Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Pilot nie otwiera drzwi, auto odpala normlanie - KeyLess (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=334192)

waldy64 27-04-2015 16:02

Kodowanie pilota co i jak ?
 
Witam, jestem nowym forumowiczem i nowym posiadaczem focusa mk3, i mam problem z kluczykiem "zblizeniowym" ktory nie otwiera drzwi po podejsciu do auta i nawet po wcisnieciu przycisku na kluczyku odpala tylko po wlozeniu kluczyka do stacyjki

Wojtek O. 27-04-2015 17:12

Odp: Kodowanie pilota co i jak ?
 
Spróbuj zmienić baterie na nową. Klient w Mondku Mk4 mówił że jak co 3 miechy nie zmieni na porządną baterie to ma takie objawy.

boncio 28-04-2015 12:17

Odp: Kodowanie pilota co i jak ?
 
3 miesiące? Mnie wytrzymała prawie 3 lata.

Wojtek O. 28-04-2015 17:25

Odp: Kodowanie pilota co i jak ?
 
A też masz bez kluczykowy system otwierania z odpalaniem auta przyciskiem??
To ma niezły zasięg więc może faktycznie żre baterie jak wieloryb plankton.

zombie6 29-04-2015 11:53

Odp: Kodowanie pilota co i jak ?
 
Ale nie wymienia się baterii raz na 3 miechy, chyba że kupujemy używaną baterię ;) Wg instrukcji bateria ma wytrzymać ok. 2 lat i tyle u mnie wytrzymała - tzn. komputer zażyczył sobie jej wymiany, bo działało wszystko bez zarzutu.

Wojtek O. 29-04-2015 14:57

Odp: Kodowanie pilota co i jak ?
 
Akurat jemu padały. Może cos miał nie tak z pilotem. Kij wie.

boncio 30-04-2015 15:09

Odp: Kodowanie pilota co i jak ?
 
Mam standard Titanium, czyli odpalanie przyciskiem, bez pełnego keyfree, ale nie ma to żadnego znaczenia, bo kluczyk jest pasywny, czyli to auto wysyła sygnał do kluczyka i jeśli go rozpoznaje to otwiera drzwi lub uruchamia silnik. Ja często z dużej odległości odryglowywuje drzwi i globalnie otwieram szyby.
Może ilość lat jest niemiarodajna, bo każdy inaczej używa auta. U mnie było to 55 tys km do pierwszego monitu o wymianę baterii.
Co nie zmienia faktu, że porada dla autora jest słuszna :)

Wojtek O. 30-04-2015 15:53

Odp: Kodowanie pilota co i jak ?
 
Może ja mam bez tego systemu i zasięg pilota to może 10 m u klienta jak żona zabrała auto a kluczyki tym razem miał on w kieszeni to zgasło jak odjechała jakieś 40-50 m od niego:D

boncio 05-05-2015 15:48

Odp: Kodowanie pilota co i jak ?
 
Ford nie zgaśnie i żadne auto nie może tak działać w UE. Przypomni dźwiękowo i komunikatem o braku kluczyka jak się tylko stanie obok auta przy włączonym silniku.

Duduś 23-03-2023 12:42

Pilot nie otwiera drzwi, auto odpala normlanie - KeyLess
 
Witam,
Przejrzałem posty i niestety nie znalazłem podobnego przypadku.

Potrzebuję pomocy w rozwiązaniu problemu z pilotem (key-less). Ni z tego, ni z owego pilot przestał działać - samochód nie reaguje na wciśnięcie żadnego przycisku - nie można otworzyć / zamknąć samochodu - zero reakcji. Cała reszta działa normalnie, tzn. grot kluczyka otwiera i zamyka centralny, auto odpala normalnie - "widzi" kluczyk, nie muszę go wkładać pod zaślepkę w miejscu stacyjki. Nie jestem na razie w stanie sprawdzić czy działa pilot zapasowy, przynajmniej przez kilka dni.

Co może być przyczyną? Sam pilot czy jakiś układ lub odbiornik w aucie?

Można to jakoś samemu ogarnąć, czy ASO czy może oferty programowania z OLX?

Jeśli to kwestia programowania, znajdzie się jakiś kolega z Warszawy, który się tym zajmuje? (W pokrewnych tematach wyczytałem, ze mamy takie osoby na forum)

Dzięki za pomoc !


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.