View Single Post
Stary 21-07-2017, 10:41   #1
marooo9
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-03-2007
Skąd: Tczew
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2009
Postów: 24
Domyślnie Wymiana podstawy anteny na tzw upgrade - bez wymiany kabla

Witam,

ostatnio przy probie odkrecenia bata anteny urwal mi sie gwint w podstawie anteny - typowe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zacząłem poszykiwania podstawy anteny i okazalo sie ze ta co mam jest juz wycofana i jest tzw upgrade - ale tak jak pisze kolega pablo210 wiazało sie to z wymiana kabla antenowego a co za tym idzie troche wiecej zabawy (rozbieranie slupkow itd)

https://forum.fordclubpolska.org/sho...71#post2550071

Dzwonilem do serwisu Forda w Gdyni i zaproponowali mi nowy zestaw + wymiane w cenie ponad 1000 zl (rozbieranie podsufitki boczkow i mozntaz nowego kabla) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Postanowilem zastosowac prostszy patent dzieki ktoremu zostawie swoj kabel nietkniety i zaoszczedze sporo pieniedzy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co potrzebujemy:

1. Klucz torx t25

2. Nowa podstawe anteny (podstawa - 1738453)

3. Bat anteny bat - 1737828

4. Nakretke M5 dlugą (patrz zdjecie M5)

5. Klucz nasadowy 8 z przedluzka

Wykonanie:
1. Demotaz oswietlenia nad lusterkiem (opisany w watku)

https://forum.fordclubpolska.org/sho...d.php?t=161729

2. Odkrecenie starej podstawy kluczem torx t25 (patrz zdjecie old widok od srodka)

3. Usuniecie nozykiem 4 plastkiowych nozek w nowej podstawce (patrz zdjecie nowa)

4. Monatz nowej podstawki i nalozenie na jej gwint (od wnetrza samochodu) oczka z kablem

5. Ktos na zewnatrz trzyma podstawe anteny a druga osoba w srodku nakrece nakretke M5 (dluga) na gwint z zalozonym juz oczkiem od kabla antenowego krecac do oporu

6. Dokrecamy kluczem oczkowym 8 z wyczuciem (patrz zdjecie nowa widok od srodka)

7. Zakladamy lampke

8. Cieszymy sie nowa podstawka i garjacym radiem (patrz zdjecie nowa po montazu)

Fin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg M5.jpg (46.3 KB, 1547 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg nowa.jpg (52.2 KB, 1681 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg old widok od srodka.jpg (78.3 KB, 1784 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg nowa widok od srodka z M5.jpg (91.5 KB, 1742 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg nowa po motzazu.jpg (92.3 KB, 1448 wyświetleń)
marooo9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem