Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Edge (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=194)
-   -   [Edge 2015- ] USA - wyłączanie się klimy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=290802)

jacekk015 13-01-2019 14:15

USA - wyłączanie się klimy
 
Zawsze kiedy dotykam, na panelu Sony, przycisk szyby przedniej czy też AUTO to wyłącza się A/C - muszę dodatkowo przyciskiem A/C to aktywować.
On tak ma czy można coś zmienić w konfiguracji?

Niby instrukcja gdzieś tam mówi, że on sam sobie decyduje... ale dość mocno parują mi szyby i bez A/C to kicha jest.
Po starcie silnika pierwszy nadmuch powoduje momentalne zaparowanie czołowej i bocznych przednich.
Wczoraj wymieniłem filtr p.pyłkowy na węglowy i dalej podobnie.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Wymyłem szyby płynem do szyb i już więcej pomysłów nie mam.

Empe 13-01-2019 14:32

Odp: USA - wyłączanie się klimy
 
W autach USA włączenie nadmuchu na przednią szybę -ZAWSZE- uruchamia klimatyzację. Ten fakt NIE jest sygnalizowany przez kontrolkę A/C. To działa zawsze nawet w temp. poniżej 5 st C. Włączenie AUTO to tylko kwestia rozdziału nadmuchu (z klimą lub bez). Chcąc włączyć klimatyzację musisz wcisnąć przycisk A/C. Może nie masz nadmuchu (rozpięty kanał lub niedrożny) na szybę?

jacekk015 20-01-2019 20:21

Odp: USA - wyłączanie się klimy
 
Dmuchać dmucha, tylko ikonka A/C gaśnie.
Potem jak wcisnę AUTO albo wyłączę nadmuch szyby kontrolka A/C jest zgaszona dopóki nie wcisnę jej sam.

Wymieniłem filtr kabinowy, ale porównując do mojego C-MAXa to ten Edge paruje w środku jak szalony. Podjadę gdzieś, wrócę za 5 minut i para. Pierwszy wyrzut powietrza na szyby dodaje jeszcze pary... dopiero po chwili odparowuje.
Może jest jakiś magiczny środek do szyb żeby je odtłuścić bardziej niż zwykły psikacz domowy?

Empe 20-01-2019 21:20

Odp: USA - wyłączanie się klimy
 
Cytat:

Napisał jacekk015 (Post 3083273)
Dmuchać dmucha, tylko ikonka A/C gaśnie.
Potem jak wcisnę AUTO albo wyłączę nadmuch szyby kontrolka A/C jest zgaszona dopóki nie wcisnę jej sam. ....

Tak to jest , to jest prawidłowo !

A sprężarka klimatyzacji się włącza ? Układ klimy sprawny ?. Teraz w zimą (temperatury poniżej 5 st. C ) trudno będzie Ci sprawdzić. Zostaje ucho, sprawdzenie ilości czynnika w układzie w warsztacie lub sprawdzenie czy dmucha zimnem przy włączonej na min. klimie w ogrzewanym garażu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.