Temat: [Escort 1995-2001] licznik elektroniczny,a zwykly
View Single Post
Stary 27-04-2010, 20:18   #81
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: licznik elektroniczny,a zwykly

Cytat:
Napisał radekbox Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
niezbyt rozumiem, jakim cudem maja byc wartosci inne od Twoich
różnica polega na tym, ze na wejściu tym do tego czujnika co jest wkręcony od spodu, jest pomiar natężenia prądu przepływającego przez czujnik. Ten czujnik ma bardzo niskie wartości rezystancji( w granicach od 0 do kilkuset Ohmów). Dokładnie takie same jak czujnik paliwa w baku. W trakcie pracy napięcie na nim jest stałe (ok.kilka woltów {7-8}) natomiast zmienia się prąd płynący przez niego.

Natomiast to drugie wejście na sygnał z kompa jest albo napięciowe(stały prąd-zmienne napięcie) albo komp wysyła jakiś inny sygnał, np. częstotliwość.

Jeśli się okaże , ze komp wysyła sygnał napięciowy, to będę mógł pokombinować z czujnikiem od kompa. Na tym czujniku jest stały przepływ prądu, natomiast zmienia się napięcie od ok.4V przy bardzo zimnym silniku, do 0,5V przy temp. <90st.C.
Da mi to:
1. dokładny pomiar temp.
2. kontrolę czujnika ECT.

Krótko mówiąc, wskaźnik pokaże mi dokładnie taką wartość jaką otrzymuje komputer sterujący EEC.

To jeszcze bardzo ważne pytanie.
Ile masz czujników w obudowie termostatu?
Jeśli dwa łącznie z tym od spodu, to nie rób tych pomiarów, bo będą bez sensu z mojego punktu widzenia.

Ostatnio edytowane przez Slawko ; 27-04-2010 o 20:22
  Odpowiedź z Cytatem