Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 2000-2006] Licznik prędkościomierz nie działa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=198235)

danmed 02-02-2014 11:08

Licznik prędkościomierz nie działa
 
Witam tak jak w temacie nie działa mi prędkościomierz w transicie z 2003 roku 2.4 diesel. Wymieniłem czujnik ale dalej to samo wskazówka się nie podnosi:( Dodam że wskazówka obrotów działa bez zarzutu. Proszę o wskazanie innych możliwych przyczyn.

wojtekjanus 02-02-2014 13:08

Odp: Licznik prędkościomierz nie działa pomocy!
 
Cytat:

Napisał danmed (Post 2151540)
Proszę o wskazanie innych możliwych przyczyn.

Często zegary wariują bo płytka drukowana zegarów wymaga oczyszczenia.
Na płytce w miejscach lutów pojawiają się charakterystyczne wykwity. Rozrastają się na sąsiednie ścieżki i luty, tworząc dodatkowe połączenia i zwarcia. Podobnie może być na gnieździe wtyku wielopinowego płytki.
Trzeba wyjąć płytkę z zegarami i ligninką ze spirytusem przetrzeć (wymyć) płytkę od tyłu.
Trochę jest pracy z plastikami kolumny kierownicy i z okularem zegarów aby się do niej dostać i wyjąć - ale jest to do zrobienia w godzinkę...

Mogą być oczywiście inne przyczyny...

danmed 02-02-2014 18:40

Odp: Licznik prędkościomierz nie działa pomocy!
 
Dzięki sprawdzę jutro lub pojutrze. mam jeszcze pytanie czy jeżeli ktoś majstrował przy liczniku ( cofał licznik) ,to mogło to spowodować awarię prędkościomierza? Transita kupiłem z niedziałającym prędkościomierzem .:(

Bump:
Cytat:

Napisał wojtekn (Post 2151595)
Proszę poprawić tytuł tematu.

Poradnik, czyli jak pisać zgodnie z zasadami panującymi na tym forum

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Jestem świeży na tym forum i nie mam pojęcia jak zmienić temat .

mm666 02-02-2014 21:44

Odp: Licznik prędkościomierz nie działa pomocy!
 
Prędkościomierz można uwalić nieumiejętnym cofaniem licznika, ale zwykle po takiej operacji pokazuje dalej, tylko że głupoty. Jeżeli nie działa zarówno prędkościomierz, jak i licznik kilometrów, to sprawa może okazać się mniej błaha jak uszkodzony 'zegar'. W transicie sygnał z czujnika prędkości pojazdu idzie do ECU, komputer zmienia parametry tego sygnału i dopiero wysyła do licznika. Oznacza to, że nie można sprawdzić 'na ostro' licznika pomijając wiązkę (łącząc licznik z czujnikiem)

Ja się doktoryzowałem ze dwa miesiące zanim udało mi się ogarnąć problem niedziałania licznika. Główne punkty do sprawdzenia to:
-bezpiecznik :p
-połączenia kostek z licznikiem (często pada, powiedziane o tym było wyżej)
-połączenia wiązki przechodzące przez budę po lewej stronie

Ponadto u mnie obok wewnętrznej skrzynki bezpieczników istnieje szara kostka z połączonymi dwoma pinami odpowiadającymi właśnie za sygnał do licznika, ale zaznaczam, że nie wiem czy to rozwiązanie fabryczne (ale raczej tak)

Ogólnie problem okazał się u mnie szerszy, uszkodzony był alternator, dodawanie gazu na postoju powodowało szalone reakcje predkościomierza i błędy ECU, toteż musiałem odłączyć licznik do czasu regeneracji alternatora

wojtekn 02-02-2014 21:52

Odp: Licznik prędkościomierz nie działa pomocy!
 
danmed kto pyta i czyta nie błądzi. ;) Pierwszy post klikasz edycja potem zaawansowana i zmieniasz. :wink:

danmed 23-02-2014 19:53

Odp: Licznik prędkościomierz nie działa pomocy!
 
Witam ponownie okazało się że winny był komputer . Kupiłem na allegro za 50 zł plus wymiana i podłączenie komputera pod komputer(immobilajzer) za 150 zł u znajomego elektryka i licznik śmiga aż miło pozdrawiam :) Temat do zamknięcia

karofhu 10-10-2016 18:03

Przerwy w działaniu prędkościomierz i obrotomierza. Zapala się czujka świec żarowych.
 
Proszę o pomoc, gdyż w czasie jazdy przestają działać prędkościomierz i obrotomierz - dzieje się to na chwilę i ponownie działa.
Dzisiaj jeszcze doszło że w czasie jazdy zapala się i gaśnie ( mruga ) kontrolka świec żarowych.

Jak można to wyeliminować.

1985matti 10-10-2016 18:30

Odp: Przerwy w działaniu prędkościomierz i obrotomierza. Zapala się czujka świec żaro
 
Do przelutowania duże gniazdo w liczniku, miałem dokładnie to samo i jak ręką odjął.
Kontrolka świec żarowych może znaczyć wszystko - trzeba odczytać błędy.

wojtekjanus 10-10-2016 19:13

Odp: Przerwy w działaniu prędkościomierz i obrotomierza. Zapala się czujka świec żaro
 
Problem w tym, że jeżeli chcesz dostać się do lutów gniazda wielowtykowego, to trzeba rozebrać cały zespół - zdejmując wskazówki z osiek zegarów.
Ja próbowałem to zrobić, naprawdę mocno ciągnąłem za wskazówki - jeszcze moment i wyrwałbym ośki z bebechami wskaźników.
Nie udało się. http://emotikona.pl/emotikony/pic/027.gif

Kupiłem cały zestaw używkę na Allegro.

Przedtem - kilka lat wstecz - te zegary mi też wariowały i pomogło na kilka ładnych lat wymycie płytki drukowanej od tyłu spirytusem i ligninką.

1985matti 10-10-2016 19:52

Odp: Przerwy w działaniu prędkościomierz i obrotomierza. Zapala się czujka świec żaro
 
Wskazówki podważ śrubokrętem schodzą ciężko ale można je zdjąć.
Zrób zdjęcie położenia wskazówek przed demontażem bo są poniżej skali a potem będzie to ciężko skalibrować. U mnie były około 1cm poniżej skali.
Aha warto jeszcze umyć plastiki po rozebraniu, różnicę widać gołym okiem.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.