Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Skrzynie automatyczne (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=151)
-   -   [Fusion - Mondeo USA] Stukanie skrzyni e-CVT podczas ruszania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=317312)

DamianFusion 09-02-2021 10:02

Stukanie skrzyni e-CVT podczas ruszania
 
Witam, posiadam Fusiona w Hybrydzie, od początku jazdy autem towarzyszyło mi jedno stuknięcie podczas ruszania samochodem. Na początku myślałem, że to wina układu hamulcowego gdyż samochód długo stał. Wszystko wymieniłem ale problem nie ustał, byłem dziś na podnośniku i jak się okazuje stuknięcie podczas ruszania pochodzi z okolic skrzyni. Jest to dźwięk typowo mechaniczny, skrzynia pracuje bardzo dobrze nie szarpie, nic nie wycieka itp.
Teraz pytanie czy ktoś miał podobny problem, lub domyśla się co może być jego powodem? Jestem umówiony za dwa tygodnie do mechanika ale nie daje mi to spokoju.
Ktoś pomoże?
Pozdrawiam,
Damian :)

siudek2 15-02-2021 14:48

Odp: Stukanie skrzyni e-CVT podczas ruszania
 
Witam.
U mnie też puka. Jutro zgłaszam do serwisu bo nie wiem co to jest. A zróbmy test:
1) włącz zapłon - gotowość do jazdy
2) wajcha na "P"
3) szybko- energicznie dodaj gazu ale nie do końca, tak pulsacyjnie, silnik spalinowy uruchomi się, czy wtedy też będziesz to słyszał?
Dzisiaj usłyszałem to również w momencie gdy silnik się wyłączył.
I jeszcze jeden test:
Kawałek pustej drogi i na przemian do przodu i do tyłu wtedy również to słyszę.

tedi_k 15-02-2021 22:01

Odp: Stukanie skrzyni e-CVT podczas ruszania
 
Cytat:

Napisał siudek2 (Post 3319634)
...U mnie też puka. ...

Szanowni Koledzy - mimo, że eCVT "nie bardzo jest skrzynią biegów", to jednak ma standardową przekładnię główną. No i oczywiście są przeguby na półosiach.
Trzeba po prostu postawić auto na podnośniku i sprawdzić gdzie są luzy w układzie przeniesienia napędu.

siudek2 16-02-2021 06:16

Odp: Stukanie skrzyni e-CVT podczas ruszania
 
Tu raczej powinien wypowiedzieć się ktoś kto ma takie autko. I czy zaobserwował takie stuki-puki u siebie. To jak wygląda e-CVT wiem, jak działa też wiem, wiem również że po drodze "do asfaltu" jest jeszcze kilka elementów. W Focusie MK2 standardem było stukanie między wieloklinem a przegubem, serwisy kleiły to jakimś syfem żeby mniej stukało ale później wymiana przegubu graniczyła z cudem - grzanie- cudowanie.
Może ta przypadłość występuje również w hybrydach? Moźe ten typ tak ma?
Czekamy na wypowiedzi innych użytkowników Mondków w hybrydzie, bo na razie jest nas dwóch.

karoolpl 16-02-2021 07:26

Odp: Stukanie skrzyni e-CVT podczas ruszania
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

tedi_k jeździł sporo czasu hybrydowym fusionem, a tam jest ten sam układ napędu, więc trochę wiedzy w temacie hybrydy ma.

Ja u siebie póki co żadnych takich problemów nie mam. Jedyny problem który wystąpił mi kiedykolwiek z napędem, to przy przełączaniu z P na D, od razu D nie wskakiwało tylko czułem lekki opór pod hamulcem i taki mechaniczny dźwięk. Wystapiło mi to może z 3,4 razy podczas 22 tyś km, w różnych odstępach czasu, obecnie nie słyszałem tego. dobre pół roku.

siudek2 16-02-2021 09:30

Odp: Stukanie skrzyni e-CVT podczas ruszania
 
NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW , A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!! , MASZ JESZCZE "CYT.SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego ) jeżeli już...


Nie twierdzę że ktoś się nie zna. Kluczowym słowem jest tu "jeździł" więc już nie jeździ, a ja potrzebuję opinii-spostrzeżeń osób które użytkują hybrydy Mondeo (Fusion) na co dzień.

tedi_k 16-02-2021 11:06

Odp: Stukanie skrzyni e-CVT podczas ruszania
 
Cytat:

Napisał siudek2 (Post 3319859)
... a ja potrzebuję opinii-spostrzeżeń osób które użytkują hybrydy Mondeo (Fusion) na co dzień.

A co ma "piernik do wiatraka"??? Standardowo nie ma nic "pukać i stukać". Przez ładnych kilka tysięcy kilometrów u mnie nic nie "stukało-pukało"...
Zamiast "potrzebować opinii-spostrzeżeń" trzeba po prostu podnieść auto na podnośniku.

marbia 16-02-2021 11:24

Odp: Stukanie skrzyni e-CVT podczas ruszania
 
[QUOTE=siudek2;3319859]
Cytat:

Napisał karoolpl (Post 3319823)
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

tedi_k jeździł sporo czasu hybrydowym fusionem, a tam jest ten sam układ napędu, więc trochę wiedzy w temacie hybrydy ma.

Nie twierdzę że ktoś się nie zna. Kluczowym słowem jest tu "jeździł" więc już nie jeździ, a ja potrzebuję opinii-spostrzeżeń osób które użytkują hybrydy Mondeo (Fusion) na co dzień.

Użytkuję na co dzień, nic nie puka przy ruszaniu - zresztą w tej skrzyni nie ma co pukać.
Zobacz:
- poduszki amorka
- przeguby

Postaw samochód na podnośniku oraz zobacz czy z kolami w górze tez puka.

siudek2 02-03-2021 10:55

Odp: Stukanie skrzyni e-CVT podczas ruszania
 
Na 99.9% tłumik drgań między skrzynią a silnikiem - tak stwierdziło ASO. Zobaczymy za tydzień, wtedy będą wymieniać.

dar7man 22-09-2022 12:00

Odp: Stukanie skrzyni e-CVT podczas ruszania
 
Witam,

Odgrzewam temat, bo u mnie jest to samo (do tego czasami podczas hamowania też słyszę stuknięcie). Auto nowe, ma przejechane raptem 360km.

@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] czy ASO coś uradziło? Czy to faktycznie tłumik drgań?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.