Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2008-2012] Ryglowanie zamka / automatyczne blokowanie drzwi po ruszeniu samochodem (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=64970)

Adasko28 19-03-2009 20:25

Ryglowanie zamka / automatyczne blokowanie drzwi po ruszeniu samochodem
 
Po przeczytaniu instrukcji obslugi jestem pewien na 80% ze nie ma takiej mozliwosci ale lepiej bedzie jak sie na forum jeszcze zapytam. Chodzi o to aby po ruszeniu samochodem centralny zamek automatycznie zablokowal drzwi . Jesli ktos wie jak to urochomic to bede ( przypuszczam ze wielu uzytkownikow forda fiesty rowniez) bardzo wdzieczny. Dzieki za odpowiedzi

arturek 20-03-2009 14:04

Odp: RYGLOWANIE ZAMKA / automatyczne blokowanie drzwi po ruszeniu samochodem
 
Witam
Czy masz dołożony alarma?
Jeśli masz alarm to jakiej firmy?
W przypadku alarmu Cobra można zaprogramować / uaktywnić tą funkcję, poczytaj:
(ja otwieram Mozillą, bo IE wygłupia się n atej stronie)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
(tabela 3)

pozdrawiam
Arturek
P.S. jeśli chodzi o centralny, fabryczny to są rózne funkcje zależnie od posiadanego modułu GEM:
http://www.republika.pl/fefk/central.jpg

Adasko28 22-03-2009 15:09

Odp: RYGLOWANIE ZAMKA / automatyczne blokowanie drzwi po ruszeniu samochodem
 
nie mam alarmu, jedynie w kluczyku ( fabryczny)trzy przyciski do sterowania centralnym zamnkniem na drzwi

arturek 22-03-2009 18:14

Odp: RYGLOWANIE ZAMKA / automatyczne blokowanie drzwi po ruszeniu samochodem
 
Jeślli chodzi o fabryczny centralny to znalazłem opis dla Focusa - możesz sprawdzić czy zadziała u Ciebie:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

(mój opis na drugiej stronie wątku)

losarturos 22-03-2009 18:45

Odp: RYGLOWANIE ZAMKA / automatyczne blokowanie drzwi po ruszeniu samochodem
 
A jak sprawdzić, który moduł się ma zamontowany?

arturek 23-03-2009 12:16

Odp: RYGLOWANIE ZAMKA / automatyczne blokowanie drzwi po ruszeniu samochodem
 
Witam tu niestety nie pomogę bo nie mam dostępu do TISu.
Trzeba by sprawdzić jaki masz numer GEM i na tej podstawie będziemy wiedzieć jaka to wersja.
Znam tylko tą stronę:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Alternatywnie - tel do Ford Polska lub najbliższego dealera.
Jak podasz nr VIN to powinni Ci odpowiedzieć (zapytaj że niby chcesz kupić ale nie wiesz jaką wersję)

automati 23-03-2009 12:35

Odp: RYGLOWANIE ZAMKA / automatyczne blokowanie drzwi po ruszeniu samochodem
 
Podwójne ryglowanie/ odryglowywanie

Podwójne ryglowanie zamyka wszystkie drzwi w taki sposób, że nie można ich otworzyć zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz.

Podwójne ryglowanie można przeprowadzić tylko wtedy, gdy kluczyk w stacyjce jest w położeniu "0" lub "I" i przednie drzwi są całkowicie zamknięte.

W tym celu przycisk ryglujący pilota zdalnego sterowania należy przycisnąć dwukrotnie w przeciągu 3 sek. lub kluczyk w zamku drzwi najpierw przekręcić w położenie odryglowywania a następnie w przeciągu 3 sek. w położenie ryglowania.

Podwójne zaryglowanie zostanie potwierdzone przez dwukrotne zapalenie się wszystkich kierunkowskazów.

Jeśli kluczyk w stacyjce jest w położeniu "II" lub jedno z tylnych drzwi nie jest całkowicie zamknięte, pojazd zostanie zaryglowany centralnie lecz nie podwójnie.

Jeśli w przeciągu 45 sek. po podwójnym ryglowaniu kluczyk w stacyjce zostanie przekręcony w inne położenie, układ przechodzi z podwójnego ryglowania z powrotem na centralne ryglowanie.

Jeśli po upłynięciu 45 sekund zostanie uruchomiony silnik, podwójne ryglowanie pozostaje aktywne, tak długo jak pojazd nie osiągnie prędkości 7 km/h. Od tej prędkości układ przechodzi z podwójnego ryglowania na centralne ryglowanie.

losarturos 23-03-2009 14:24

Odp: RYGLOWANIE ZAMKA / automatyczne blokowanie drzwi po ruszeniu samochodem
 
Klucz musi być w stacyjce żeby uruchomić podwójne ryglowanie. Ale ja nie chcę się zamykać w aucie na amen tylko żeby nie dało się otworzyć drzwi po wybiciu szyby i wejść do środka.

langolier 18-02-2015 14:33

Odp: RYGLOWANIE ZAMKA / automatyczne blokowanie drzwi po ruszeniu samochodem
 
"Trochę" odświeżę:
czy można uruchomić tytułową funkcję we Fieście Mk7 rocznik 2014 ?
A jeśli tak, to czy konieczne jest grzebanie w sofcie samochodu przez podłączenie się interfejsem ?
Dla utrudnienia dodam, że auto ma system bezkluczykowy i ustawienie kluczyka np. w poz. III nie wchodzi w rachubę.....

Bartłosz 12-02-2016 22:42

Odp: RYGLOWANIE ZAMKA / automatyczne blokowanie drzwi po ruszeniu samochodem
 
Nie widzę tu ani na całym forum konkretnej informacji dlatego pozwolę sobie odświeżyć temat. Chodzi o blokowanie zamków po ruszeniu (powyżej prędkości 10 km/h lub coś koło tego). Nie znalazłem w necie żadnej instrukcji w tym temacie do Fiesty a nie wiem czy metoda z Mondeo mkIII lub na przykład z Focusa się sprawdzi. Miałem Mondeo mkIII i kombinacją otwierania i zamykania zamka przy włączonym zapłonie dało się to zaprogramować - chce to samo zrobić w Fiescie mkVII ale nie chcę czegoś zepsuć :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.