Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2015- ] Światła adaptacyjne - błąd (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=312194)

songoten 18-08-2020 10:28

Światła adaptacyjne - błąd
 
Mam taki problem - jakiś czas temu wyświetlił mi się błąd świateł adaptacyjnych - żółty tekst na zegarach. Zignorowałem, bo nie widziałem żadnej różnicy. Wystarczyło kliknąć OK i informacja znika. Okazało się jednak, że problem jest - nie działają światła długie. pojawia się lampka niebieska na desce rozdzielczej, ale światła nie świecą. Na diagnostyce pokazało błąd silniczka lampy lewej. Po skasowaniu błędu problem zniknął - na dwa dni. Sprawdzałem wiązki, styki, połączenia - wszystko wygląda ok. Problem raz jest raz nie. Po wyłączeniu zapłonu przez chwilę wszystko działa, po kilku sekundach światła długie przestają działać.
Miał kotoś podobny problem?

songoten 26-08-2020 16:41

Odp: Światła adaptacyjne - błąd
 
Nikt nie miał podobnego problemu?

slawek-kali 26-08-2020 17:12

Odp: Światła adaptacyjne - błąd
 
aktualizacja hcm robiona?

zdzichu500 02-09-2020 14:34

Odp: Światła adaptacyjne - błąd
 
Cytat:

Napisał songoten (Post 3274780)
Mam taki problem - jakiś czas temu wyświetlił mi się błąd świateł adaptacyjnych - żółty tekst na zegarach. .
Miał kotoś podobny problem?

Miałem. Jeszcze na gwarancji. W ASO mówili, że było coś z wiązką i ją naprawili na szybko by działało ale to tylko miało być takie tymczasowe rozwiązanie. Mieli się dowiedzieć w centrali czy wymieniać wiązkę czy cały reflektor ale w zanim to nastąpiło to była kolizja i reflektory wymienione zostały z innego powodu.

songoten 04-09-2020 13:40

Odp: Światła adaptacyjne - błąd
 
A po wymianie wiązki działało? Po kolizji były wymieniane światła czy wiązki również?

piotrass 27-09-2020 15:12

Odp: Światła adaptacyjne - błąd
 
Mam ten sam problem, w aso Gdynia powiedzieli, że albo moduł w lampach albo lampy do wymiany :) oczywiście najlepiej nowe. Jest jakieś rozwiązanie tego problemu mniej kosztowne niż wymiana lamp?

Błędy jakie sczytałem są następujące:

94D9
94DA
B1087
B1088

Czy aktualizacja HCM może pomóc i czy ktoś w Pomorskim potrafił by to zrobić?

zdzichu500 01-10-2020 11:25

Odp: Światła adaptacyjne - błąd
 
Cytat:

Napisał songoten (Post 3279057)
A po wymianie wiązki działało? Po kolizji były wymieniane światła czy wiązki również?

Wiązka nie została wymieniona tylko naprawiona na miejscu. Mieli się dopytywać u Forda czy muszą cały reflektor wymienić razem z wiązka bo podobno na gwarancji nie dało się zamówić wiązki i ogólnie w ich dokumetacji serwisowej nie było takiej naprawy tylko wymiana reflektora z kablami. Niestety nie rozmawiałem bezpośrednio z osobą wykonującą naprawę tylko z "recepcjonistą" ASO więc może być to trochę głuchy telefon. W każdym razie działało do czasu stłuczki bez zastrzeżeń.
Po stłuczce wymienili obydwa reflektory i co się dało. Przecież ubezpieczyciel płaci ;)

simon188 08-10-2020 07:38

Odp: Światła adaptacyjne - błąd
 
Panowie, czy ktoś naprawiała już te reflektory? Trapi mnie ten sam błąd a nie uśmiecha mi się wymiana całej lampy. U mnie wywala błąd podczas próby poziomowania.

Slawo kiljan 14-07-2021 14:27

Odp: Światła adaptacyjne - błąd
 
Witam jestem tu nowy i mam taki problem z moim s max perę dni temu wyskoczył mi napis sprawdz oswietlenie adaptacyjne okazało się że nie mam świateł drogowych zgasilem silnik i znowu wszystko oki po następnym odpaleniu znowu brak raz działa raz nie .miał ktoś taki przypadek

Slawo kiljan 15-07-2021 17:48

Odp: Światła adaptacyjne - błąd
 
Cytat:

Napisał songoten (Post 3276885)
Nikt nie miał podobnego problemu?

Witam ja też mam ten sam problem rozwiązał go mize ktoś


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.