View Single Post
Stary 13-01-2020, 12:54   #14
Lisseek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-03-2015
Model: Ford Focus MK3 fl HB
Silnik: 1,5 TDCI 120 KM
Rocznik: 2015
Postów: 19
Domyślnie Odp: Nie wyłącza się wentylator chłodnicy.

Cytat:
Napisał kubaw20055 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najlepiej nie przerywać tego procesu. Samo "pojeżdżenie" chyba niewiele da, trzeba spełnić określone warunki, najlepiej udać się w jakąś trasę i jechać jednostajnie z prędkością obrotową powyżej 2 tysięcy przez kilka - kilkanaście minut.
Wypalanie można rozpoznać po zwiększonym spalaniu na biegu jałowym (dobrze nagrzany silnik w dobrym stanie zużywa 0,2 - 0,3 l/100). Przy wypalaniu wartość ta wzrasta do około litra/100. Poza tym pracuje wentylator i podczas jazdy może być odczuwalne pooszarpywanie podczas przyspieszania.
Dzień wcześniej przed wypaleniem zrobiłem około 500 km autostradą, jechałem prawie cały czas na tempomacie z prędkością 140km/h.
Posiadam silnik z przebiegiem 135 tys spalanie na biegu jałowym nigdy nie miałem na poziomie 0,2-0,3l. na ogół to 0,6-0,7 a przynajmniej jak zwracam na to uwagę, wiec silnik może nie był dostatecznie rozgrzany(często pokonuje krótkie trasy). Średnie spalanie w mieście mam na poziomie 7,0-7,5l. Na wspomnianej trasie miałem 6.8. Z tego co zauważyłem do 120 mniej pali, a przy 140 w granicach 7l.

Czy podczas wypalania DPF oraz hamowania silnikiem spalanie powinno być 0,0 czy wtedy paliwo dawkowane jest cały czas? U kolegi w mazdzie podobno nawet przy hamowaniu silnikiem wyświetla się spalanie, ja czegoś takie nie zauważyłem.
Lisseek jest offline   Odpowiedź z Cytatem