Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Regulacja recznego po wymianie klockow (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=316708)

Errorbrra 22-01-2021 08:46

Regulacja recznego po wymianie klockow
 
Witam.wymienilem tarcze i klocki z tylu. Reczny jest slaby. Wczesniej byl bardzo mocny. Czy reczny sam sie podciagnie czy trzeba regulowac pod oslona termiczna? Moim zdaniem powinien byc sam z siebie mocny skoro klocek lepiej dolega do tarczy i potrzebuje mniej skoku ze wzgledu na gruba tarcze i klocek.jak to jest?

krystian1410 22-01-2021 10:23

Odp: Regulacja recznego po wymianie klockow
 
Cytat:

Napisał Errorbrra (Post 3313129)
Moim zdaniem powinien byc sam z siebie mocny skoro klocek lepiej dolega do tarczy i potrzebuje mniej skoku ze wzgledu na gruba tarcze i klocek.jak to jest?

źle to rozumujesz,czy nowa tarcza czy stara nie ma znaczenia to samo z klockiem,tłoczek sie tak samo ustawi blisko tarczy czy w nowym zestawie czy używanym,po drugie to wszystko się musi ułożyć dotrzeć a nie odrazu hamować na 100%

Errorbrra 22-01-2021 10:42

Odp: Regulacja recznego po wymianie klockow
 
Spoko.docieram delikatnie. Narazie widac ze 2/3 klocka hamuje po tarczy

radkor 22-01-2021 15:22

Odp: Regulacja recznego po wymianie klockow
 
Cytat:

Napisał Errorbrra (Post 3313129)
Czy reczny sam sie podciagnie czy trzeba regulowac pod oslona termiczna?

Nic nie regulujesz. Po prostu przy wymianie klocków, najpierw robisz jedną i drugą stronę z tyłu, pompujesz nożnym aż klocki z obu stron dojdą do tarczy, a dopiero potem zakładasz obie linki.
Podstawowym błędem jest zakładanie linki ręcznego przed dopompowaniem hamulca i dociśnięciem klocka do tarczy.

Ja za pierwszym razem zrobiłem na odwrót i ręczny u mnie był luźny. Poprawiłem i zrobiłem tak jak napisałem i jest idealnie już drugi rok.

Errorbrra 22-01-2021 15:36

Odp: Regulacja recznego po wymianie klockow
 
No wlasnie ja nie zdjalem linek. Tylko podpompowalem pedalem

radkor 22-01-2021 16:50

Odp: Regulacja recznego po wymianie klockow
 
A jesteś pewien, że zanim podpompowałeś pedałem po założeniu zacisku to nie została przypadkowo poruszona dźwigienka ręcznego w zacisku? Wkręcałeś w ogóle tłoczek do cylinderka?
Były przypadki, że niektórzy zamiast wkręcać tłoczek jednocześnie go wciskając, to tylko go wciskali i uszkadzali w ten sposób mechanizm ręcznego.

Errorbrra 22-01-2021 17:21

Odp: Regulacja recznego po wymianie klockow
 
Wkrecalem. O mechanicetroche wiem:) jednak juz sie sam wytegulowal i jest ok. 30 km i jakos ulozylo sie. Sprawdzalem reka teraz tarcze to jedna minimalnie cieplejsza

atari 23-03-2024 14:24

Odp: Regulacja recznego po wymianie klockow
 
Cytat:

Napisał radkor (Post 3313214)
A jesteś pewien, że zanim podpompowałeś pedałem po założeniu zacisku to nie została przypadkowo poruszona dźwigienka ręcznego w zacisku? Wkręcałeś w ogóle tłoczek do cylinderka?
Były przypadki, że niektórzy zamiast wkręcać tłoczek jednocześnie go wciskając, to tylko go wciskali i uszkadzali w ten sposób mechanizm ręcznego.

Wie że temat stary ale mam podoba y problem, zmieniłem zaciski na trw i po wymianie ręczny trochę gumowy i słabszy, przed wymiana praktycznie 3-4 ząbek i było ok, teraz prawie do końca idzie, niestety zrobiłem ten błąd co pisałeś, wystarczy zdemontować, zdjąć linki, wkręcić tłoczek, odpalić i pod pompować hamulec i założyć linki? Czy coś jeszcze?

koszka 23-03-2024 18:28

Odp: Regulacja recznego po wymianie klockow
 
Nigdy nie zdejmowałem linek . Wymieniałe nie raz klocki i zawsze z recznym było wszystko ok

atari 23-03-2024 21:06

Odp: Regulacja recznego po wymianie klockow
 
Ja też ale dziś zakładałem nowe zaciski, a jak wiadomo żeby założyć linke ręcznego trzeba wcisnąć dźwignie ręcznego przy zacisku. I zrobiłem to przed ułożeniem się hamulca, już poprawione, wkręciłem tłoczki po upewnieniu się że dźwignia opiera się o ogranicznik. Potem kilka razy hamulec na wł silniku i dopiero założenie linek, i jest poprawa


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.