Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Chip Tuning 1.6 Ti-VCT LPG (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=261447)

Domeroo231 31-03-2017 11:24

Chip Tuning 1.6 Ti-VCT LPG
 
Witam. Jako, że w moim focusie brakuje czasem trochę mocy, ale też założyłem gaz i z tego co się orientuję zrobienie nowych map poprawia pracę silnika. To wiem. Ale czytałem też, że odpowiednia regulacja przy LPG jest w stanie podnieść trochę moc nawet przy silniku wolnossącym. Odbywa się to wtedy jakimś kosztem dla silnika czy dalej jest to poprawienie jego pracy? Koszt takiej zabawy będzie wyższy niż w przypadku zwykłego chipa? Może ktoś polecić dobrego tunera z okolic Krakowa (jak trzeba to mogę trochę km nabić :D) .
Czy przed taką zabawą warto doinwestować w jakieś lepsze świece zapłonowe? Przewody? Wymienić filtr powietrza?
Dziękuje i pozdrawiam!

RyszardaTrzeciaWaza 31-03-2017 11:48

Odp: Chip Tuning 1.6 Ti-VCT LPG
 
W wolnossącym silniku, samym czipsem nic nie osiągniesz, no może +5KM.

Tutaj w grę wchodzi tuning mechaniczny, który (nie obraź się) w Twoim silniku nie ma sensu. Trzeba by wywalić katalizator, zrobić cały wydech, obliczyć I dorobić zimny dolot powietrza.
Wtedy można pobawić się mapami, I coś z tego powinno wyjść.
Koszty niestety będą niebotyczne w stosunku do wartości auta, ponieważ na rynku nie ma dedykowanych gratów. Wszystko musi być robione na zamówienie.

Domeroo231 31-03-2017 11:55

Odp: Chip Tuning 1.6 Ti-VCT LPG
 
No wiem, że chip w wolnossacym duzo nie da. Ale widziałem, że przez inną charakterystykę spalania jak i zapłonu gazu w stosunku do benzyny, zmiana mapy może dużo dać. Mówisz o tym w stosunku do mapy na benzynie czy już o gazie?

RyszardaTrzeciaWaza 31-03-2017 12:04

Odp: Chip Tuning 1.6 Ti-VCT LPG
 
Mówię o benz, na lpg kompletnie się nie znam.

Być może da radę troche poprawić krzywą momentu, ale tutaj musiałby się jakiś tuner wypowiedzieć.
Ogólnie rzecz biorąc, gra nie jest warta świeczki, ale jak chcesz się bawić to z przyjemnością poczytam później o efektach :-)

dell47 31-03-2017 12:09

Odp: Chip Tuning 1.6 Ti-VCT LPG
 
Napisz do Struny, zajmuje sie strojeniem LPG w Krakowie i pracuje z Heko w GSC Tuning

Domeroo231 31-03-2017 13:22

Odp: Chip Tuning 1.6 Ti-VCT LPG
 
RyszardaTrzeciaWaza Jak coś ogarnę to na pewno się odezwę :D
dell47 dzięki za pomoc :D


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.