Temat: [Mondeo 2007-2014] ładowanie akumulatora
View Single Post
Stary 17-07-2017, 07:49   #91
xbeer
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-07-2017
Skąd: Jabłonna
Model: Mondeo Kombi i HB MK4
Silnik: 2,0 TDI i PB
Rocznik: 2011 i 2007
Postów: 64
Domyślnie Odp: ładowanie akumulatora

Witam,
jestem świeżym posiadaczem mondka i mam pytanie ktore tu przechodziło ale nie było konkretnych odpowiedzi:

1. czy żeby samochód przy ładowaniu akumulatora byl bezpieczny (elektryka) mogę odłączyć tylko plus od klemy a zero zostawić i tak podłączyć prostownik (do klemy plus a do tego bolca minus) i będzie ok?
2. co oprócz kodu do radia mi się zresetuje po odłączeniu plusa od akumulatora? cos gdzies bylo o wycieraczkach i nie za bardzo zrozumiałem i nie wiem czy to prawda, dajcie znać.
3. akumulator pokazuje na mierniku 12.2 jak jest wyłączony a pokazuje mi komunikat w kompie że aku jest rozładowany - czy to oznaka że już trzeba go wymienić bo to są ostatnie podrygi czy naładować i zobaczyć jak będzie sie zachowywał po?
4. czy faktycznie żeby wyjąć aku trzeba rozbierać wszystko jak na tym filmie czy wyjdzie sam aku bez odłączenia tej rury? https://www.youtube.com/watch?v=rahugsPQS4k
5. jaką apke polecacie do diagnozy do ELM327 - forscan?

dziękuje za pomoc
xbeer jest offline   Odpowiedź z Cytatem