Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Wyciek oleju w 1.6 tdci 90 km (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=263064)

piotria 29-04-2017 19:09

Wyciek oleju w 1.6 tdci 90 km
 
Witam, dzisiaj zabrałem się za wymianę oleju i po ściągnieciu osłony zauważyłem że cała miska, gumowa rura od chłodnicy od strony silnika i sprężarka od klimy jest brudna od oleju. Wygląda na to że olej wydostaje się na łączeniu miski ale żeby aż sprężarka i rura były w oleju ? Śruby od miski dokręciłem z czuciem jeszcze o pół obrotu. Miał ktoś kiedyś podobny problem ?

salom 29-04-2017 20:35

Odp: Wyciek oleju w 1.6 tdci 90 km
 
I potrzebna osłona pod silnikiem czy nie ??
Jak by jej nie było, to i śladów oleju też by nie było, tylko gdzieś na drodze.

piotria 29-04-2017 21:28

Odp: Wyciek oleju w 1.6 tdci 90 km
 
nie mialem sladów oleju bo wszystko na osłone spadało

RAFIXX 29-04-2017 21:34

Odp: Wyciek oleju w 1.6 tdci 90 km
 
Norma. U mnie tez cały mokry

rav 75 01-05-2017 06:33

Odp: Wyciek oleju w 1.6 tdci 90 km
 
Cytat:

Napisał RAFIXX (Post 2794793)
Norma. U mnie tez cały mokry

Piszesz norma... Skąd się leje- sprawdzałeś? Łączenie miski olejowej dolnej czy górnej? Podobno do uszczelnienia górnej miski olejowej prościej wyjąć cały silnik niż robić na aucie. Pytam bo u mnie też pojawił się wyciek,nic nie wskazuje że pochodzi on z uszczelniacza wału (w zeszłym roku wymieniany przy rozrządzie),przód silnika (przy mocowaniu kompresora klimy) mokry,tył suchy.
Do tej pory jeździłem autami japońskimi a tam jakikolwiek wyciek oleju to był wyczyn.

RAFIXX 01-05-2017 06:46

Odp: Wyciek oleju w 1.6 tdci 90 km
 
To cieknie gdzieś z góry na dół . na głowicy stojący olej to jakby uszczelki kolektora ssącEgo i ewentualnie pokrywa zaworów. Jak się zrobi górę to i dół będzie widać. Tak to u mnie płynie jak rzeka. Nie robię bo koszty za duże całą górę rozebrać trzeba to ponad 300zł. U mnie przód suchy a tył CiEcze. chętnie bym umył ale nie wiem czy elektronice nie zaszkodzi

rav 75 01-05-2017 06:56

Odp: Wyciek oleju w 1.6 tdci 90 km
 
Dzięki za sprecyzowanie. W moim przypadku góra sucha. Rozrząd suchy,ewidentnie jakieś uszczelnienie na dole. Nie mam na tyle czasu aby uwalić się pod autem,nie ukrywam że męczy mnie to.

RAFIXX 01-05-2017 07:05

Odp: Wyciek oleju w 1.6 tdci 90 km
 
Może misKa. Jak u mnie w innym aucie misa na silikon. Zdaje że to najlepsza uszczelka a i tak zaczął się poCić wkoło a motor nie ma przedmuchu z zużycia

piotria 01-05-2017 12:36

Odp: Wyciek oleju w 1.6 tdci 90 km
 
U mnie na laczeniu miski raczej bo jest brudna dookola i tak sobie wydumałem że może pasek rozchlapuje ten olej po rurze z chlodnicy i po sprężarce. Mam ochote to uszczelnić sylikonem bo chyba uszczelki tam nie ma. Co o tym sadzicie ?

RyszardaTrzeciaWaza 02-05-2017 05:41

Odp: Wyciek oleju w 1.6 tdci 90 km
 
Nie ma uszczelki, daje się tam masę uszczelniającą na wysokie temperatury np Dirko, Reinzosil itp

Z wymianą jest troche roboty, trzeba spuścić olej, zdjąć michę, dokładnie wyczyścić I odtłuścić miskę I blok silnika, przykręcić bardzo małym momentem trzymając się kolejności kręcenia po przekątnej.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.