View Single Post
Stary 11-02-2021, 12:01   #42
yataz
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-10-2018
Model: Focus MK4 Kombi ST-Line
Silnik: 1.5 182 KM @ 222 KM
Rocznik: 2019
Postów: 184
Domyślnie Odp: Drgania nadwozia po dezaktywacji 3 cylindra, 1.5 EcoBoost 150KM

Cytat:
Napisał daniel2505 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Idąc twoim tokiem myślenia to problem powinien dotyczyć absolutnie każego silnika tłokowego na świecie. Zawsze zewnętrzne cylindry w silniku nagrzewają się inaczej niż wewnętrzne i jakoś uszczelki w większości przypadków są jednak zadowolone.

Tak, tylko że tutaj nakładają się dwa czynniki, bo wyłączany cylinder jest zaraz tym zewnętrznym. My tu tylko teoretyzujemy, bo mamy do tego prawo. Błędnym jest założenie, że podstawowym celem konstruktorów silników, w dobie współczesnych norm spalin i kar za emisję CO2, jest zapewnienie maksymalnej trwałości konstruowanej przez nich jednostki napędowej. Gdyby tak było, to nie spotykalibyśmy w silnikach filtrów DPF/GPF, systemów start-stop czy też właśnie wspomnianego tu odłączania cylindra. Każdy z tych systemów z pewnością ma negatywny wpływ na ogólną trwałość jednostki. Pytanie tylko na ile ten wpływ jest pomijalny, a na ile okaże się po latach realnym problemem dla użytkowników.
yataz jest offline   Odpowiedź z Cytatem