nie z gumy ale jedyne co mi na myśl przychodzi to uszczelka pod drzwiami kierowcy jest oberwana na ok 1/3 długości. Ale czy to tak by powodowało tak wielką wilgoć ? Czy może szukać innych źródeł nieszczelności. No i kolejne pytanie czy ktoś miał podobny problem i jak sobie z nim poradził...czy podklejać istniejącą uszczelkę jak tak to czym ? Czy może kupić np. w CASTORAMIE uszczelkę grubszą np. do okien i wymienić tą już odpadającą ?

nabuchodonozor 09-12-2014 20:53

Odp: Duża wilgoć od środka powoduje zamarzanie szyby od środka
 
filtr kabinowy kiedy wymieniany?

radek70 09-12-2014 20:55

Odp: Duża wilgoć od środka powoduje zamarzanie szyby od środka
 
Cytat:

Napisał mario591 (Post 2314645)
Mam mały problem, a mianowicie, gdy są przymrozki zamarzają mi szyby od środka.?

Mario czytałeś?... [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

CzerwonaMalyna 09-12-2014 21:21

Odp: Duża wilgoć od środka powoduje zamarzanie szyby od środka
 
Przeczytaj to co wkleił Ci Radek.... na pewno znajdziesz rozwiązanie. Możliwe że masz to co było u mnie tj zacinający się silniczek otwierania i zamykania obiegu.

mojmistrz 09-12-2014 23:23

Od razu dodam, że uszczelka nie ma nic do rzeczy ;) ja mam dziurawą od strony kierowcy i nic się nie dzieje. W życiu szyb od środka nie skrobałem :eek:

mario591 10-12-2014 08:43

Odp: Duża wilgoć od środka powoduje zamarzanie szyby od środka
 
No przyznam, że nie pamiętam kiedy wymieniałem filtr kabinowy pewnie coś ok 2 lat temu. Przy okazji jak to robiłem uszczelniałem podszybie na blachowkręty był fajny artykuł jak to przerobić tanio i żeby nie ciekło więc tak zrobiłem. Zajrzę tam i zobaczę w jakim jest stanie. A jak filtr będzie suchy tylko zabrudzony to też może to powodować taką wilgoć w środku ?

lotek 10-12-2014 09:18

Odp: Duża wilgoć od środka powoduje zamarzanie szyby od środka
 
Cytat:

Napisał mario591 (Post 2314830)
No przyznam, że nie pamiętam kiedy wymieniałem filtr kabinowy pewnie coś ok 2 lat temu. Przy okazji jak to robiłem uszczelniałem podszybie na blachowkręty był fajny artykuł jak to przerobić tanio i żeby nie ciekło więc tak zrobiłem. Zajrzę tam i zobaczę w jakim jest stanie. A jak filtr będzie suchy tylko zabrudzony to też może to powodować taką wilgoć w środku ?

Może, ponieważ nie wpada do auta odpowiednia ilość powietrza. Zapchany filtr hamuje dopływ powietrza.

moons 11-12-2014 19:11

Odp: Duża wilgoć od środka powoduje zamarzanie szyby od środka
 
Filtr filtrem, to się wymienia co roku. może coś takiego powodować ale obstawiałbym coś innego. Opisz jak i kiedy używasz dmuchawy.
Pozdrawiam

Klocek7 11-12-2014 19:26

Odp: Duża wilgoć od środka powoduje zamarzanie szyby od środka
 
Nawet zimą czasami należy przejechać się z włączoną klimą - osusza wnętrze :)

Ps.: jak było => proszę wywalić w kosz

mario591 11-12-2014 20:19

Niestety nie mam klimaty w aucie. Co do nawiewu to zazwyczaj mam zimą ustawioną na max ciepło i nawiew na szybę.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.