Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2010-2015] Od jakiegoś czasu "zgłupiała" mi kontrolka niezapiętych pasów. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=278998)

klikklak 04-04-2018 08:52

Od jakiegoś czasu "zgłupiała" mi kontrolka niezapiętych pasów.
 
Witam.
Od jakiegoś czasu "zgłupiała" mi kontrolka niezapiętych pasów. Włącza się podczas jazdy pomimo tego, że pasy są zapięte, po kilku sekundach się wyłącza i za kilka minut znowu włącza. I tak w kółko. Czasami jednak przejadę kilkaset kilometrów i nic się nie dzieje. Strasznie to denerwujące.
Sprawdziłem pod fotelem i wszystkie złączki są prawidłowo wpięte. Podpowiedzcie co jeszcze mogę zrobić (oczywiście poza wyłączeniem przypomnienia).

De-Zet 04-04-2018 18:46

Odp: Problem z kontrolką niezapiętych pasów
 
Jakiś czas temu miałem to samo. Przeszło samo i już się nie pojawiło. Cud?

klikklak 06-04-2018 11:42

Odp: Od jakiegoś czasu "zgłupiała" mi kontrolka niezapiętych pasów.
 
Szkoda, że mnie jakoś takie cuda omijają:( Powoli skłaniam się do opcji wyłączenia przypomnienia bo już wytrzymać nie mogę z tym notorycznym pikaniem.

m_gal 07-04-2018 08:04

Od jakiegoś czasu "zgłupiała" mi kontrolka niezapiętych pasów.
 
A myślałem, że to takie rzeczy tylko u mnie, pojawiło się w środę po świętach, taki bonus. Chciałem odwieźć syna do żłobka, wyjechałem z bramy a tu dzwoneczek i kontrolka. Oczywiście diabli wiedzieć czemu. Moja pierwsza myśl, auto po akcji serwisowej, no i babol w oprogramowaniu, ale tu na forum cisza więc myślałem, że to może czujnik kończy żywot.

Nota bene Grand C-max rocznik 2011.

Najlepsze jest to, że sygnał milknie (kontrolka gaśnie) w momencie zapięcia pasa przy fotelu pasażera. Jak się włącza, zapinanam i spokój, ale to chyba nie powinno tak być.

27.04
Chyba znalazłem przyczynę włączania się kontrolki i sygnału pasów - moja żona nie mogąc zapiąć pasa wcisnęła go kilka razy, czyli zaprogramowała go tak, że sygnalizowane było jego zwolnienie.

Przeprogramowałem zgodnie z niżej opisaną procedurą:

Przygotowanie

Zaciągnij hamulec ręczny.
Ustaw skrzynię biegów na biegu jałowym lub w pozycji [P] (dotyczy skrzyni automatycznej).
Ustaw kluczyk w stacyjce z pozycji 0.
Upewnij się, że wszystkie drzwi są zamknięte.
Upewnij się, że pas bezpieczeństwa kierowcy nie jest zapięty
Procedura

Przekręć kluczyk do pozycji II i poczekaj aż zgaśnie kontrolka pasów bezpieczeństwa.
9 razy zapnij i odepnij pas kierowcy.
Zmiana ustawienia przypomnienia o pasach zostanie potwierdzona mignięciem kontrolki.
Powtórz procedurę, aby ponownie aktywować przypomnienie o niezapiętych pasach.

Chwilowo nastała cisza.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

klikklak 03-05-2018 15:44

Odp: Od jakiegoś czasu "zgłupiała" mi kontrolka niezapiętych pasów.
 
Juz tego próbowałem i niestety u mnie bez efektu [emoji26]. Natomiast ostatnio pojawila sie inna dziwna rzecz zwiazana z pasami. Jade sobie z zapietymi pasami kontrolka o dziwo nie mruga ale jakos tak postanowilem ja sprawdzic i wypialem pasy. I co? I nic. Kontrolka nie mruga dzwonek nie dzwoni a ja nie mam zapietych pasów. Juz myslalem ze moze wylaczylo sie przypomnienie na stale ale za jakis czas znowu wlaczyla sie dyskoteka. ręce opadają [emoji26]


Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Gregi86 03-05-2018 17:19

Odp: Od jakiegoś czasu "zgłupiała" mi kontrolka niezapiętych pasów.
 
moze masz problem z czujnikiem/mata wykrywania obecnosci kierowcy lub pasazera

klikklak 03-05-2018 17:32

Odp: Od jakiegoś czasu "zgłupiała" mi kontrolka niezapiętych pasów.
 
Tak właśnie mi się wydaje, tylko aby to sprawdzić pewnie muszę ściągnąć obicie fotela. Przerabiałem to w innym aucie i już bym nie chciał tego powtarzać, ale pewnie trzeba będzie się zmusić :(

Gregi86 03-05-2018 21:20

Odp: Od jakiegoś czasu "zgłupiała" mi kontrolka niezapiętych pasów.
 
gdy nie bedzie widziec pasazera pomimo jego obecnosci to nie zadzialaja tez jego poduszki powietrzne

klikklak 23-06-2018 18:43

Odp: Od jakiegoś czasu "zgłupiała" mi kontrolka niezapiętych pasów.
 
Odpuscilem sprawdzanie czujników w siedzisku i postanowilem zacząć od czegos prostrzego. Wymienilem zapinke pasa i od kilku tygodni wszystko dziala po staremu. Wreszczcie nic nie dzwoni podczas jazdy. Uff oby juz tak zostalo. Koszt czesci to 30zl i 15 min roboty.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

m_gal 24-06-2018 06:45

Odp: Od jakiegoś czasu "zgłupiała" mi kontrolka niezapiętych pasów.
 
A, czy możesz powiedzieć dokładniej - kupiłeś używaną i podmieniłeś? I co demontowałeś? Ja mimo tego, że myślałem, że wygrałem walkę, musiałem się uratować, całkowitą deaktywacją przypominajki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.