Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [2,0 i 2,2 TDCi] Dźwignia od turbo nie rusza się, brak mocy. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=166169)

metal_74 22-09-2012 12:08

Dźwignia od turbo nie rusza się, brak mocy.
 
Witam mam mondka 2.0TDCi 2002r.
Mój mondek muli, nie ma przyspieszenia oprócz tego nie ma innych objawów np.kopcenie, duże zużycie paliwa itp. Przeczytałem na forum że dźwigienka od turbo po odpaleniu powinna się odchylić, u mnie nie porusza się. Jaka może być tego przyczyna i czy napewno dźwignia ma się poruszyć i w trakcie gazowania ruszać się?

Wojtek 22-09-2012 19:56

Odp: Dźwignia od turbo nie rusza się, brak mocy.
 
Przenoszę do działu DIESEL

wojtekjanus 22-09-2012 20:34

Odp: Dźwignia od turbo nie rusza się, brak mocy.
 
Cytat:

Napisał metal_74 (Post 1879840)
Jaka może być tego przyczyna i czy na pewno dźwignia ma się poruszyć i w trakcie gazowania ruszać się?

Na wolnych obrotach zdejmij rurkę z króćca gruszki sterującej - sztanga powinna w ciągu ok. pół sekundy przesunąć się w drugie krańcowe położenie. Po założeniu rurki z powrotem na króciec - powinna wrócić natychmiast w położenie wyjściowe.
Jeżeli tak się nie dzieje - to albo masz zatarty układ przestawiania łopatek turbiny, albo uszkodzony układ elektrozaworu podciśnienia, sterującego gruchą turbiny.

Przy takiej awarii jednak auto muli tylko w pewnym zakresie obrotów - ma dobry dół, a wyższe obroty słabsze - lub odwrotnie.
Jeżeli muli w całym zakresie obrotów - to jest raczej inna przyczyna...

metal_74 23-09-2012 11:34

Odp: Dźwignia od turbo nie rusza się, brak mocy.
 
Wojtekjanus dzięki za odpowiedź! Ściągnąłem rurkę, dźwigienka nie porusza się. Jak sprawdzić czy łopatki się nie zatarły i gdzie znajduje się elektrozawór regulacji podciśnienia turbiny bo wiem jak wygląda a nie wiem gdzie go szukać.

Kobranocka 23-09-2012 18:17

Odp: Dźwignia od turbo nie rusza się, brak mocy.
 
Najprościej po wężyku i do celu (też tak szukałem :-) ). U mnie były podobne objawy ale wina leżała po stronie czujnika MAP (zamykał elektrozawór). Aby sprawdzić czy elektrozawór działa to poprostu zdejmij przewód z gruszki i zobacz czy masz na nim podciśnienie. Tak najłatwiej zweryfikować czy problem leży po stronie zatartej kierownicy czy też elektrozaworu.

wojtekjanus 23-09-2012 21:12

Odp: Dźwignia od turbo nie rusza się, brak mocy.
 
Jeżeli w rurce gruchy jest podciśnienie (na wolnych obrotach), ale po jej odłączeniu nie przesuwa się sztanga, to trzeba sprawdzić w którym miejscu układ się przytarł. Najczęściej zawalone osadami są łopatki (trzeba rozebrać turbinę i oczyścić), ale czasem zaciera się połączenie sztangi i dźwigni.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

metal_74 11-10-2012 19:39

Odp: Dźwignia od turbo nie rusza się, brak mocy.
 
Może zacznę od początku.Może jest szansa ,że mi Ktoś pomoże ,bo próbuję od miesiąca i nic z tego.Auto muliło,na niskich obrotach,przy zmianie biegów,lepiej było jak się już rozbujał.Podłączyłem go do kompa.Wyskoczył błąd P0235,obwód czujnika MAP i P1342,obwód A czujnika pedału przyspieszenia.Ponadto było słabe podciśnienie w obwodzie.Miałem walnięty egr.Wymieniłem na nowy.Wymieniłem czujnik MAP,też nówka.I nadal bez zmian.Sprawdziłem cały układ.Wszystko szczelne.Ciśnienie w wężykach jest.Jak podłączyłem wężyk na gruchę turbo ,bezposrednio z pompy podciśnienia,natychmiast się podniosła.Jak podłączam z zaworu sterowania,ani drgnie.Zawór EGR działa odwrotnie.Na biegu jałowym nie otwiera się,dopiero jak przygazuję,ale nie jestem pewny ,czy dobrze go sprawdzałem,bo zrobiłem to w taki sposób,że stary ,ten zepsuty miałem podłaczony,ściagnąłem z niego wężyk z podciśnieniem i wpiąłem go do egra nowego,który trzymałem w ręku.Zawór otworzył się dopiero po przygazowaniu.Zrobiłem podmiankę węży z podciśnieniem .Niestety bez zmian.Turbina nie jest zacięta,nie ma luzów,a ja nie mam już pomysłów....Podpowiedzcie coś.Coś przeoczyłem?

metal_74 25-10-2012 09:58

Odp: Dźwignia od turbo nie rusza się, brak mocy.
 
Nadal próbuję...:572:.Czy Ktoś już rozbierał te elektrozawory?Czy one są takie same,a różnią się tylko wtyczką elektryczną?

Boblo 26-10-2012 18:23

Odp: Dźwignia od turbo nie rusza się, brak mocy.
 
Cytat:

Napisał wojtekjanus (Post 1880481)
Najczęściej zawalone osadami są łopatki (trzeba rozebrać turbinę i oczyścić),

No więc wcale nie koniecznie trzeba rozbierać turbinę. Sam na własne oczy widziałem takie urządzenie w akcji, które odblokowało zacinające się łopatki w turbinie bez jej demontażu [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.